Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:11, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Roocika napisał(a)
Sylwia, wstawiłam fotki u siebie na stronie 229, niestety nie znalazłam zdjęcia z synkiem (może to było jakieś zdjęcie z córką i mi się coś pomieszało ).

Mimo wszystko go lubię

Dziękuję Już mam zaklepane siewki niższego takiego do 40 cm
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:18, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Dzisiejszy dzień minął mi na sadzeniu i plewieniu.
Plewiłam rów, swoją cześć zrobiłam, Emusiowi został ażur od wyższej strony po jednej stronie mostku, trzeba wysokie gumowce i wleźć do rowu
Sadziłam na żyrafowej i w łące dobroci od Joasi i jeszcze swoje siewki szałwii omączonej, mięty meksykańskiej i malwy jednorocznej. Na razie część, bo gdyby zmroziło to jeszcze w rezerwie mam A i jeszcze cztery fenkuły w warzywniku na próbę i mieczyki od mamy w łąkę( cebulki przybyszowe cały woreczek)
Pleców i nóg nie czuję Ale Cieszę się, że zdążyłam w tej pogodzie Jutro jeszcze mam trochę sadzenia, w planach sprzątanie rabat nad suchym strumieniem, a pojutrze jak by nie padało cd. przycinki krzewów na dużym ogrodzie I koszenie trawy czeka bo rośnie w oczach, już jest ponad kostkę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:42, 20 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Przywrotnik – cechy charakterystyczne

Łodygi przywrotnika mogą osiągać długość od 10 do 15 cm. Jego liście mają szaro-zieloną barwę, a kwiaty jasnozieloną. Kwiaty przywrotnika pojawiają się w lecie, w okresie od maja do września. Ziele zbierane jest także w okresie letnim. Przywrotnik charakteryzuje się balsamicznym zapachem i cierpkim, lekko słodkawym smakiem.

Taki opis znalazłam i jest to z pewnością ten który widywałam na skraju łąk i poboczy dróg...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 22:29, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Od 10-15cm???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:46, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Troszkę soboty


dostałam kolejnego rodka....
pójdzie koło bacówki pod śliwowiśnię, poziomki się wyrodziły to jest miejsce

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 22:50, 20 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
U siebie w ogrodzie miałam trzy rodzaje przywrotnika. Ten najpospolitszy ostroklapowy raczej wysoki, razem z kwiatostanami po kolana., drugi miższy ale kwitnący podobnie ,ale ten trzyma się kępki i nie jest zbyt ekspansywny, i górski, czy alpejski.
Pierwsze dwa nie różnią się zbytnio liśćmi, tylko wzrostem.

Natomiast alpejski to prawie płożąca roślina. Liśie prawie gwiazdkowe, Nie wyrasta ponad 10 cm. i ten polecam. Praca przy nim, tyle co wiosną suche liście po zimie usunąć. Kwitnie w tym samym czasie , co dwa poprzednie, i nie tak obficie.

Zamieszczę u siebie zdjęćcie o ile znajdę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 22:54, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Nutkajski wypuścił od dołu pionowo gałązkę, odcięliśmy, okazało się, że po zalaniu zamuliło tą gałązkę i puściła korzonki....mały korzonek jak na taką dużą gałąź, ale próbujemy, posadzona, można by przyciąć by jej ułatwić, ale jak przyciąć by nie straciła formy? Trzeba by odciąć 4/5 i zostawić 1/5 by wykarmić zdołał....


kolejna magnolka zaczyna

hiacynty ładnie przyrosły

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:03, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727


szykują się pigwowce

Skończyłam malowanie okienek chatki

uprzątnięte liście, oplewione kamyki

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:05, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727


syn malował ściany woliery, ja okienka

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:14, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727



miało być wszystko w jednym kolorze, skrzynie i kompostownik też, ale teraz to nie wiem czy nie za dużo będzie, czy nie zrobić skrzyń i kompostownika na ten sam kolor co okienka...

byłby podobny do ogrodzenia wokół chaty...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies