Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:03, 24 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
mirkaka napisał(a)
Oj Sylwia, ale dojrzałe te brzozy już, jak ten czas leci, pamiętam jak sadziłaś patyczki

Nie wiadomo kiedy przeleciało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:14, 25 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Gosialuk napisał(a)
Potwierdzam to co Sylwia napisała o tulipanach. W takiej zwięzłej glinie wygniwają i cebule nie przyrastają. Też przestałam je sadzić. Narcyzy są lepsze pod tym względem.

Też mam glinę, niby ją wzbogacam, ale z wielkim bólem też dojrzewam do rezygnacji z tulipanów
Denerwujące są liście zamierające po kwitnieniu, a jeszcze bardziej to, że widzę ile cebul wyłazi bez kwiatów w kolejnych latach. Wielka, wielka szkoda, ale też stawiam na narcyzowato-żonkilowate
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 07:32, 25 kwi 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Hej gliniarki ale możecie przecież:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/560-sadzenie-cebul-w-doniczkach-i-innych-pojemnikach

pierwszy raz w tym roku wykorzystałam 2 duże donice i wygląda to fajnie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Roocika 10:38, 25 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia, zdrówka Ci życzę z całego serca.
Pięknie u Ciebie w ogrodzie, zawsze podziwiam ogolne widoki, bo tak naturalnie u Ciebie ogród się prezentuje.

Nowe ptaki wyglądają na zadowolone z nowego miejsca do życia

Smutne info o tulipanach trochę mnie zmartwiło. Mnie wciąż powstrzymują nornice przed ich sadzeniem. Ale dokupię jeszcze pierwiosnki ząbkowanie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 10:45, 25 kwi 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Też mam glinę, niby ją wzbogacam, ale z wielkim bólem też dojrzewam do rezygnacji z tulipanów
Denerwujące są liście zamierające po kwitnieniu, a jeszcze bardziej to, że widzę ile cebul wyłazi bez kwiatów w kolejnych latach. Wielka, wielka szkoda, ale też stawiam na narcyzowato-żonkilowate


Tak mówisz, bo u Ciebie chcą rosnąć narcyzy, a u mnie znikają
To jest dobry pomysł, żeby je sadzić do donic, a potem wynosić w ustronne miejsce. Bo tak całkiem bez tulipanów, to słabo, narcyzy tyle koloru nie dadzą.
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 13:25, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magara napisał(a)

Też mam glinę, niby ją wzbogacam, ale z wielkim bólem też dojrzewam do rezygnacji z tulipanów
Denerwujące są liście zamierające po kwitnieniu, a jeszcze bardziej to, że widzę ile cebul wyłazi bez kwiatów w kolejnych latach. Wielka, wielka szkoda, ale też stawiam na narcyzowato-żonkilowate

Tak, narcyze się na glinie ładnie udają. Tulipany jeśli nie kwitną, a maja liście znaczy musza cebulki podrosnąć by mieć siłę na kwiat. Ja mam takie co trzy lata nie kwitły a teraz już drugi sezon pod rząd piękne kwiaty maja i nie wykopywane nigdy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:29, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Kordina napisał(a)
Hej gliniarki ale możecie przecież:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/560-sadzenie-cebul-w-doniczkach-i-innych-pojemnikach

pierwszy raz w tym roku wykorzystałam 2 duże donice i wygląda to fajnie

Przy mojej wielkości ogrodu i nie przebywaniu w nim 24 na dobę doniczki mam ograniczone do minimum Z braku czasu na zabawę i na podlewanie. W tym roku mam tylko w dwóch donicach frezje ( na próbę) bo uwielbiam ich zapach oraz kosz z eukomisami. Może kiedyś jak już tam zamieszkam, ale tak z doskoku to nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:31, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Roocika napisał(a)
Sylwia, zdrówka Ci życzę z całego serca.
Pięknie u Ciebie w ogrodzie, zawsze podziwiam ogolne widoki, bo tak naturalnie u Ciebie ogród się prezentuje.

Nowe ptaki wyglądają na zadowolone z nowego miejsca do życia

Smutne info o tulipanach trochę mnie zmartwiło. Mnie wciąż powstrzymują nornice przed ich sadzeniem. Ale dokupię jeszcze pierwiosnki ząbkowanie

Ja się w tym roku zachwycam tymi pierwiosnkami i też na pewno dokupię, może w innym kolorze jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:33, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mgduska napisał(a)


Tak mówisz, bo u Ciebie chcą rosnąć narcyzy, a u mnie znikają
To jest dobry pomysł, żeby je sadzić do donic, a potem wynosić w ustronne miejsce. Bo tak całkiem bez tulipanów, to słabo, narcyzy tyle koloru nie dadzą.

Zanikanie narcyzów najczęściej spowodowane jest muchą narcyzową i żerowaniem jej larw. Mała Mi kiedyś u Siebie pisała, że Jej mucha narcyzowa załatwiła właśnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 13:59, 25 kwi 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Osobiście bardziej podejrzewam, że przyczyną jest susza, bo liście wychodzą, co roku coraz bardziej mizerne, ale są. Dla pewności wyjmę te słabsze cebulki i obejrzę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies