Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Milka 14:06, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja się w tym roku zachwycam tymi pierwiosnkami i też na pewno dokupię, może w innym kolorze jeszcze

Kiedyś miałam takie cudowne okrągłe pierwiosnki, wszystkie zaginęły, może te zwykłe będą się rozmnażać, choć o kilka lat giną.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 14:28, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Milka napisał(a)

Kiedyś miałam takie cudowne okrągłe pierwiosnki, wszystkie zaginęły, może te zwykłe będą się rozmnażać, choć o kilka lat giną.

U mnie na razie przyrastają....choć te kremowe zwykłe marketowe po ostatniej powodzi straciłam, choć rosły dosłownie obok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 16:12, 25 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Co do tulipanów mam na ten moment takie same zapatrywania, będą głównie narcyzowo-żonkilowe, wykopywanie cebul to zabawa, a w donicach to kolejna zabawa. Czasem coś dosadzę, jak trafię na miłą ofertę, ale na masy to nie nastawiam się. Pięknie u mnie zakwitł narcyz botaniczny Thalia. Jestem ciekawa, czy rozrośnie się.
jolanka 20:17, 25 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Nie będę cytować ale to zdjęcie z brzozami jest piękne, od razu przychodzi na myśl spacer tą ścieżka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 20:44, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Martka napisał(a)
Co do tulipanów mam na ten moment takie same zapatrywania, będą głównie narcyzowo-żonkilowe, wykopywanie cebul to zabawa, a w donicach to kolejna zabawa. Czasem coś dosadzę, jak trafię na miłą ofertę, ale na masy to nie nastawiam się. Pięknie u mnie zakwitł narcyz botaniczny Thalia. Jestem ciekawa, czy rozrośnie się.

U mnie najszybciej przybywa tych żółtych miniaturowych, one migiem przyrastają, dosłownie podwajają kępy w ciągu jednego sezonu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:48, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
jolanka napisał(a)
Nie będę cytować ale to zdjęcie z brzozami jest piękne, od razu przychodzi na myśl spacer tą ścieżka

Spaceruję nią ostatnio dość często bo jeszcze stale dosadzam rośliny w łąkę, dziś dosadzałam smotrawę, firletkę halcedońską i maki co mi się z dolnej łączki wysiały w rabatęPoczątkowo się martwiłam czy przetrwały te moje nasadzenia zeszłoroczne, ale dziś widziałam, że kolejne roślinki wyłażą z ziemiTylko znowu jakimś gradem straszą...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 07:49, 26 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Brzozy cudne.
A na łąkę dajesz rudbekie? One tak się mnożą i do każdych warunków adoptują.
Mam nadzieję, że zdrówko ok.
A, nowi lokatorzy cudownie. Podziwiam cię, że ogarniasz taki zwierzyniec.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gobasia 08:28, 26 kwi 2022


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
sylwia_slomczewska napisał(a)




witaj Sylwio.
Uroczy zakątek brzozowy.


Oglądam i podziwiam i jestem pełna uznania dla Ciebie właściwie to dla Was bo to praca całej rodzinki.Cudownie masz w ogrodzie i jeszcze "zoo".Gratuluję
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
sylwia_slomc... 10:07, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Milka napisał(a)
Brzozy cudne.
A na łąkę dajesz rudbekie? One tak się mnożą i do każdych warunków adoptują.
Mam nadzieję, że zdrówko ok.
A, nowi lokatorzy cudownie. Podziwiam cię, że ogarniasz taki zwierzyniec.

Tak Irenko, mam w niej rudbekie, w zeszłym roku jeszcze dosadzałam. Staram się sadzić sporo roślin, które szybko robią plamy bo się rozrastają, ale umówmy się lekko w tej łące nie mają bo sadzone w trawieLiczę na to, ze część z sadzonych roślin się zadomowi na dobre i te wytrwają. Ta moja łąka to taki eksperyment...
Zawsze jak do ogrodu zachodzę to od zwierzyńca robotę zaczynam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:09, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
gobasia napisał(a)


witaj Sylwio.
Uroczy zakątek brzozowy.


Oglądam i podziwiam i jestem pełna uznania dla Ciebie właściwie to dla Was bo to praca całej rodzinki.Cudownie masz w ogrodzie i jeszcze "zoo".Gratuluję

Dopracowuję cały czas tą moją łąkę i brzeziniak. Chyba od dwóch sezonów najwięcej pracy nasadzeniowej to w nią właśnie wkładam, teraz też wykorzystuje wilgoć w ziemi i dosadzam jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies