Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

daredevil 12:10, 29 kwi 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Kupowałam u nich piwonie, po 2 latach zakwitły, no i zgodne odmianowo. Myśle że warto się pokusić.

pozdrawiam Was
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 16:01, 29 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
O widzisz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 21:42, 29 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
daredevil napisał(a)
Kupowałam u nich piwonie, po 2 latach zakwitły, no i zgodne odmianowo. Myśle że warto się pokusić.

pozdrawiam Was

Dzięki dziewczyny za odpowiedź
Dobrej Majówki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 21:45, 29 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
No i za Waszą przyczyną mam w koszyku 8 szt....myślę teraz nad miejscem, jak wymyślę to zamówięTzn. w tamę by jeszcze weszły bez problemu, ale nie chcę mieć wszystkich nad głową, bo lubię w nie nos wsadzać, ale będziemy w jednym miejscu przestawiać ogrodzenie i planowałam odzyskane miejsce zamienić w wąską rabatkę, może by tam dały radę... chyba, że ktoś ma w połączeniu z hortensjami i pokaże jak to wygląda.

Wczoraj sadziłam w inspekcie pomidorki i poczyniłam jeszcze drobne wysiewy, warzywnik w połowie obsadzony i obsiany. Zaczęłam ciąć hortki bukietowe na dużym ogrodzie.

Dziś skończyłam ciąć hortensje hurrrra....ale wstyd, że dopiero teraz. Sytuacja tak się ułożyła, że wcześniej nie miałam kiedy. Ostatnio u nas szpital szpital pogania
Do tego moje w dużej części 7-8 letnie hortensje są mimo corocznego mocnego skracania sporo wyższe ode mnie, no teraz po przycięciu są na wysokości mojej twarzy. Z drugiej strony dobrze, ze takie duże bo nie tracą proporcji w stosunku do sosen i berberysów i ogród się starzeje równomiernie. Sadziłam też tojeść orszelinową w łące podarowaną od koleżanki z forum, buziole

Jutro mam plan ambitny przyciąć wszystkie budleje ( te dopiero są wysokie), posadzić dalie, gladiole i ziemniaki w warzywniku....tak na dokładkę do dalszej części deskowania ogrodzenia....marnie to widzę że mi się wszystko uda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 22:44, 29 kwi 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sylwuś, ależ klimatyczny jest Twój ogród.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 22:54, 29 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
ewsyg napisał(a)
Sylwuś, ależ klimatyczny jest Twój ogród.

Miło mi, że się podoba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 01:23, 30 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sylwia_slomczewska napisał(a)

Moje żonkile w rabatach lub w łące, nigdzie nie są koszone, liści nie obcinam, same zamierają, nie mam czasu zbierać, znikają gdzieś pewnie za sprawą dżdżownic

Mnie wielki dwie kępy tak zarosła ta cienka traw, nie bardzo wiem jak się jej pozbyć, bo wyrywam, wydaje się, że już czysto, a za chwilę jeszcze więcej wyrasta


Mam tak samo z floksami. Też mi wyrasta z nich trawa, strasznie mocna, ciężko się jej pozbyć.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 21:23, 30 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Agatorek napisał(a)


Mam tak samo z floksami. Też mi wyrasta z nich trawa, strasznie mocna, ciężko się jej pozbyć.

Uwielbiam floksy, ale ta trawa niestety też je uwielbia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:39, 30 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Udało mi się posadzić dzisiaj wszystkie dalie, Kupne były w różnej kondycji, te marketowe w gorszej niż z wysyłki, te resztki przechowywane w piwnicy z zeszłego roku też posadziłam, zobaczymy czy znajdą w sobie moc na nowy start i nowe życie W sumie obsadziłam dwie strony warzywnika, między dalie dosadziłam prawie 100 gladioli kolor miks bo moje plus cebule od mamy, zobaczymy czy co z tego wyjdzie. Z jednej strony gdzie mi dalii brakło wsadziłam ziemniaki, te się przydadzą jak się udadzą i nic nie zeżre albo nie wygniją. W łące dziś dosadzałam jeszcze ciemiernikowych siewek w brzeziniaku i w sama łąkę siewki ożankowe, w tym roku się kilka w ścieżce pokazało, żal mi było bo zostałyby zadeptane, a tak mają szansę na rozrost i kwitnienie
Łąka ozywa teraz, ale sporo roślin nie widzę z tych sadzonych, nie wiem czy jeszcze nie wystartowały czy już raczej o nich zapomnieć, choć dziwne by to było bo się do jesieni wszystkie zakorzeniły.
Z drugiej strony ta wiosna była tak zimna i pochmurna, że gunnera, która na ta porę już się w namiocie nie mieściła, w tym sezonie dopiero startuje. Odeskowaliśmy spory kawałek ogrodzenia, w zasadzie chłopcy odeskowali bo ja szalałam z daliami i ziemniakami. Potem jeszcze musiałam warzywnik popodlewać, a Emuś przygotowywał pod trawnik kolejny pasek mułowiska. Nie chce trawa za bardzo w tym mule rosnąć mimo, że piaskowany i mieszany z czarną ziemią z worków, może by trzeba sypnąć cos nawozu, ale jeszcze nie kupiony, a oborniki poszły na rabaty
W sumie dzień wyciśnięty do cna jak cytryna i my też wyciśnięci podobnie, jutro reset, a w poniedziałek powtórka w ogrodzie bo Emuś jupiii ma wolne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 23:11, 30 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Bede czekac na Twoje gladiole. To takie kwiaty z ogródka mojej mamy.
Wspomnienia.



Jesli teraz czas na sadzenie to moze sie skusze i kupie pare cebul.

U was to zawsze dużo pracy ale idzie Wam sprawnie.

Sylwia zagladam do Ciebie często i korzystam z Twojej wiedzy. Często siedze ciuchutko.

Zdrówka i ładnej pogody.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies