Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Juzia 08:28, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
Aaaa! I jak oglądałam te fotki to tak mnie zastanowiło, czemu przepływ pod drogą taki wąski? Może to on stopuje tę wodę i wtedy wam wylewa???
Bo rzeka wielka się robi w pewnym momencie, a rura pod drogą średnicę ma ile? kilkadziesiąt cm?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 11:16, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
gogo napisał(a)
Obejrzałam i tym bardziej Was podziwiam, że daliście radę ciężką pracą stworzyć miejsce z bujnie rosnącymi i kwitnącymi roślinami

Przez ten rów to za każdym razem jak chmury lub intensywne opady zapowiadają z trwogą w niebo patrzymy
Depresyjna pogoda dzisiaj od rana już trzy razy padało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:17, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Roocika napisał(a)

Sylwia, tak to krzew, tak do pół metra wysoki, zadarniajacy, ładnie się przebarwia jesienią.

tawulec

To niestety się nie sprawdzi nad naszym rowem Ale roślina ładna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:19, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Juzia napisał(a)
Obejrzałam.
I smutno mi się zrobiło, bo tyle pracy włożyliście, a tu takie zonki... i to nie raz, nie dwa.
Ale się nie poddaliście i efekty widać na ostatnich fotkach!!! Warto walczyć
Ślicznie Sylwuś! Wielkie brawa dla was.

Juzia, wiesz, ze od tamtej pory z obawą oczekuje każdego kolejnego sezonu... i za każdym razem mam ochotę rzucić tym wszystkim......ale potem idę na spacer w górną cześć ogrodu i mi przechodzi, a do tego ogromne wsparcie psychiczne od przyjaciół
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:25, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Juzia napisał(a)
Aaaa! I jak oglądałam te fotki to tak mnie zastanowiło, czemu przepływ pod drogą taki wąski? Może to on stopuje tę wodę i wtedy wam wylewa???
Bo rzeka wielka się robi w pewnym momencie, a rura pod drogą średnicę ma ile? kilkadziesiąt cm?

Juzia bo większej nie wolno nam wstawić, Daliśmy największy z możliwych na tym terenie. Rów płynie przez trzy miejscowości wszystkie mostki z małym przepustem Nasz i tak większy, 60 cm. Za nami jeden taki sam metr za nami, i kolejny kawałek dalej, a dopiero pod drogą asfaltowa większy i dopiero tam wolno większe już, ale tamte to już Gmina sama wstawia. Wywalczyliśmy zgodę na największy jaki był możliwy na naszym odcinku. Niestety przepisy wiele blokują
Ten rów wylewa na ta szerokość w poprzednich miejscowościach już, do nas dopływa taka fala jak w kanionach po ulewie. Gdybym w tym czasie była na dużym ogrodzie u góry to już nie mam jak się przedostać na podwórko bo by mnie porwało.


Cały czas mam nadzieje, że wrócą te czasu gdzie przez 60 lat babcinego tam mieszkania nie wylewał tak....ale nadzieja matką wiecie kogo....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gobasia 11:44, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wiosenny spacer w Szmaragdowej dolinie odbyłam.Jestem zauroczona ogrodem ,podziwiam ogrom pracy i nie mogę się nadziwić jak szybko to wszystko poroslo

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
sylwia_slomc... 11:48, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
gobasia napisał(a)
Wiosenny spacer w Szmaragdowej dolinie odbyłam.Jestem zauroczona ogrodem ,podziwiam ogrom pracy i nie mogę się nadziwić jak szybko to wszystko poroslo


Basiu ogród ma już 7 lat, urodzinki ogrodu były 1 kwietniato wtedy wysiałam pierwszą trawę i wsadziłam mikro tujeZleciało....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 11:57, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
sylwia_slomczewska napisał(a)

Juzia, wiesz, ze od tamtej pory z obawą oczekuje każdego kolejnego sezonu... i za każdym razem mam ochotę rzucić tym wszystkim......ale potem idę na spacer w górną cześć ogrodu i mi przechodzi, a do tego ogromne wsparcie psychiczne od przyjaciół


Ja bym rzuciła. Bym nie wytrzymała.
Dlatego tak podziwiam was za wytrwałość i pracowitość

Lipa z tym przepustem.
Przepisy się liczą, a nie ludzie. Dlatego nie lubię tych czasów. Znieczulica jakaś nastała globalna. Ble.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 11:59, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Juzia napisał(a)


Ja bym rzuciła. Bym nie wytrzymała.
Dlatego tak podziwiam was za wytrwałość i pracowitość

Lipa z tym przepustem.
Przepisy się liczą, a nie ludzie. Dlatego nie lubię tych czasów. Znieczulica jakaś nastała globalna. Ble.

Trochę rozumiem te przepisy jak by były większe przepusty to woda zalewałaby jeszcze bardziej domy w dolnym biegu. Teraz też zalewa, ale nie do połowy. U mnie zalewa ogród im topi domy i to po same okna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 12:11, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
sylwia_slomczewska napisał(a)

Trochę rozumiem te przepisy jak by były większe przepusty to woda zalewałaby jeszcze bardziej domy w dolnym biegu. Teraz też zalewa, ale nie do połowy. U mnie zalewa ogród im topi domy i to po same okna


Ale pisałaś, że kiedyś nie zalewało. A pogoda podejrzewam była taka sama. Może nawet więcej śniegu było, to i wiosną po roztopach się lało.
Coś się zmieniło. Znaczy ludzie coś zmienili. Jak zwykle na gorsze.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies