Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:56, 30 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
MiluniaB napisał(a)
Jak miło pooglądać takie fotki

Oj chciałoby się już do tych zapachów i kolorów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:56, 30 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Kasiek napisał(a)


Ok Kobieto
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 23:11, 30 sty 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Piękne piwonie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magara 23:55, 30 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Sylwia, smaka mi na piwonie zrobiłaś, a raczej pogłębiłaś tego, który już jest
Danusia w II książce pisze, że najlepiej, żeby rano miały słońce a potem cień - mam takie miejsce
Ale nie wiem co przy nich posadzić, żeby było atrakcyjnie... Ty co masz z nimi posadzone?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
ElzbietaFranka 00:19, 31 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dziś paskudnie wieje lodowaty wiatr i nawet gradem posypało, nie byliśmy długo, ale coś do przodu z robotą zawszeDachu się nawet nie tykaliśmy bo strach na drabinie na lodzie przy wietrze robić, więc tylko to co na dole się dało i ile dało by nie przemarznąć całkiem





Piękne piwonie. Kupiłam w zeszłym roku 3 szt drzewiaste 2 się przyjęły. Ale to drogi interes. Kupiłam nie popatrzyłam na cenę i głupio mi się było wycofać kupowałam po 50 zł.

Najgorszy zawsze jest wiatr.
U nas przepięknie na minusie śnieg sypie cały dzień teraz też a temp -4.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:27, 31 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wykonanie tego dzieła, to jedno. Ale widać tu Sylwia, jak sobie doskonale przemyślałaś temat i pięknie i pomysłowo zaprojektowałaś. Wiosna u was zapowiada się ciekawie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 09:41, 31 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Waclaw napisał(a)
Piękne piwonie

Będzie więcej bo jeszcze w tubiegłym roku dosadzałam, ale na niektóre przyjdzie trochę poczekać bo pojedyncze bulwki sadzone z kapersa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:48, 31 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Magara napisał(a)
Sylwia, smaka mi na piwonie zrobiłaś, a raczej pogłębiłaś tego, który już jest
Danusia w II książce pisze, że najlepiej, żeby rano miały słońce a potem cień - mam takie miejsce
Ale nie wiem co przy nich posadzić, żeby było atrakcyjnie... Ty co masz z nimi posadzone?

Z jednymi mam tawuły japońskie i wrzosy, za za nimi sosny i berberysy.
Z drugimi magnolia....i to nie był dobry pomysł bo je mocno zacieniła przez co się wyciągają, ale już ją podgoliłam i gole co roku by zrobić im miejsce.
Z trzecimi mam róże, bodziszki, pysznogłówki, ożankę i różne bylinki jeszcze.
Czwarte są posadzone w samym środku bylinówki, z irysami, ostróżkami, naparstnicami, astrami, wiesiołkiem i dzielżanami.
Piąte w donicy tej długiej z bali, mają jeżówki, rudbekie, tulipany i astry do towarzystwa
A teraz posadziłam z czosnkami, kocimiętką, za nimi budleje Dawida
Mam jeszcze kilka tych najzwyklejszych wsadzonych w górnej łące, ale na razie pojedynczymi kwiatami kwitły bo młode.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:50, 31 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
ElzbietaFranka napisał(a)





Piękne piwonie. Kupiłam w zeszłym roku 3 szt drzewiaste 2 się przyjęły. Ale to drogi interes. Kupiłam nie popatrzyłam na cenę i głupio mi się było wycofać kupowałam po 50 zł.

Najgorszy zawsze jest wiatr.
U nas przepięknie na minusie śnieg sypie cały dzień teraz też a temp -4.



Drzewiaste są drogie. W zeszłym roku w Lidlu były nie drogo maluszki, Emuś kupił dwie, ale popatrzył, ze jedna praktycznie złamana i chyba się nie przyjmie. Może choc podkładka okaże się jakaś ciekawa;
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:54, 31 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Milka napisał(a)
Wykonanie tego dzieła, to jedno. Ale widać tu Sylwia, jak sobie doskonale przemyślałaś temat i pięknie i pomysłowo zaprojektowałaś. Wiosna u was zapowiada się ciekawie

Długo myślałam Irenko, różne zmiany wprowadzałam, aż zaczęło mi się podobać. Pierwotnie zabudowana miała być tylko jedna ściana boczna od strony kompostu, ale przecież ziarno też gdzieś trzeba ulokować. Potem sobie uświadomiłam, ze przecież mi te małe latające pouciekają jak będę wchodziła prosto na wolierę.... i tak kawałek po kawałku, klarowało się co bym chciała. Miały być też klatki na króliki wbudowane, ale stwierdziliśmy, że będą gdzie indziej( może za rok) Swego czasu miałam hodowlę królików rasowych liczącą 160 szt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies