Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 11:37, 20 lis 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oooo ciekawe ile lat maja te choiny. Ale przynajmniej dzięki Tobie wiemy, że się da, nie wiadomo jeszcze która to odmiana.


To zwykła odmiana, tylko od początku cięta regularnie więc jest gęsta. Zresztą mają więcej takich szpalerków. Wiele razy na nich oko zawieszałam, na początku pamiętam jak były rzadkie i wąskie, nabrały masy z czasem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:33, 20 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Basieksp napisał(a)
A tak sobie pomyślałam, ten mół, chyba jeszcze sporo go macie, i on zbytnio wody nie przepuszcza, taka skorupa, a jakby go na dno tych " donic" zaporowych wysypać? Taka może izolacja przed wodą by się utworzyła, ale to tylko taki mój pomysł, niekoniecznie trafiony, może bez sensu?

Basiu właśnie tym mułem donice w tamie wypełnione w całości tylko rozluźniliśmy go i użyźniliśmy. I jeszcze dzisiaj 4 auta wywiezione do sąsiadki, a drugie tyle co najmniej jeszcze zostało co dziś wywiezione.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:34, 20 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Urszulla napisał(a)


To zwykła odmiana, tylko od początku cięta regularnie więc jest gęsta. Zresztą mają więcej takich szpalerków. Wiele razy na nich oko zawieszałam, na początku pamiętam jak były rzadkie i wąskie, nabrały masy z czasem.

Dzięki Ula
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:57, 20 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Sprawozdanie z dzisiejszego dnia

Emuś z synem powynosili do wywiezienia, stertę mebli. Sterta to w sama raz określenie bo 2 wersalki, dwa tapczany, szafa, stół, krzesła, kredens, dwie lodówki, telewizor, dwoje drzwi, dwa stoliki i jeszcze masę innego drobiazgu w tym trzy choinki.
Ja pościągałam wszelakie makatki, obrazki i co tam babcia nawieszała na ścianach, a potem szorowałam wszystko bo pod tymi meblami kilkudziesięcioletni kurz i nie tylko był. Dawno nie spędziłam caluśkiego dnia na porządkach.
Jakby sie uparł i wywalił wszystko to by trzeba druga taka stertę jeszcze ustawić.

Potem przyjechał Koparkowy i wywoził muł do sąsiadki, cztery samochody pojechały, a jeszcze drugie tyle co najmniej zostało. Chyba załadujemy w przyszłą szklarnię bo nie wiem co z nim zrobić...

cała droga do mostku gdzie nie było płyt betonowych rozjeżdżona, koleiny na 20 cm głęboki...ech trudno i tak wiosną trzeba będzie siać trawę od nowa na tej drodze.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:05, 20 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Fotki dzisiaj tylko ptasie


mamunia z dzieciakami

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 19:05, 20 lis 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Sylwia czyli babcia nie wróci juz do swojego domu?
Kawał roboty, ale ja lubie taką, ona dodaje skrzydeł do projektowania
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 19:07, 20 lis 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459

Odlotowa focia!

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 19:11, 20 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
gołębia rodzinka

i kolejna rodzinka


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 19:15, 20 lis 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)

Basiu właśnie tym mułem donice w tamie wypełnione w całości tylko rozluźniliśmy go i użyźniliśmy. I jeszcze dzisiaj 4 auta wywiezione do sąsiadki, a drugie tyle co najmniej jeszcze zostało co dziś wywiezione.

A gdzie wywozi się taki muł? Z jednej strony to chyba żyzny materiał, a z drugiej to przecież cały syf , który spłynął z pól?
sylwia_slomc... 19:17, 20 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664




a to już w ogrodzie latające

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies