Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:24, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
kasiek napisał(a)


aaa, rozumiem, a barwinek? on gęsto rośnie?

Ale zje rośliny rosnące na brzegu, muszę dać coś z czym nie ma w sezonie roboty i wymyśliłam fiołki, przywrotnik i ułudkę( do tego co już tam rośnie)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 22:19, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia, przywrotnik trzeba przyciąć w sezonie po kwitnieniu i na mokrym rośnie wysoki. U mnie miał jakieś 90 cm i pod koniec kwitnienia wykłada się na boki. Jest ładny i swojego nie wyrzucam, ale jak będzie rósł z innymi roślinami to może je zagłuszać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rumianka 22:50, 19 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Aż mnie złapało za serce jak obejrzałam walkę z zalewowym rowem...znałam tę historię, ale to co przedstawiłaś w pigułce przemawia jeszcze mocniej...Ależ wytrwałości w Was musiało się skumulować, by to wszystko doprowadzić do stanu normalności, bo w przeciwnym razie kapitulacja...

Przywrotnik widywałam latem na przydrożnych poboczach...gdyby udało mi się gdzieś wypatrzeć podczas spacerów, to wykopię i mogę Ci wysłać...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 00:34, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Roocika napisał(a)
Sylwia, przywrotnik trzeba przyciąć w sezonie po kwitnieniu i na mokrym rośnie wysoki. U mnie miał jakieś 90 cm i pod koniec kwitnienia wykłada się na boki. Jest ładny i swojego nie wyrzucam, ale jak będzie rósł z innymi roślinami to może je zagłuszać.

Kurcze aż do pasa???Wszędzie gdzie widziałam był taki pod kolano.....
Może są odmiany różne? Nie wiem nie znam bliżej nigdy nie miałam i nie chciałam mieć, ale nad rów wydawał mi się fajnym rozwiązaniem między liliowce. Ale taki wysoki nie pasuje mi
Nie ma karłowych odmian?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:36, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Rumianka napisał(a)
Aż mnie złapało za serce jak obejrzałam walkę z zalewowym rowem...znałam tę historię, ale to co przedstawiłaś w pigułce przemawia jeszcze mocniej...Ależ wytrwałości w Was musiało się skumulować, by to wszystko doprowadzić do stanu normalności, bo w przeciwnym razie kapitulacja...

Przywrotnik widywałam latem na przydrożnych poboczach...gdyby udało mi się gdzieś wypatrzeć podczas spacerów, to wykopię i mogę Ci wysłać...

Wstrzymaj się bo jeśli jest tak jak pisze Asia to nie pasuje mi... potrzebuję niskiego do kolan max z kwiatem....a nie wiem czy takie są....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 05:13, 20 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Sylwia podziwiam ogrom prac. Uśmiałam się z nazwy rabaty żyrafowej. Wcześniej jakoś nie doczytałam.
Na ten rów polecałabym chyba jednak barwinek, gęsto zarasta i chwasty nie mają szans. Ułudka też ładnie zarośnie ale ona delikatna, pielić ją trzeba będzie.
Przywrotnik jest miniaturka ale w takich wilgotnych warunkach też podobno może wyrosnąć spory.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 10:17, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Barwinek tam nie wchodzi w grę zarósłby i paprocie i liliowce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 10:27, 20 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia, u mnie był duży, chociaż do pasa to chyba nie? Wieczorem poszukam Ci zdjęcia w porównaniu z moim synem i piwonią z ubiegłego roku, on mi się wykładał na anabelke i piwonię po kwitnieniu, dlatego wylatuje z frontowej, bo mi zagłuszał wszystko, a cis był nim cały przykryty. W ubiegłym roku był w najwyższym momencie jak mój syn, a synek miał rozmiar 80, potem przywrotnik się kładzie i trzeba go wyciąć, bo brzydko wygląda.
A może znajdź dla niego miejsce bez towarzystwa?
Zapytaj Ewy-Andy, ona ma jakąś odmianę niższą co się nie wykłada, ja mam zwykłego alchemilla mollis auslese
Edit. Tak sobie pomyślałam, że w sumie nie msasz się czego bać, wypróbuj, on przecież nie jest ekspansywny, nie rozłazi się, a jak się wysiewa to łatwo siewki pobrać, to nie barwinek trzeba mu zostawić trochę oddechu dookoła
Sylwia przepraszam, że Cię zestresowałam.
Buziak Kochana
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
edi75 12:05, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061


Ja mam przywrotnik ostroklapowy ale on duzy nie rośnie...rozkłada się,ładnie zatrzymuje rosę i krople deszczu
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
sylwia_slomc... 13:32, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Roocika napisał(a)
Sylwia, u mnie był duży, chociaż do pasa to chyba nie? Wieczorem poszukam Ci zdjęcia w porównaniu z moim synem i piwonią z ubiegłego roku, on mi się wykładał na anabelke i piwonię po kwitnieniu, dlatego wylatuje z frontowej, bo mi zagłuszał wszystko, a cis był nim cały przykryty. W ubiegłym roku był w najwyższym momencie jak mój syn, a synek miał rozmiar 80, potem przywrotnik się kładzie i trzeba go wyciąć, bo brzydko wygląda.
A może znajdź dla niego miejsce bez towarzystwa?
Zapytaj Ewy-Andy, ona ma jakąś odmianę niższą co się nie wykłada, ja mam zwykłego alchemilla mollis auslese
Edit. Tak sobie pomyślałam, że w sumie nie msasz się czego bać, wypróbuj, on przecież nie jest ekspansywny, nie rozłazi się, a jak się wysiewa to łatwo siewki pobrać, to nie barwinek trzeba mu zostawić trochę oddechu dookoła
Sylwia przepraszam, że Cię zestresowałam.
Buziak Kochana

Lepiej wiedzieć wcześniej niż przekonać się za późno nie mam doświadczenia z tą rośliną żadnego więc zbieram informacje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies