Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Rumianka 23:07, 16 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Sylwia, do mnie też możesz pukać o mahonię, z chęcią się podzielę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 23:25, 16 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tui nie chcę, cisy na podmokłym lub zalanym nie dadzą rady. Bukowo grabowy mam obok
Mahonię i wiąz syberyjski biorę pod uwagę...
Dzięki za podpowiedzi Nie widziałam nigdzie z trzmieliny wysokości do pasa mówisz, że w tych sadach jest?



Zajrzyj w sądach tam mają dużo roślin. Byłam u nich wczoraj na stronie i ładne trawy mają. Machonia ładna, moze się nada. Widziałam jakiś liguster zimozielony.
Jest jeszcze trzmielina pnąca zimozielona możesz zrobić rusztowania i wzdłuz posadzić, czy bluszcz zimozielony.

Jeżeli chodzi o ambrowca zaczekaj i twój zacznie zmieniać liście na piękny kolor. Mój w poprzednie lata byle jaki kolor jesienią miaŁ. Mój w tym roku poraz pierwszy był czerwony ale korzenie miał w wodzie byli bardzo mokro u nas.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 16:07, 17 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Rumianka napisał(a)
Sylwia, do mnie też możesz pukać o mahonię, z chęcią się podzielę...

Będę pamiętała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:13, 17 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
ElzbietaFranka napisał(a)



Zajrzyj w sądach tam mają dużo roślin. Byłam u nich wczoraj na stronie i ładne trawy mają. Machonia ładna, moze się nada. Widziałam jakiś liguster zimozielony.
Jest jeszcze trzmielina pnąca zimozielona możesz zrobić rusztowania i wzdłuz posadzić, czy bluszcz zimozielony.

Jeżeli chodzi o ambrowca zaczekaj i twój zacznie zmieniać liście na piękny kolor. Mój w poprzednie lata byle jaki kolor jesienią miał. Mój w tym roku po raz pierwszy był czerwony ale korzenie miał w wodzie byli bardzo mokro u nas.


Zajrzę Elu Mój Ambrowiec sadzony w 2015 lub 2016 roku, do tej pory raz był kolorowy chyba, a tak to żółknie bardziej niż się czerwieni, prawi nigdy naraz tylko tak na raty jedne liście się przebarwiają jakoś, inne nie, jak te przebarwione spadną to następne coś tam koloru złapią Taki bordo jak u Danusi to nigdy nie był jeszcze. Ale skoro u Ciebie pierwszy raz to może i u mnie też kiedyś złapie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:16, 17 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Dziś chwilkę w ogrodzie byłam, truskawki w dolne donice posadziłam, łącznie 56 krzaczków zmieściłam, jak ślimaki nie będą konkurencją do owoców to nie wiem kto to wtedy przeje Został mi nadmiar sadzonek ( spory) gdyby ktoś miał ochotę posadzić to mogę podesłać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:51, 19 lis 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
sylwia_slomczewska napisał(a)

A dałoby się je utrzymać w wysokości max do pasa???


U Kapiasa takie mają, specjalnie zrobiłam latem fotkę- po prawej stronie ławki utrzymują na niedużej wysokości.
Lubię je bo mają takie miękkie igiełki.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Wiolka5_7 18:57, 19 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Sylwia podziwiam was za kawał wykonanej ciężkiej pracy brawo wy !
Ogród jesienny pięknie się prezentuje, jeszcze dużo kolorków
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 19:34, 19 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Urszulla napisał(a)


U Kapiasa takie mają, specjalnie zrobiłam latem fotkę- po prawej stronie ławki utrzymują na niedużej wysokości.
Lubię je bo mają takie miękkie igiełki.


Oooo ciekawe ile lat maja te choiny. Ale przynajmniej dzięki Tobie wiemy, że się da, nie wiadomo jeszcze która to odmiana.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:34, 19 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Wiolka5_7 napisał(a)
Sylwia podziwiam was za kawał wykonanej ciężkiej pracy brawo wy !
Ogród jesienny pięknie się prezentuje, jeszcze dużo kolorków

Wiolu jutro jak się uda cd prac nad mułem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 23:37, 19 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10227
A tak sobie pomyślałam, ten mół, chyba jeszcze sporo go macie, i on zbytnio wody nie przepuszcza, taka skorupa, a jakby go na dno tych " donic" zaporowych wysypać? Taka może izolacja przed wodą by się utworzyła, ale to tylko taki mój pomysł, niekoniecznie trafiony, może bez sensu?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies