Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

eda 22:59, 02 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
sylwia_slomczewska napisał(a)

Edytka ja właśnie zdjęcia z sezonu przeglądam i chyba wszystkim roślinkom do posadzenia miejsca znalazłam( dobrze, że są fotki) z siewem będę kombinować trochę w doniczki do wysadzenia w łąkę, trochę rzutowo, trochę w inspekcie i do pikowania, cześć może wprost na rabaty.....dumam......najbardziej w łące brakuje mi koloru w maju....w kwietniu mam narcyzy i niezapominajki, w maju skromniej, w czerwcu są łubiny i stokroty te wysokie, potem trawy i irysy.... zobaczymy jaki efekt będzie z tym co dosadziłam w sezonie, mam nadzieje, ze się poprzyjmowało bo deszczu nie brakowało


super naprawdę za łąkę będę trzymać kciuki( i za resztę okazów też )bo moja mnie wykończyła tyle nasion posiałam i wiesz tera gdy przekopałam wyciągałam siewki ...szkodaa ale za dużo zielska mi w tym wychodziło nie dawałam rady siało się na potęgę wyrywałam paluszkami bo szkoda mi było reszty kwiatów żeby nie naderwać ..ale nadal jestem zwolennikiem bo bardzo mi się te łąki podobają ale ale jak wejdą chwasty to masakra ;(
Przyjęło się na pewno początek sezonu był trudny zimno i później bez deszczu i tak myślę dlatego u mnie takie wszystko mikre było najlepiej wyszły szarłaty takie cudne wąsy miały haa i już padły przy pierwszym zimnie dlatego musiałam wyrwać i wyrwałam wszystko tylko traki zostały i lwie paszcze
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Monia81 06:32, 03 gru 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Sylwuś zakupy mikołajkowe cudne, no i W. też zadowolony z nowego sprzętu Przepiękne te inspirki łąkowe, napatrzeć się nie mogę U nas też mrozi... pozdrawiamy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
kasiek 08:02, 03 gru 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O rany jak kolorowo i optyminstycznie sie zrobiło
Dobrze że wieczorem zajrzałam na Twój wątek, zobaczyłam ile ma byc mrozu i pedę poleciałam po oleandry do saloniku, jeszcze nie mam grzejnika. U nas było -7/8 stopni , w saloniku -3,5 więc jest róznica, nawet bez ogrzewania.
No i wilczomlecze musiałam okryć bo to ich pierwsza zima . U Ciebie zawsze swieże newsy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
KasiaBawaria 08:10, 03 gru 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ciekawe to z tymi wiorami wyprobuje. Dajesz tylko pod roze?Zastanawiam sie, gdzie jeszcze je wyprobowac, bo chcialabym rozluznic ziemie i one pewnie wlasnie tworza lekka luzna prochnice.
____________________
Zapraszam na kawe
sylwia_slomc... 15:29, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Monia81 napisał(a)
Sylwuś zakupy mikołajkowe cudne, no i W. też zadowolony z nowego sprzętu Przepiękne te inspirki łąkowe, napatrzeć się nie mogę U nas też mrozi... pozdrawiamy

Monia u nas dzisiaj znów cały dzień mróz tym razem -7, ale bez wiatru wiec czuć mniej niż wczoraj. W ogrodzie nasypałam tylko ptakom do karmników i pocykałam fotki z cudnym mrozem i szadzią, brakło słonka by się wszystko skrzyło W domu rozszedł się zapach wędzonych i pieczonych wędlin i odgruzowywanie chałupy zaczęłam....dobrze żeby choc tak poczuć, że Święta idą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:30, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
kasiek napisał(a)
O rany jak kolorowo i optyminstycznie sie zrobiło
Dobrze że wieczorem zajrzałam na Twój wątek, zobaczyłam ile ma byc mrozu i pedę poleciałam po oleandry do saloniku, jeszcze nie mam grzejnika. U nas było -7/8 stopni , w saloniku -3,5 więc jest róznica, nawet bez ogrzewania.
No i wilczomlecze musiałam okryć bo to ich pierwsza zima . U Ciebie zawsze swieże newsy

Kasia ja wilczomleczy nigdy nie okrywałam....fakt nie mam ich dużo, ale jakieś tam mam i na tym moim wygwizdowie bez problemu zimują
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:32, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
KasiaBawaria napisał(a)
Ciekawe to z tymi wiorami wyprobuje. Dajesz tylko pod roze?Zastanawiam sie, gdzie jeszcze je wyprobowac, bo chcialabym rozluznic ziemie i one pewnie wlasnie tworza lekka luzna prochnice.

Ja mam nimi wysypane wrzosowiska i wszystkie rabaty wzdłuż ogrodzenia. Nie daję tylko pod wybitnie zasadolubne rośliny i na bylinówki, wszystkie krzewy i drzewa w ogrodzie praktycznie zatrocinowane mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 16:00, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
edit
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:01, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
kamila66 napisał(a)
Sylwia duże zakupy Korzystałaś kiedyś z mieszanek gotowych tych kilogramowych?


tak zrobiłam i mam samą trawę teraz... następnym razem kupię same nasiona kwiatów, a nie 98% trawy i parę obcych nasionek buuuu
____________________
Mój nowy ogródek
kasiek 16:05, 03 gru 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kasia ja wilczomleczy nigdy nie okrywałam....fakt nie mam ich dużo, ale jakieś tam mam i na tym moim wygwizdowie bez problemu zimują

Ale te kolorowe Ascot Reibow sadziłam w listopadzie, późno, więc szczerzonego...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies