Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

basia3012 23:46, 15 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
sylwia_slomczewska napisał(a)
Madzia ja się cieszę, że już Jesteś
Zobacz dziś w spożywczym się nie oparłam


Sylwio, właśnie za tymi fotkami do Ciebie zajrzałam. Piękna wiosna.U Danusi wyczytałam o zakupach.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magara 00:38, 16 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Sylwia, u Was zawsze aktywnie i inspirująco
I tak mnie naszło na banalne przemyślenia i wnioski, że życie poza miastem (z jego wiecznie brudnym, topniejącym od spalin śniegiem) i obcowanie z tym co nam Natura daje i pokazuje - jest dużo, dużo lepsze
P.S. Paręnaście minut temu wyszłam na taras popatrzeć na śnieg, który jest "wszędzie" I przypomniało mi się określenie, które ostatnio chyba słyszałam w dzieciństwie - "śnieg się skrzy" I on faktycznie się skrzy, bajkowo jest W miejskiej gonitwie i brudzie się tego nie da zobaczyć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 00:40, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
basia3012 napisał(a)


Sylwio, właśnie za tymi fotkami do Ciebie zajrzałam. Piękna wiosna.U Danusi wyczytałam o zakupach.

Dokupiłam do tych z zeszłego sezonu, jak się ociepli dosadzę na rabacie, takie promyczki z tymi żółtymi środeczkami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:43, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Magara napisał(a)
Sylwia, u Was zawsze aktywnie i inspirująco
I tak mnie naszło na banalne przemyślenia i wnioski, że życie poza miastem (z jego wiecznie brudnym, topniejącym od spalin śniegiem) i obcowanie z tym co nam Natura daje i pokazuje - jest dużo, dużo lepsze
P.S. Paręnaście minut temu wyszłam na taras popatrzeć na śnieg, który jest "wszędzie" I przypomniało mi się określenie, które ostatnio chyba słyszałam w dzieciństwie - "śnieg się skrzy" I on faktycznie się skrzy, bajkowo jest W miejskiej gonitwie i brudzie się tego nie da zobaczyć

To prawda..... i na wsi czas inaczej płynie....bardziej w zgodzie z cyklem przyrody i naturą, nie ma tego zabiegania...choc jest, ale nie odczuwa się tego tak jak w mieście. I wszyscy sąsiedzi się znają, nawet Ci dalsi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:47, 16 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
1000 procent prawdy
Dlatego nie przestaję się dziwić tym, którzy uciekają ze wsi do miasta, choć może do kwestia wieku i konieczności poszukiwania nowych bodźców? Jeżeli tak, to znaczy, że ja się starzeję, bo zauważyłam, że jak mam do Miasta jechać to jestem chora
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Waclaw 13:25, 16 sty 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
śnieg pobielił świat.
Tak jak piszecie: skrzy się. Pięknie jest.
Nawet zimą pracusie tworzą
Woliery przybywa z każdym dniem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 17:10, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Magara napisał(a)
1000 procent prawdy
Dlatego nie przestaję się dziwić tym, którzy uciekają ze wsi do miasta, choć może do kwestia wieku i konieczności poszukiwania nowych bodźców? Jeżeli tak, to znaczy, że ja się starzeję, bo zauważyłam, że jak mam do Miasta jechać to jestem chora

Mam tak samo, a po powrocie jestem taka zmęczona jakbym przerzuciła ze dwie tony węgla
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:14, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Waclaw napisał(a)
śnieg pobielił świat.
Tak jak piszecie: skrzy się. Pięknie jest.
Nawet zimą pracusie tworzą
Woliery przybywa z każdym dniem

Jak dla mnie przybywa za wolno, ale niestety pogoda taka zimowaI szybciej przybywać nie da rady. W lutym to już muszę się brać za przycinkę drzew i czyszczenie budek ptasich nie będzie czasu na wolierę, a chcieliśmy od wiosny ptaki wpuścić....nie wiem czy się uda....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 17:57, 16 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Na wtorek, środę już zapowiadają wyższe temperatury, to będą lepsze warunki do pracy przy wolierze. Fajnie się to zapowiada. Ja mam parę kurek u taty, którymi się opiekuję, bo on już nie da rady. Ale to takie zwykłe kurki, jajeczne. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 18:47, 16 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Alija napisał(a)
Na wtorek, środę już zapowiadają wyższe temperatury, to będą lepsze warunki do pracy przy wolierze. Fajnie się to zapowiada. Ja mam parę kurek u taty, którymi się opiekuję, bo on już nie da rady. Ale to takie zwykłe kurki, jajeczne. Pozdrawiam!

Alu Jak się cieplej zrobi to Emuś do pracy musi, ferie się kończą, a ja sama za wiele z tym to nie nawojuję, w tym przypadku ja to bardziej projektant i pomocnik budowlany w jednym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies