Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 09:34, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
jolanka napisał(a)

Sylwia, ja miałam dwa judaszowce, teraz nie mam żadnego To jednak oapryśne rośliny.

Sęk w tym Jolu, ze ja w tym miejscu bardzo potrzebuje lekkiego w odbiorze drzewka by zasłaniało mnie od sąsiada, a nie było zagrożeniem dla domu bo posadzone w odległości ledwie dwóch metrów od winkla domu i nie ma możliwości odsunąć bardziej , a musi tam coś rosnąć Już tak ładnie zasłaniał nas.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:36, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
AniazUroczyska napisał(a)

A u mnie padła gunnera, albo miała za zimno i przemarzła, albo zgniła , bo miała za ciepło. Nie wiem!

Oj Aniu Patrząc po mojej to te późne przymrozki mogły jej zaszkodzić, nasza teraz trzeci raz już odbija, gdybyśmy liście wcześniej wybrali też pewnie stracilibyśmy ją....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:40, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
kasiek napisał(a)


O kurcze, niefajnie, a padały Ci juz tak kiedyś gwałtownie rośliny? Bo mógł zalany w czasie powodzi, to wtedy padają z niedotlenienia.

Kasiu on nie był zalany, rośnie przy samiutkim domu tam woda nie docierała na razie, bardziej się spodziewam, ze albo coś podgryzło korzenie, albo z suszy, podlewaliśmy go, ale nie codziennie i nie za dużo bo trzeba było wodą wszystkie rośliny obdzielić. Nic na tej rabacie nie mam oprócz forsycji i róż jeszcze no i serduszki. Wszystko ma się świetnie tylko on kiepsko. Powiedz mi czy twojemu łuszczy się kora takimi drobnymi cieniutkimi listeczkami? Mój ma taki objaw na pniu, nie wiem czy to naturalna wymiana i rozrastanie się kory czy coś innego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 10:06, 09 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Sucho strasznie.. moja magnolia ma część kwiatów zmarzniętych a cześć zaczyna dopiero. Ogólnie będzie znowu ciężki rok.. niestety

Jak Twoje oczka, ja swoje wyczyściłam wczoraj, dostały nową wodę, lilie mi sie rozrosły o dziwo.. ciekawe czy zakwitną
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 10:17, 09 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Oj, szkoda judaszowca... Masz jakieś zdjęcia? Co mogło być przyczyną?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 10:40, 09 kwi 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sylwia, masz piękne pawie. Bardzo mi się podobają.
Może w miejsce stracinych drzew zainteresuje Cię Heptacodium miconioides ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kasiek 19:42, 09 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kasiu on nie był zalany, rośnie przy samiutkim domu tam woda nie docierała na razie, bardziej się spodziewam, ze albo coś podgryzło korzenie, albo z suszy, podlewaliśmy go, ale nie codziennie i nie za dużo bo trzeba było wodą wszystkie rośliny obdzielić. Nic na tej rabacie nie mam oprócz forsycji i róż jeszcze no i serduszki. Wszystko ma się świetnie tylko on kiepsko. Powiedz mi czy twojemu łuszczy się kora takimi drobnymi cieniutkimi listeczkami? Mój ma taki objaw na pniu, nie wiem czy to naturalna wymiana i rozrastanie się kory czy coś innego

Zrobiłam Ci fotkę mojego pnia, chyba o to chodzi?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 20:37, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Mój kolega z Fundacji Lekarz tłumaczy jak działają maseczki, w jakim stopniu i dlaczego warto je nosić. Od początku trwania epidemii nawoływał by nosić, a my go słuchamy.
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,dlaczego-wszyscy-powinni-nosic-maski--naukowcy-tlumacza,artykul,39277775.html?utm_source=m.facebook.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:43, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
abiko napisał(a)
Sucho strasznie.. moja magnolia ma część kwiatów zmarzniętych a cześć zaczyna dopiero. Ogólnie będzie znowu ciężki rok.. niestety

Jak Twoje oczka, ja swoje wyczyściłam wczoraj, dostały nową wodę, lilie mi sie rozrosły o dziwo.. ciekawe czy zakwitną

U nas też okropnie sucho, zwłaszcza u góry, nic nie będzie chyba z wysianych w łące nasion bo do wschodów wilgoć potrzebna....trawa zdaje się jej nie potrzebować
W oczkach tylko wybrałam cześć mułu z dna i różnych liści i śmieci biologicznych co naleciały, podmieniliśmy trochę wodę i teraz już tylko dolewamy. Niestety słoneczne dni powodują, ze glony nabierają rozpędu, woda jest klarowna póki co, ale nitkowate glony rosną od ścian oczek jak firany, wybieram je dłońmi ile mogę, jak rośliny wystartują zwłaszcza lilie to z glonami problem będzie mniejszy Z wiadomości oczkowych to w oczku koło gunnery znaleźliśmy larwy ważek oraz młodziutka traszkę, która musiała się urodzić już w oczku, a w tym większym z drugiej strony pergoli rozmnożyły się rybki w ubiegłym sezonie i trochę poprzenosiliśmy do pozostałych oczek, a część trafiła do oczka sąsiadaZnaczy chyba tym zwierzakom taka woda i warunki odpowiadają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:45, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Anda napisał(a)
Oj, szkoda judaszowca... Masz jakieś zdjęcia? Co mogło być przyczyną?

Ewcia jeszcze słabo widać, ale jak puści listki to będzie widać ile gałęzi suchych ma, wcześniej nie wycinam z nadzieja, że może jednak się obudzą jeszcze, ale pączki kwiatowe na nich suche więc ta nadzieja ledwie się tli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies