Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:30, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Juzia napisał(a)


Ale pisałaś, że kiedyś nie zalewało. A pogoda podejrzewam była taka sama. Może nawet więcej śniegu było, to i wiosną po roztopach się lało.
Coś się zmieniło. Znaczy ludzie coś zmienili. Jak zwykle na gorsze.

Ludzie zamiast zbóż i tytoniu uprawiają warzywa w tunelach foliowych i masowo kukurydzę. Wyorali glinę na wierzch. Wybetonowali kostką podwórka, nabudowali domów, powstały drogi asfaltowe zamiast polnych, ale rowy już nie powstały przy nich. Człowiek
Dużo się zmieniło....w bardzo krótkim czasie 10 lat.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:33, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Po wczorajszej lekturze i masie inspiracji zdjęciowych chyba dojrzałam do posadzenia nad rowem przywrotnika......kiedyś tak dojrzałam do traw, a potem bodziszków......

W związku z tym gdyby ktoś miał nadmiar siewek chętnie je przytulę na miejsce zalewane okresowo pomiędzy liliowce i hosty....powinno zagrać, jak myślicie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 12:55, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ludzie zamiast zbóż i tytoniu uprawiają warzywa w tunelach foliowych i masowo kukurydzę. Wyorali glinę na wierzch. Wybetonowali kostką podwórka, nabudowali domów, powstały drogi asfaltowe zamiast polnych, ale rowy już nie powstały przy nich. Człowiek
Dużo się zmieniło....w bardzo krótkim czasie 10 lat.


No właśnie o tym piszę. Ludzie to szkodniki.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kasiek 19:15, 19 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Magnolia cudowna, moje wciąz w pąkach, uparcie czekają na lepsze dni...
Ja bym ten rów puściła dziko,z trawami, niezapominajkami i stokrotkami. Są takie trawy zalewane nad Rożnowem, chyba turzyce, ok pół metra, mogę Ci przywieźć.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Agatorek 19:19, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dlatego


Ale super

Rowu i historii z nim nie zazdroszczę. I tak, jak dziewczyny, podziwiam Was za wytrwałość. I pracowitość.
Mimo tych zalań, nie poddaliscie się ani razu.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 20:08, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Juzia napisał(a)


No właśnie o tym piszę. Ludzie to szkodniki.

Tylko nasz gatunek niszczy planetę, żaden inny tego nie robi....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:13, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
kasiek napisał(a)
Magnolia cudowna, moje wciąz w pąkach, uparcie czekają na lepsze dni...
Ja bym ten rów puściła dziko,z trawami, niezapominajkami i stokrotkami. Są takie trawy zalewane nad Rożnowem, chyba turzyce, ok pół metra, mogę Ci przywieźć.

Kasia nie da rady puścić dziko, bo dziko to już było musi być drożny, bo jak zarasta to łapie cały syf który woda niesie i wypłyca się w dramatycznym tempie, nie mamy siły tego wybierać nie z naszymi kręgosłupami. Nie ma też jak go wykaszać bo jest głęboki, a trzeba by to robić co dwa tygodnie, w takim tempie zarasta bo z mułem nawozy płyną. Po to zrobiliśmy to wszystko żeby było łatwiej w pielęgnacji i bezpieczniej dla budynków i jest. A pokrzywy po pas wystarcza mi za siatka u sąsiada, sieją się masakrycznie po całym ogrodzie. Traw innych niż miscanty, rozplenica i hakonka tam nie planuję, niezapominajki są( posiałam wyszły te których woda nie zabrała)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:15, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Agatorek napisał(a)


Ale super

Rowu i historii z nim nie zazdroszczę. I tak, jak dziewczyny, podziwiam Was za wytrwałość. I pracowitość.
Mimo tych zalań, nie poddaliscie się ani razu.


Żal nam tych lat pracy włożonej w ten kawał ziemi inaczej pewnie byśmy się poddali, a tak to nie bardzo mamy wyjście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 21:20, 19 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kasia nie da rady puścić dziko, bo dziko to już było musi być drożny, bo jak zarasta to łapie cały syf który woda niesie i wypłyca się w dramatycznym tempie, nie mamy siły tego wybierać nie z naszymi kręgosłupami. Nie ma też jak go wykaszać bo jest głęboki, a trzeba by to robić co dwa tygodnie, w takim tempie zarasta bo z mułem nawozy płyną. Po to zrobiliśmy to wszystko żeby było łatwiej w pielęgnacji i bezpieczniej dla budynków i jest. A pokrzywy po pas wystarcza mi za siatka u sąsiada, sieją się masakrycznie po całym ogrodzie. Traw innych niż miscanty, rozplenica i hakonka tam nie planuję, niezapominajki są( posiałam wyszły te których woda nie zabrała)


aaa, rozumiem, a barwinek? on gęsto rośnie?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 21:20, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
No i w ciągu dnia padało kilka razy, robiłam to co mogłam w przerwach między deszczem, a deszczem. Posiałam resztę korzeniowych i zapikowałam sałatkę pod klosze....muszę dokupić kloszy jak pandemia minie
Przesadziłam bratki pod magnolię
Skończyłam przycinać byliny na trocinówce nad wiatrakiem
Zrobiłam sadzonki z niektórych bylinek, które miałam po jednej sztuce
I co mogłam posadziłam w łące w tym pierwiosnki lekarskie

i dzień się skończył
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies