Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Waclaw 10:09, 03 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Anda napisał(a)
Syn chyba do Ciebie podobny? Fajnie mu w kapeluszu


tak, do mamy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 11:07, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kasiek napisał(a)
Czatuje w ukryciu na sadzenie wisni... Zastanawiam sie co posadzic jej w nogi...

Kasia ja już wiśnie posadziłam Jedna jest w łące druga przy warsztacie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:08, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kasya napisał(a)
Psiulki śliczne
U mnie teraz nic nie kwitnie, krokusy przekwitly a reszta czeka chyba na deszcz bo sucho jak pieprz
Ale prawie upały w prognozach

My na pewno zaczniemy podlewać warzywnik, sucho, wiatrem wysuszyło wszystko co napadało nawet ostatni śnieg
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:16, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Urszulla napisał(a)
Śniło mi się że przyjechałam do Ciebie na 2 dni. Ale małyśmy iść ogród oglądać choć ze snu go nie pamiętam. Za to tu widzę i wiem że Cię cieszy.

Szkoda że magnolie się te kilka dni pospieszyły.

Ula mnie się też często śni, że widzimy się z Wami wszystkimi w ogrodach....na razie musza nam wystarczyć sny, ale jak przeżyjemy to odbijemy sobie....teraz walczymy żeby przetrwać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:17, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Anda napisał(a)
Sylwio, jak rzucisz zdjęciami, to od razu się miłej na duszy robi Pięknie masz, swojsko i sielsko. I też podziwiam, za ten ogrom pracy, miłość do detali i bardzo lubię tu do Ciebie zaglądać. Nie zawsze pisze, ale zawsze się delektuję jak pokażesz ogród.

Bardzo się cieszę Ewcia Też uwielbiam Wasze ogrody
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:17, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Waclaw napisał(a)

tak, do mamy

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 11:22, 03 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, jak fajnie, że tyle nowych zdjęć u Ciebie! I zawsze widzę jakiś nowy zakątek, albo mam sklerozę, albo naprawdę macie tak duży ogród i tak urozmaicony, że nie ogarniam I fajne te dekoracje! Miło tak pochodzić u Was, bo u siebie chadzam tylko w łikendy.
Jeszcze momencik i wszystko wybuchnie zielenią, prawda? Tylko odrobiny ciepła brakuje...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Pszczelarnia 11:31, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwia, czy trawa bardzo przerasta między cegłami jak są ułożone jako taka obramówka? Chcę w sadzie wyciąć kawałek ziemi pod uprawę i potrzebuje jakiś ograniczników (nie będę robiła żadnych kancików, poza jednorazowym wycięciem darni).


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 11:42, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mgduska napisał(a)
O, jak fajnie, że tyle nowych zdjęć u Ciebie! I zawsze widzę jakiś nowy zakątek, albo mam sklerozę, albo naprawdę macie tak duży ogród i tak urozmaicony, że nie ogarniam I fajne te dekoracje! Miło tak pochodzić u Was, bo u siebie chadzam tylko w łikendy.
Jeszcze momencik i wszystko wybuchnie zielenią, prawda? Tylko odrobiny ciepła brakuje...

Tak odrobina ciepła i buchnie wszystko, kwitnień coraz więcej z dnia na dzień, ogród mamy bardzo duży dlatego zakątków różnych tyle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:45, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwia, czy trawa bardzo przerasta między cegłami jak są ułożone jako taka obramówka? Chcę w sadzie wyciąć kawałek ziemi pod uprawę i potrzebuje jakiś ograniczników (nie będę robiła żadnych kancików, poza jednorazowym wycięciem darni).



Ewcia to zależy chyba od tego czy masz zwykłą trawę z chwastami czy regularny zadbany trawnik. Przy tej z chwastami taka obwódka jest pomocna , ale co jakiś czas trzeba poobrywać bo inaczej by poprzełaziło- tzn ze dwa razy w sezonie przynajmniej. Przy regularnym trawniczku i kantach pewnie nie ma takiego problemu, ja mam najwięcej przełażącej gwiazdnicy, kurdybanka i perzu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies