Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

hankaandrus_44 08:20, 21 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak zaczyna się budowac dom, to nie ma się wyobrażenia o pracy jaka czeka, ale się buduje. A z ogrodem jest to samo, i dobrze, że zaczyna się od jednej roślinki, potem człowiek nabiera doświadczenia z dziesięcioma, a za kilka lat śmieszy uprawianie jednego kwiatka i ma sie chęć na więcej. Czasem z potrzeby serca, a czasem z przymusu, i o tym ile to pracy, nawet myśli do siebie nie dopuszcza się. I tak powstają piękne ogrody.

Takie jak Wasz, Sylwio. Gratuluję za odwage w podjęciu wyzwania. I podziwiam. Jest pięknie. MImo, przeciwności, nie odpuszczacie. Tak trzymać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 08:27, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
Sylwio, a dlaczego akurat przywrotnik przy rowie? Nie wiem, czy on w takim miejscu da radę. U mnie ma raczej sucho, zwłaszcza ten mały Alchemilla erythropoda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 09:52, 21 kwi 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Sylwia ile ty tego wszystkiego masz...
a magnolie cudne - zazdroszczę

ogrom pracy musisz włożyć - szacun
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 10:51, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
hankaandrus_44 napisał(a)


Kilka sadzonek alpejskiego mogę Tobie podesłać, akurat zaczął się po zimie zielenić.
POdaj adres na priv

Dziękuję już daję Hanuś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:56, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Gosiek33 napisał(a)




Przywrotnik na teren zalewowy? Myślałam, że on wytrzymuje ekstremalne susze. Za to w wodzie stać może z powodzeniem turzyca palmowa. Trzyma się w kępach, nie rozłazi, szybko wiosną startuje. Doskonale sobie radzi u mnie w zalewowych miejscach. Ścinać trzeba wczesną wiosną jak inne trawy

Gosiu ja widziałam po ogrodach nad zbiornikami wodnymi Trawiaste wrażenie wizualne już robią liliowce, hakonki i będzie robiła trawka od Joasi Potrzebne kontrastowe listki pod liliowcami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:57, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
edi75 napisał(a)
Sylwia ja k tak patrzę u Ciebie ile pracy ..ja chyba nie dałabym rady

Jakbyś musiała nie miałabyś wyjścia Dałabyś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:58, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
hankaandrus_44 napisał(a)
Trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak zaczyna się budowac dom, to nie ma się wyobrażenia o pracy jaka czeka, ale się buduje. A z ogrodem jest to samo, i dobrze, że zaczyna się od jednej roślinki, potem człowiek nabiera doświadczenia z dziesięcioma, a za kilka lat śmieszy uprawianie jednego kwiatka i ma sie chęć na więcej. Czasem z potrzeby serca, a czasem z przymusu, i o tym ile to pracy, nawet myśli do siebie nie dopuszcza się. I tak powstają piękne ogrody.

Takie jak Wasz, Sylwio. Gratuluję za odwage w podjęciu wyzwania. I podziwiam. Jest pięknie. MImo, przeciwności, nie odpuszczacie. Tak trzymać.

Jest dokładnie jak napisałaś HanuśDziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:00, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Anda napisał(a)
Sylwio, a dlaczego akurat przywrotnik przy rowie? Nie wiem, czy on w takim miejscu da radę. U mnie ma raczej sucho, zwłaszcza ten mały Alchemilla erythropoda.

Dla kontrastu liścia i okrycia gołej ziemi... Na zdjęciach z inspiracji Danusiowych jest sporo przywrotnika właśnie nad brzegami zbiorników wodnych i w necie napisane, że lubi wilgotno. No nic będzie próba. P Powodziach to nad samym rowem najwcześniej obsycha bo odpływa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:01, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Kawa napisał(a)
Sylwia ile ty tego wszystkiego masz...
a magnolie cudne - zazdroszczę

ogrom pracy musisz włożyć - szacun

To prawda, ze pracy nie brakuje, a nawet jest w nadmiarze, ale rośliny się potem pięknie odwdzięczają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MiluniaB 11:05, 21 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
sylwia_slomczewska napisał(a)

Muszę zacytować zdjęcie chatki - pięknie wygląda
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies