Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

kasiek 07:42, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ula te punkciki ciemnozielone wzdłuż słupków po prawej to moje tuje wzdłuż ogrodzenia, wyższe ode mnie w tej chwili

Ale czad fotka z przeszłości - 6 lat i taka róznica - wklej fotkę obok tej w stanie obecnym - będzie widać jak iglaki u Ciebie śmigają! Szok normalnie!
O może to ujęcie

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 07:46, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Paliki wymienione, na szmate nie patrzeć bo ładna nie jest , mam nadzieje liliowce i hosty skutecznie w sezonie zasłonią, musi trzymać ziemie, nim ja złapią korzeniami



Na ta szmatę dobrze by było duże kamienie dać - jak w tym dużym suchym strumieniu
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 09:55, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Milka napisał(a)
Bażanty złapać i mieć u siebie, fajnie byłoby
Budleje juz mozna ciąć

Irenko ja z budlejami jeszcze poczekam i tak im przyciął mróz listki co przetrwały całą zimę to teraz już poczekam z nimi, jeszcze w kopcach trocinowych są rozgarnę jak przytnę Nigdy się z nimi nie spieszę bo u nas chłodniej jak u Was
Bażanty fajne jak nie robią szkód, a jak robią to się złoszczę na nie, ale je lubię, to taka dzika kura, grzebią tak samo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:08, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
kasiek napisał(a)

Ale czad fotka z przeszłości - 6 lat i taka róznica - wklej fotkę obok tej w stanie obecnym - będzie widać jak iglaki u Ciebie śmigają! Szok normalnie!
O może to ujęcie


Mówisz i masz
04.2014

09.2019


to jest takie samo ujęcie, a te maleńkie jałowce między rącznikami teraz już regularnie tnę i to te z prawej na pierwszym planie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:12, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
kasiek napisał(a)


Na ta szmatę dobrze by było duże kamienie dać - jak w tym dużym suchym strumieniu


Nie da rady Kasiu bo powódź zabiera wszystko co tam położone, kamyki też zabrała, a do tego jest tak stromo, że wszystko zjeżdża Dlatego posadzone hosty i liliowce by liśćmi zasłaniały w sezonie, jak się rozrosną to swą rolę spełnią. Brałam pod uwagę irgę bo by szybko zakryła, ale irga zatrzyma cały syf jaki woda niesie w trakcie powodzi i będzie jeszcze gorzej wyglądało bo go nie będzie jak posprzątać, takie rozwiązanie wydaje nam się najbardziej praktyczne, szmata musi ziemię trzymać nim rośliny utrzymają korzeniami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 10:36, 06 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)


Nie da rady Kasiu bo powódź zabiera wszystko co tam położone, kamyki też zabrała, a do tego jest tak stromo, że wszystko zjeżdża Dlatego posadzone hosty i liliowce by liśćmi zasłaniały w sezonie, jak się rozrosną to swą rolę spełnią. Brałam pod uwagę irgę bo by szybko zakryła, ale irga zatrzyma cały syf jaki woda niesie w trakcie powodzi i będzie jeszcze gorzej wyglądało bo go nie będzie jak posprzątać, takie rozwiązanie wydaje nam się najbardziej praktyczne, szmata musi ziemię trzymać nim rośliny utrzymają korzeniami.


Barwinek jest dobry na szmatę - u mnie rósł na niej, dąbrówka też. Woda cichy żywioł ale niezwykle silny niestety.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
antracyt 11:45, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Piękne porównania, budujące Jeszce tylko 4 lata i będę miała dorodny ogród
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
abiko 16:25, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Fajne porównania Dużo się zmieniło. Nie wiedziałam, że masz tyle ciemierników
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
kasiek napisał(a)


Barwinek jest dobry na szmatę - u mnie rósł na niej, dąbrówka też. Woda cichy żywioł ale niezwykle silny niestety.

Dobry, ale zatrzyma wszystko w sobie tak jak irga, wiem bo w podwórku miałam zalane jedno i drugie, pół roku się potem tego spłukać nie dawało. Rów, który mógłby być atutem stał się przekleństwem ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:06, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
antracyt napisał(a)
Piękne porównania, budujące Jeszce tylko 4 lata i będę miała dorodny ogród

Pamiętam jak czekałam na ten moment, szybko Ci zleci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies