Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 17:35, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Magleska napisał(a)
Sylwuś
pracusie z Was jak nie w ogrodzie ,to teraz remont domu fajne rysunki archeologiczne dobry pomysł ,żeby je uwiecznić na fotkach


widziałam przekrzywioną tamę ....nie wiem co napisać ......nie powinno to runąć ,ale trochę krzywe będzie

Madzia sił po covidzie brakuje mi bardzo. Tama do ratowania, ale jest tak mokro, że nie ma jak przez to błoto się przedzierać by cokolwiek zrobić Tak sobie myślę, że gdyby w zimie zamiast śniegu padało to byśmy jeszcze nie raz powódź z tego mieli. Masa wody w ziemi, trawnik nawet na pagórku pod nogami chlupie, w rowie wody do połowy cały czas.. A tak to śnieg sypał, ale nie rozpuszczał się od razu i odpływało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:39, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Agatorek napisał(a)
U Ciebie to już po zimie. Kwitną krzewy, wychodzą tulipany, trawa kiełkuje . Super

Chyba pierwszy raz nie cieszę się z szybkiej wiosny bo nie zdążę się w ogrodzie odrobić na czas, o ile w ogóle zdążę z czymkolwiek..... do czerwca musimy rozebrać dwa piece plus komin żebym ich już zgłaszać do emisji nie musiała...komin dlatego, że ktoś go mądrze wymurował na piecu chlebowym, a nie obok. A do kwietnia pasowałoby odeskować całe ogrodzenie by przed powodzią zusammen z tamą chroniło.....bo jak nie zdążymy to na nic cała nasza robota.... a pogoda nie ułatwia...w ogrodzie masa sprzątania czeka.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:42, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
ElzbietaFranka napisał(a)
U nas dużo chłodniej nic nie wybija z ziemi ani na krzakach..

Pozdrawiam

Elu ja dzisiaj pierwsze owady latające w ogrodzie widziałam, nad powierzchnią oczek wodnych chmurki owadów... jakieś błonkówki chyba... nie znam się na owadach....takie czarne większe od komara, narcyzy zaczynają wychodzić na powierzchnię też, a w powietrzu było czuć jak po wiosennym deszczu, pogoda była idealna by cos porobić....gdyby siły i czas były, a na jutro wichura znowu ma być, ech...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia2 17:43, 04 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
sylwia_slomczewska napisał(a)

Porobiłam zdjęcia


No i super. Działaj
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
antracyt 18:33, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
sylwia_slomczewska napisał(a)


odkrywając różne dziwne malowidła( jak na wykopaliskach archeologicznych)
okazało się, że malował je mój tato w wieku kilkunastu lat


Super są takie odkrycia
Córka, jak miała ok 4lata była ze mną na filmie "Sekrety morza". Tak się zafascynowała postaciami, że pewnego dnia zarysowała cała ścianę swojego pokoju scenami z tego filmu. Powinnam być zła, ale wyszło jej to naprawdę cudnie (postacie były jej wielkości). Żal mi było zamalowywać przy remoncie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 18:49, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
antracyt napisał(a)

Super są takie odkrycia
Córka, jak miała ok 4lata była ze mną na filmie "Sekrety morza". Tak się zafascynowała postaciami, że pewnego dnia zarysowała cała ścianę swojego pokoju scenami z tego filmu. Powinnam być zła, ale wyszło jej to naprawdę cudnie (postacie były jej wielkości). Żal mi było zamalowywać przy remoncie.

W pokoju moich chłopaków pod tapetą też są moje malowidła, jak byli mali narysowałam Im scenkę z Kubusia Puchatka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 18:52, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 19:26, 04 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257
Moja córka też kiedyś miała różne malowidła na ścianach szkoda trochę, bo to zawsze jakieś pamiątki, no ale na ścianach trudno je zachować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:02, 04 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Basieksp napisał(a)
Moja córka też kiedyś miała różne malowidła na ścianach szkoda trochę, bo to zawsze jakieś pamiątki, no ale na ścianach trudno je zachować

My przy każdym tapetowaniu pokoju oglądamy te moje malunki dla synów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:32, 04 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
sylwia_slomczewska napisał(a)

Elu ja dzisiaj pierwsze owady latające w ogrodzie widziałam, nad powierzchnią oczek wodnych chmurki owadów... jakieś błonkówki chyba... nie znam się na owadach....takie czarne większe od komara, .


To pewnie były ochotki piórkówki - owady podobne do komara. U mnie tez się pojawiły jako owadzia chmurka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies