Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Monia81 21:00, 09 lip 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Cudnie Sylwuś, cudnie, szal liliowcowy boski u mnie pietruszka też nie wyszła siana dwa razy, buraki czerwone też jakieś niemrawe, jak widzę to ta pogoda pasuje kapuście, ziemniakom i cebuli najbardziej... cóż za rok... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 21:24, 09 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Monia u nas babcia już chciała w ziemniakach grzebać bo mówi nie wiążą się ziemia nie pęka na kopcach, nie pozwoliłam grzebać i ziemia zaczęła pękać, czyli wiążą się i o dziwo do tej pory stonki nie było...oby jak najdłużej bo chyba zaraz po komarach, ślimarach i takich czarnych chrabąszczach czy żukach ( nie wiem - podejrzewam kłopotka czarnego) teraz nocą włażących nam wentylacją do domu( co roku o tej porze włażą to stonka jest przeze mnie najbardziej nielubiana....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 22:13, 09 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Właśnie obejrzałam zdjęcia. Kolorowo i bujnie. Też taki łan liliowców posadziłyśmy z mamą u niej. Powstała mało obsługowa rabatka. A ślicznie to wygląda.
U mnie plaga ślimaków, a teraz jeszcze komary się wylęgły i wieczorem atakują.
Werbena hastata i wierzbówka kiprzyca od ciebie kwitną, ale zdjęcia nie mam, bo muszę tam najpierw dotrzeć z koszeniem.
Może zrobicie sobie wycieczkę w moje strony? Zapraszam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 22:35, 09 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sylwia, oglądam zdjęcia Twojego ogrodu i wygląda tak ślicznie. Wcale nie widać tych kataklizmów, które go nawiedziły.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 00:30, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gosialuk napisał(a)
Właśnie obejrzałam zdjęcia. Kolorowo i bujnie. Też taki łan liliowców posadziłyśmy z mamą u niej. Powstała mało obsługowa rabatka. A ślicznie to wygląda.
U mnie plaga ślimaków, a teraz jeszcze komary się wylęgły i wieczorem atakują.
Werbena hastata i wierzbówka kiprzyca od ciebie kwitną, ale zdjęcia nie mam, bo muszę tam najpierw dotrzeć z koszeniem.
Może zrobicie sobie wycieczkę w moje strony? Zapraszam.

Gosiu Cieszę się bardzo, że rośliny rosnąJa liliowce kocham za ta bez obsługowość i urodę od wiosny.
Pamiętamy o zaproszeniu, tylko czasy teraz takie skomplikowane....ja w grupie sporego ryzyka niestety, a i różne inne problemy i sytuacje.... ale kiedyś na pewno jak już życie wróci do normy, bardzo byśmy chcieli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:31, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
ewsyg napisał(a)
Sylwia, oglądam zdjęcia Twojego ogrodu i wygląda tak ślicznie. Wcale nie widać tych kataklizmów, które go nawiedziły.

Wierz mi widać, to tylko odpowiednie kadrowanie Ale już pracujemy by wracał ogród do wyglądu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 07:38, 10 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje strong annabelle w tym roku wybily strasznie- to ich 5 rok ale chyba tez przesadzilam z nawozem organicznym Maja okolo 150 cm.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 07:45, 10 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wow Moje mają z 60 cm ale dopiero co posadzone i to bez dobrego przygotowania gleby. Cudny masz busz

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 09:33, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
KasiaBawaria napisał(a)
Moje strong annabelle w tym roku wybily strasznie- to ich 5 rok ale chyba tez przesadzilam z nawozem organicznym Maja okolo 150 cm.

Moje od pasa pod cyc, ale chyba w tym sezonie nie dostały niczego bo rok temu zalane były powodzią i stwierdziłam, że dość nawozu mają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:34, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
popcorn napisał(a)
Wow Moje mają z 60 cm ale dopiero co posadzone i to bez dobrego przygotowania gleby. Cudny masz busz

pozdrawiam!
Znowu wszystko rośnie jak chce bo my odmulamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies