Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Gosialuk 19:52, 06 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Chyba Sylwia ma rację z tym przyśpieszeniem wegetacji, przed chwilą oglądałam hortensje ogrodowe na osiedlowym skwerku i mają już centymetrowe pąki, zielone widać, a i tawulec pogięty też mocno nabrzmiały. W innym miejscu u przebiśniegów już widać białe. Ja myślę, że wielkich mrozów to już nie będzie, ale ładnej wiosny też nie, bo przyroda wyhamuje trochę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:12, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Gosialuk napisał(a)
Chyba Sylwia ma rację z tym przyśpieszeniem wegetacji, przed chwilą oglądałam hortensje ogrodowe na osiedlowym skwerku i mają już centymetrowe pąki, zielone widać, a i tawulec pogięty też mocno nabrzmiały. W innym miejscu u przebiśniegów już widać białe. Ja myślę, że wielkich mrozów to już nie będzie, ale ładnej wiosny też nie, bo przyroda wyhamuje trochę.

Oby tych mrozów już nie było dużych bo luty lubi czasem nawywijać, ale teraz pogoda jest tak nieprzewidywalne, że trudno prorokować. Ja się spodziewam raczej mokrej wiosny, u nas praktycznie nie ma dnia bez opadów jak nie śnieg to deszcz, nie ma kiedy podeschnąć nawet tym wiatrem. Wczoraj niby był ładny dzień, a potem przyszło gradobicie, dobrze, że krótko i nie bardzo intensywnie bo gradziny takie półcentymetrowej średnicy i większe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 21:25, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Sylwuś u mnie też już wiele roślinek wychodzi z ziemi ....na piwonie popatrzę sobie jutro,bo na nie nie zwróciłam uwagi ....napewno wyłazi kocimiętka,niektóre cebulowe ,drzewka w mikropączkach ,oczary mają frędzelki -może we wtorek polatam z aparatem zwiastunów wiosny poszukać


Leoś zadowolony -wygląda jakoś młodziej teraz ,niż jak go wzięliście

w domku pracujecie pełną parą

Podziwiam Was nieustannie

ps. U Was też tak okropnie wieje ? jakas masakra dziś ,aż boję się co jutro zastanę w ogrodzie ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 21:27, 06 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)

za to potrafią zwisać głową w dół

lub trzymając się źdźbła położyć się na plecach....skrzydłach i w tej pozycji ziarenko zjeść


Świetne pozy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magara 22:16, 06 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6810
Sylwia, dziwnie szybka ta wiosna u Was ale może tak po prostu ma być Wszystko się zmienia...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 22:35, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magleska napisał(a)
Sylwuś u mnie też już wiele roślinek wychodzi z ziemi ....na piwonie popatrzę sobie jutro,bo na nie nie zwróciłam uwagi ....napewno wyłazi kocimiętka,niektóre cebulowe ,drzewka w mikropączkach ,oczary mają frędzelki -może we wtorek polatam z aparatem zwiastunów wiosny poszukać


Leoś zadowolony -wygląda jakoś młodziej teraz ,niż jak go wzięliście

w domku pracujecie pełną parą

Podziwiam Was nieustannie

ps. U Was też tak okropnie wieje ? jakas masakra dziś ,aż boję się co jutro zastanę w ogrodzie ....

Wieje jak diabli prawie cały czas Leoś teraz dwa razy w tygodniu szczotkowany - dredy to już wspomnienie, co dziennie wybiegany i dużo spaceruje w terenie przez co zgubiliśmy nadmiary kg i odzyskał formę, może ja przy nim też odzyskam swoją
Pracujemy jak jest czas, u nas się wolna chwila nie marnuje, ale to wiesz
Czekam na wiosenna sesję z Wilczego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:35, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Urszulla napisał(a)


Świetne pozy

Akrobatki z nich
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:37, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magara napisał(a)
Sylwia, dziwnie szybka ta wiosna u Was ale może tak po prostu ma być Wszystko się zmienia...

Mam nadzieję, ze to nie na zawsze taka wczesna bo nie wyrabiamy się czasowo z niczym
Gdyby tak miało zostać to musimy zaczynać porządki z wycinka od jesieni, a szkoda by mi było nasienników i owoców na krzewach bo to pokarm zimowy ptaków w naszym ogrodzie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 22:38, 06 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6810
Sylwia, zawsze możecie się przenieść na Kaszuby Tu tylko planować o tej porze roku można
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 22:50, 06 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magara napisał(a)
Sylwia, zawsze możecie się przenieść na Kaszuby Tu tylko planować o tej porze roku można

Ha ha ha, też prawda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies