Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Juzia 10:51, 10 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38513
Dużo macie jeszcze tego odmulania?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Doranma 10:53, 10 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Spacer po Twoim ogrodzie to miły przerywnik w pracy
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 15:22, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przeczytałam Twoją odpowiedź i zastanawiam się, czy Wy w ogóle nie pryskacie na robaka? Da się tak? Być może, że w dużych ogrodach wytwarza się taki eko system. W moim robale zjadły by wszystko, dlatego przed zmierzchem czasem pryskam.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Anda 15:27, 10 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Slicznie macie Fotka z Toba w lustrze swietna

Warzywnik wypasiony, wow.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:30, 10 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Oj bylabym blizej Was, to przyjechalabym Wam chociaz roze pociac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 17:53, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Juzia napisał(a)
Dużo macie jeszcze tego odmulania?

Jeszcze trochę zostało Zaraz zrzucę zdjęcia to troszkę ogrodu pokażę znowu i tego cośmy podziałali
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:54, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Doranma napisał(a)
Spacer po Twoim ogrodzie to miły przerywnik w pracy

Spaceruj do woli byle Szef nie widział
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:06, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Dorota123 napisał(a)
Przeczytałam Twoją odpowiedź i zastanawiam się, czy Wy w ogóle nie pryskacie na robaka? Da się tak? Być może, że w dużych ogrodach wytwarza się taki eko system. W moim robale zjadły by wszystko, dlatego przed zmierzchem czasem pryskam.

Dorotko czasem coś jest konieczne, ale ja naprawdę minimum chemii w ogrodzie używam
Co pryskam:
bukszpany na ćmę bo mam ich sporo, a bym nie miała, głównie mam je w żywoplotkach Ostatnio lepinoxem leciałam czyli ekologicznie.
brzoskwinie na kędzierzawość
kilka tui i świerki conika na grzyba i czasem ( w tym roku jeszcze nie) na przędziorka
jabłonki na mszyce, ale nic to w tym sezonie nie dało

I to w sumie wszystko chyba. Mało pryskam, a w okolicy oczek wodnych wcale.
Raz walczyłam z ochojnikiem na świerkach, ale zdecydowaliśmy wyciąć modrzewie i w tym roku już było tylko tyle, że oberwałam ręcznie...
Plagi miewam różne i w tym roku ślimaki to zmora okropna, sypię granulat, ale pisało na opakowaniu, że zawiera substancję zniechęcającą koty i psy przed zjedzeniem i moje kotki faktycznie nie zainteresowane, jeże też nie bo mają się w najlepsze i buszują po stodole, wolą jeść z kociej miski, a ostatnio dwa ratowaliśmy z piwnicy bo wpadły i nie dały rady wyjść, Emuś już zabezpieczył wejście by nie wpadły ponownie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:09, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Anda napisał(a)
Slicznie macie Fotka z Toba w lustrze swietna

Warzywnik wypasiony, wow.

Wahałam się czy ją pokazać bo ogrodowa, nie wyjściowa byłam, ale co tam... w kieckach po ogrodzie nie latam....po prawdzie to rzadko kieckę zakładam wolę spodnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:10, 10 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Anda napisał(a)
Oj bylabym blizej Was, to przyjechalabym Wam chociaz roze pociac

Chętnie bym taką pomoc przyjęła bo znowu do czyszczenia są, ale tak już zostaną bo jeszcze mułu dużo, a już plewienie za mną goni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies