Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

ElzbietaFranka 11:01, 16 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
sylwia_slomczewska napisał(a)

A dałoby się je utrzymać w wysokości max do pasa???



Do pasa to raczej nie. One od dołu później tracą igliwie i trzeba je przycinać od pnia. Choina ładnie wygląda jak jest wysoka. Zimo zielone to tuja szmaragd przycinać góra, Cisy ewentualnie buki i graby nie opadają z liści na zimę, trzmieliny. Zobacz w "sady podkarpackie".
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
antracyt 12:24, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
sylwia_slomczewska napisał(a)



Jestem pełna podziwu! Mnóstwo ciężkiej pracy za Wami i jeszcze trochę przed. Zamysł mi się bardzo podaba, z chęcią będę obserwować "rozwój" tego zakątka.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 20:00, 16 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
ElzbietaFranka napisał(a)



Do pasa to raczej nie. One od dołu później tracą igliwie i trzeba je przycinać od pnia. Choina ładnie wygląda jak jest wysoka. Zimo zielone to tuja szmaragd przycinać góra, Cisy ewentualnie buki i graby nie opadają z liści na zimę, trzmieliny. Zobacz w "sady podkarpackie".

Tui nie chcę, cisy na podmokłym lub zalanym nie dadzą rady. Bukowo grabowy mam obok
Mahonię i wiąz syberyjski biorę pod uwagę...
Dzięki za podpowiedzi Nie widziałam nigdzie z trzmieliny wysokości do pasa mówisz, że w tych sadach jest?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:02, 16 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
antracyt napisał(a)

Jestem pełna podziwu! Mnóstwo ciężkiej pracy za Wami i jeszcze trochę przed. Zamysł mi się bardzo podaba, z chęcią będę obserwować "rozwój" tego zakątka.

Tama nabierze wyglądu jak zarośnie roślinami i ją dokończymy, ale najważniejsze by egzamin zdała lub nie musiała zdawać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 20:07, 16 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Jak przychodzę do Ciebie to z herbatką i wolną dłuższą chwilą
Pracujecie jak mróweczki, nawet jak ktoś im mrowisko rozwali to znajdą sposób i ciężką pracą naprawią, zbudują, odnowią.
Oprócz tego podziwu mojego rozpływam się nad jesiennymi kolorami.
Pięknie macie.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 20:24, 16 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
ryska napisał(a)
Jak przychodzę do Ciebie to z herbatką i wolną dłuższą chwilą
Pracujecie jak mróweczki, nawet jak ktoś im mrowisko rozwali to znajdą sposób i ciężką pracą naprawią, zbudują, odnowią.
Oprócz tego podziwu mojego rozpływam się nad jesiennymi kolorami.
Pięknie macie.
Pozdrawiam

Reniu jak miło mieć takiego gościa Jak mrówki powiadasz....szkoda, że nas tylko dwie mrówki, no czasem cztery, ale ostatnimi czasy rzadkoMłodzi mają już swoje życie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 20:43, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tama nabierze wyglądu jak zarośnie roślinami i ją dokończymy, ale najważniejsze by egzamin zdała lub nie musiała zdawać

To fakt, najlepiej żeby egzaminu zdawać nie musiała. W środek warto by było posadzić coś o mocnych korzeniach, co dodatkowo ją wzmocni (pewnie, już o tym pomyśleliście, tylko nie doczytałam).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 20:49, 16 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
antracyt napisał(a)

To fakt, najlepiej żeby egzaminu zdawać nie musiała. W środek warto by było posadzić coś o mocnych korzeniach, co dodatkowo ją wzmocni (pewnie, już o tym pomyśleliście, tylko nie doczytałam).
To trzeba by drzewa wsadzić, a ja tam chce byliny Ale będzie sporo nasadzone jak to u mnie więc powinno trzymać przynajmniej w górnej części. Ziemia jeszcze się osiądzie na pewno bo teraz to dopiero nasypana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
daszum 21:12, 16 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Sylwia podziwiam, ależ kawał roboty zrobiliście

Piękna, kolorowa jesień w tym roku

Mam kilka mahonii na zbyciu.
Daj znać jak będziesz potrzebować.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 21:54, 16 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
daszum napisał(a)
Sylwia podziwiam, ależ kawał roboty zrobiliście

Piękna, kolorowa jesień w tym roku

Mam kilka mahonii na zbyciu.
Daj znać jak będziesz potrzebować.

Jak się zdecyduję to się odezwę, dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies