Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Agatorek 21:42, 04 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Sporo pracy Was czeka. Nie dość, że normalnie macie jej dużo, to jeszcze remont plus prace budowlane w ogrodzie (tama i zapory plus sprzątanie). U nas na razie pogoda nie zachęca do prac ogrodowych, więc siedzę w domu. Ale wiem, że w tym miesiącu muszę wyjść i chociaż zacząć…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 21:52, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To pewnie były ochotki piórkówki - owady podobne do komara. U mnie tez się pojawiły jako owadzia chmurka.

Może one...choć wydaje mi się, że te u mnie ciut większe. One zawsze jako pierwsze wiosną i jako ostatnie jesienią fruwają po ogrodzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:53, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Agatorek napisał(a)
Sporo pracy Was czeka. Nie dość, że normalnie macie jej dużo, to jeszcze remont plus prace budowlane w ogrodzie (tama i zapory plus sprzątanie). U nas na razie pogoda nie zachęca do prac ogrodowych, więc siedzę w domu. Ale wiem, że w tym miesiącu muszę wyjść i chociaż zacząć…

Ano sporo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:15, 05 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Z przymusu rozpoczęliśmy dzisiaj sezon ogrodowy i porządki na rabatach....nie dlatego, ze chcieliśmy, ale dlatego, ze zmusiły nas rośliny budząc się do życia....w lutym zamiast w marcu, miesiąc za wcześnie.
Wystartowały clematisy, hosty pokazały kły i szok - piwonie!
Nie było wyboru pozbieraliśmy liście i przycięliśmy co suche... na połowie podwórka.
W dwie osoby ( ja i Emuś)zeszło nam się przeszło 4 godziny. A to dopiero rozgrzewka...

Zawsze zaczynałam w lutym, ale od cięcia drzew i krzewów, a w tym roku musiałam odwrotnie od rabat. Nie wiem co jest grane bo przecież śniegu było całkiem całkiem i dość długo, mrozy tez trzymały...może nie duże, ale cały czas z chwilowymi odwilżami, temperatury raczej nie szalały w górę, słońca jak na lekarstwo, a te się budzą jedne po drugich.... nawet jarząb lada dzień pewnie otworzy pąki liściowe bo nabrzmiałe niesamowicie. Nigdy tak nie było nawet jak w marcu przychodziły temperatury po 20 stopni to był to już marzec, a nie początek lutego... mam obawy, że to wszystko przy pierwszych mrozach zmarznie...

Nie zasilone jeszcze niczym, nawet jesienią nic im nie dałam...
Czyżby z nadmiaru wody i że dzień dłuższy o godzinę? Nie wiem co myśleć mam ogród na północnej wystawie. Poszłam z ciekawości do sąsiadki na wystawę południową, u Niej jeszcze wszystko oprócz ciemierników śpi w najlepsze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 22:28, 05 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Dziwne to co piszesz ….
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 22:34, 05 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7315
Anomalia przyrodnicze czy coś bo żeby hosty w lutym?
Ja jeszcze w 2 połowie maja myślę i zaglądam czy moje w ogóle ruszą.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Alija 08:05, 06 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Sylwia, czyżby wiosna szybciej do Ciebie dotarła? Ciekawe.... U mnie jeszcze większość śpi, na razie nic nie robię, bo bardzo mokro. Już nie mogę się doczekać, żeby popracować w ogrodzie.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Milka 08:20, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sylwia, z doskoku zaglądałam u was zawsze dużo się dzieje, ostro działacie, pełno nowości, nowy piesek- śliczny. Ogród dojrzał, a wasza ptaszarnia, to hit nad hity. Pracy masz ogrom, dobrze, że jeszcze młoda jesteś i ogarniasz.
I na dodatek już zaczęliście remont, jesteście niesamowici
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 11:12, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Anda napisał(a)
Dziwne to co piszesz ….

Ewo nie rozumiem co się dzieje w tym sezonie z roślinami u nas. Czemu tak wczesny start mają. Abiko nie mogła uwierzyć, ze piwonie już startują. Wczoraj w realu Jej pokazałam. Szok. A to nie jedyne startujące rośliny. Jeszcze gdyby tylko w podwórku no to bym rozumiała, ze cieplej między budynkami, ale na dużym ogrodzie na wygwizdowie też się rośliny budzą...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:13, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
LIDKA napisał(a)
Anomalia przyrodnicze czy coś bo żeby hosty w lutym?
Ja jeszcze w 2 połowie maja myślę i zaglądam czy moje w ogóle ruszą.

Kły na wierzchu tak po 2 cm, nie wszystkie odmiany, ale jednak....dużo później zawsze startowały.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies