Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

JoannA 15:52, 30 cze 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Wysłane
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 15:53, 30 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Buziaki, dziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:24, 30 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Tak czułam....
Zaczyna się zabawa z Ubezpieczalnią.
W zeszłym roku nie było problemów z odszkodowaniem, w tym już Im się nie podoba, że znowu to samo. I o ile mam jakieś rachunki z zakupu roślin i na bieżąco zdjęcia do polisy były dołączane z odtwarzania zalanych miejsc. To zupełnie nie wiem jak mam Im przedstawić wycenę tego co zrobiliśmy sami
Tych godzin pracy przy odmulaniu, odtwarzaniu trawnika, podlewania łąk, płukania kamieni odnawiania ścieżek, mycia z mułu wszystkiego, sprzątania, stawiania zabezpieczeń.....
A gdybyśmy wzięli firmę by to zrobiła, z polisy nie odzyskamy kosztów bo wartość by przekroczyła wartość ubezpieczenia
I bądź tu mądry....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 18:04, 30 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42037
A co to za ubezpieczenie ze można ogrod ubezpieczyć ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 18:13, 30 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
W PZU mam Ubezpieczoną architekturę, infrastrukturę i rośliny ogrodowe, dodatkowo do budynków
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 18:27, 30 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42037
O to ciekawe
Czyli to rozszerzenie jakby ubezpieczenia domu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 18:31, 30 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Nie. Na tej samej polisie mam je ubezpieczone, ale w osobnym punkcie wyszczególnione.
Każdy budynek jest oszacowany na jakąś wartość polisy i ogród też ma swoją podaną( zaniżoną mocno bo byśmy jak za woły musieli składki płacić)ale dobre i tyle żeby było się czym ratować w takich sytuacjach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 19:30, 30 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
popcorn napisał(a)
Ta ostatnia róża to nie Edenka
Ratujcie maka!!! tylko on strasznie nie lubi przesadzania, więc duża ta doniczka i duża bryła. Jak się osypie to trup

buziaki


Już jest łysy, tzn już są same makówki, zielone. Dodatkowo chyba wiatr go dziś przechylił, prawie leżał.
Muszę przemyśleć akcję ratunkową
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 14:16, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Jest światełko w długim i ciemnym tunelu Gmina postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce nie oglądając się na Rząd i Instytucje, spotkania z mieszkańcami w tym moje propozycje zbiorników retencyjnych na rowie( na spotkaniu wyśmiane)zostały wzięte pod uwagę( widać nie mieli lepszego pomysłu)W ogóle jak tak czytam to mają zamiar zrobić to co podpowiedziałam....pytanie czy się uda
ale najlepiej będzie jak Wam pokażęRODO więc poddałam cenzurze


Pomiędzy fioletowym Y, a fioletową krechą poziomą długie zielone to nasz ogród. Zielona kreska to istniejący rów, zbiorniki widać gdzie ja tylko dopowiem, że woda w rowie płynie od lewej w prawo. Teraz widzicie jak długi jest to rów, a zalewa wszystko co się wzdłuż niego znajduje, również te budynki po prawej na dole mapy i ciągnie się jeszcze drugie tyle.
Pytanie czy usytuowanie zbiorników tak daleko od nas rozwiąże nasz problem...w jakimś stopniu na pewno, może się woda w rowie zacznie mieścić.....
No i druga sprawa, to dopiero faza wstępna projektu, obstawiam, ze doczekamy się za jakieś 10 lat realizacji o ile dogadają się w sprawie gruntów z rolnikami.
Ale przynajmniej światełko nadziei na poprawę naszej sytuacji się pojawia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:17, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
A tu dla Joasi nasze wczorajsze pomidorki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies