Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

ElzbietaFranka 23:19, 20 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
sylwia_slomczewska napisał(a)
Po wczorajszej lekturze i masie inspiracji zdjęciowych chyba dojrzałam do posadzenia nad rowem przywrotnika......kiedyś tak dojrzałam do traw, a potem bodziszków......

W związku z tym gdyby ktoś miał nadmiar siewek chętnie je przytulę na miejsce zalewane okresowo pomiędzy liliowce i hosty....powinno zagrać, jak myślicie?




W zeszłym roku taczkę wywiozlam na kompost. Mam coś takiego jak z czymś zrobię porządek to zaraz zaczyna być potrzebny.
W zeszłym roku ogarnęło mnie porządkowanie z lasku 5 taczek wyrwałam bluszczu zimozielonego. Przyjechałam Mirka mówi jej by się taki bluszcz przydał. Syn za 2 tygodnie przyjechał po porzsdkach mamo daj mi tego bluszczu teściowa chciała.

Wywalam fotki z aparatu. Za kilka dni ktoś pisze abym coś pokazała.

U mnie trawnik po wertykulacji dopiero dochodzi do siebie. Trawa rośnie jeszcze teraz po deszczach ciepelko przyszło.

Przywrotnik ładny jest mój to taki bójmy na żółto kwitł. Bardzo się sieje.
U mnie ledwo wychodzi.


Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:23, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
I do ramy koła nad oczkiem



w rowie po zimie walczymy z tym

nogi marzną bo woda jeszcze lodowata

ale teraz kaczeńce i niezapominajki nie będą miały konkurencji

trzy czwarte zrobione

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 23:26, 20 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Sylwia, to już nie jest hotel dla ptaków, tylko cały resort, super

Ja bym zrobiła skrzynie i kompostownik tak ciemniej, jak okienka.

Hania Ci pisała o przywrotniku alpejskim, jeszcze farerski jest niski. Tak do 10 cm, zadarniający.
Nie wiem, jak się sprawuje, bo do mnie niedawno przyjechał i siedzi jeszcze w doniczkach .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:28, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Jak hosty wyjdą i paprocie już będzie całkiem fajnie, bo nabrały masy


a niezapominajki i kaczeńce niedługo zakwitną
woda delikatnie szumi na mikro wodospadzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:32, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
hankaandrus_44 napisał(a)
U siebie w ogrodzie miałam trzy rodzaje przywrotnika. Ten najpospolitszy ostroklapowy raczej wysoki, razem z kwiatostanami po kolana., drugi miższy ale kwitnący podobnie ,ale ten trzyma się kępki i nie jest zbyt ekspansywny, i górski, czy alpejski.
Pierwsze dwa nie różnią się zbytnio liśćmi, tylko wzrostem.

Natomiast alpejski to prawie płożąca roślina. Liśie prawie gwiazdkowe, Nie wyrasta ponad 10 cm. i ten polecam. Praca przy nim, tyle co wiosną suche liście po zimie usunąć. Kwitnie w tym samym czasie , co dwa poprzednie, i nie tak obficie.

Zamieszczę u siebie zdjęćcie o ile znajdę.

O widzisz Haniu, bardzo mi pomogłaś Dziękujęto jeszcze na ten alpejski będę polowaćNa zdjęciach w necie wygląda tak jakby się chwasty nie miały szans przez niego przebić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:35, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
ElzbietaFranka napisał(a)




W zeszłym roku taczkę wywiozlam na kompost. Mam coś takiego jak z czymś zrobię porządek to zaraz zaczyna być potrzebny.
W zeszłym roku ogarnęło mnie porządkowanie z lasku 5 taczek wyrwałam bluszczu zimozielonego. Przyjechałam Mirka mówi jej by się taki bluszcz przydał. Syn za 2 tygodnie przyjechał po porzsdkach mamo daj mi tego bluszczu teściowa chciała.

Wywalam fotki z aparatu. Za kilka dni ktoś pisze abym coś pokazała.

U mnie trawnik po wertykulacji dopiero dochodzi do siebie. Trawa rośnie jeszcze teraz po deszczach ciepelko przyszło.

Przywrotnik ładny jest mój to taki bójmy na żółto kwitł. Bardzo się sieje.
U mnie ledwo wychodzi.


Pozdrawiam


Czasem tak jest Elutrzeba by trąbić na prawo i lewo czy nikt nie chce Ja tak miałam z łubinami, jak poprzesadzałam z rabaty w łąkę to się chętni pojawili na siewki( znajdź w łące siewki Dobrze, że w bacówce też się nasiał to pozabierali
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:37, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Agatorek napisał(a)
Sylwia, to już nie jest hotel dla ptaków, tylko cały resort, super

Ja bym zrobiła skrzynie i kompostownik tak ciemniej, jak okienka.

Hania Ci pisała o przywrotniku alpejskim, jeszcze farerski jest niski. Tak do 10 cm, zadarniający.
Nie wiem, jak się sprawuje, bo do mnie niedawno przyjechał i siedzi jeszcze w doniczkach .

Też fajny
Ale myślę, że ten co mam siewki obiecane po głębszym zastanowieniu da rade i fajny kontrast kształtem liścia z liliowcami zrobi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 23:46, 20 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
sylwia_slomczewska napisał(a)

O widzisz Haniu, bardzo mi pomogłaś Dziękujęto jeszcze na ten alpejski będę polowaćNa zdjęciach w necie wygląda tak jakby się chwasty nie miały szans przez niego przebić


Kilka sadzonek alpejskiego mogę Tobie podesłać, akurat zaczął się po zimie zielenić.
POdaj adres na priv
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gosiek33 06:11, 21 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kasia nie da rady puścić dziko, bo dziko to już było musi być drożny, bo jak zarasta to łapie cały syf który woda niesie i wypłyca się w dramatycznym tempie, nie mamy siły tego wybierać nie z naszymi kręgosłupami. Nie ma też jak go wykaszać bo jest głęboki, a trzeba by to robić co dwa tygodnie, w takim tempie zarasta bo z mułem nawozy płyną. Po to zrobiliśmy to wszystko żeby było łatwiej w pielęgnacji i bezpieczniej dla budynków i jest. A pokrzywy po pas wystarcza mi za siatka u sąsiada, sieją się masakrycznie po całym ogrodzie. Traw innych niż miscanty, rozplenica i hakonka tam nie planuję, niezapominajki są( posiałam wyszły te których woda nie zabrała)




Przywrotnik na teren zalewowy? Myślałam, że on wytrzymuje ekstremalne susze. Za to w wodzie stać może z powodzeniem turzyca palmowa. Trzyma się w kępach, nie rozłazi, szybko wiosną startuje. Doskonale sobie radzi u mnie w zalewowych miejscach. Ścinać trzeba wczesną wiosną jak inne trawy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
edi75 08:10, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1982
Sylwia ja k tak patrzę u Ciebie ile pracy ..ja chyba nie dałabym rady
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies