Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

anabuko1 20:08, 26 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zanikanie narcyzów najczęściej spowodowane jest muchą narcyzową i żerowaniem jej larw. Mała Mi kiedyś u Siebie pisała, że Jej mucha narcyzowa załatwiła właśnie.

O masz, tego w ogóle nie wiedziałam.A zastanawiałam się, czemu mi one też zanikają gdzieś
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota321 20:27, 26 kwi 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Dawno temu posadziłam bardzo dużo żonkili u siebie w trawniku, ale niestety zanikły u mnie. Trawnik trzeba kosić, a one nie lubią mieć ścinanych liści. U Ciebie na pewno przetrwają, bo Wy nie kosicie tam co tydzień... na szczęście dla nich.
Kiedyś miałam dużo floksów szydlastych, ale właśnie te wrastające trawy mnie do nich zniechęciły.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 21:48, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
anabuko1 napisał(a)

O masz, tego w ogóle nie wiedziałam.A zastanawiałam się, czemu mi one też zanikają gdzieś

Też nie wiedziałabym gdyby nie Ania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:51, 26 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Dorota321 napisał(a)
Dawno temu posadziłam bardzo dużo żonkili u siebie w trawniku, ale niestety zanikły u mnie. Trawnik trzeba kosić, a one nie lubią mieć ścinanych liści. U Ciebie na pewno przetrwają, bo Wy nie kosicie tam co tydzień... na szczęście dla nich.
Kiedyś miałam dużo floksów szydlastych, ale właśnie te wrastające trawy mnie do nich zniechęciły.

Moje żonkile w rabatach lub w łące, nigdzie nie są koszone, liści nie obcinam, same zamierają, nie mam czasu zbierać, znikają gdzieś pewnie za sprawą dżdżownic

Mnie wielki dwie kępy tak zarosła ta cienka traw, nie bardzo wiem jak się jej pozbyć, bo wyrywam, wydaje się, że już czysto, a za chwilę jeszcze więcej wyrasta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 22:10, 26 kwi 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fotki dla Agani na pokrzepienie duszy
Nasze mułowisko




U Was większa skala szkód, większy ogród, grunt to walka.
Wolę patrzeć na tysiące piękniejszych fotek z całego Waszego ogrodu, jak realizujecie nowe pomysły, podziwiać ptaszarnię
i brzeziniak za to masz boski

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 22:21, 27 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Agania napisał(a)

U Was większa skala szkód, większy ogród, grunt to walka.
Wolę patrzeć na tysiące piękniejszych fotek z całego Waszego ogrodu, jak realizujecie nowe pomysły, podziwiać ptaszarnię
i brzeziniak za to masz boski


Na tej zalanej części jeszcze masa roboty przed nami, jeszcze ciężki sprzęt potrzebny będzie, ale na razie w innych miejscach sadzę sobie kfiotki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 20:17, 28 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Sylwia czy ty kupowałaś może Piwonie w B…..ksie?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 21:52, 28 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mirka napisał(a)
Sylwia czy ty kupowałaś może Piwonie w B…..ksie?

Nie u nich piwonii nie zamawiałam. Jakoś tak internetowo odstraszają mnie ceny. Większość piwonii mam z marketowych torebek i z targów ogrodniczych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 23:36, 28 kwi 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie u nich piwonii nie zamawiałam. Jakoś tak internetowo odstraszają mnie ceny. Większość piwonii mam z marketowych torebek i z targów ogrodniczych

Mają wyprzedaż i niektóre po 10 zł można kupić . Myślisz że takie kłącze kiedy może zakwitnąć?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 12:07, 29 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mirka napisał(a)

Mają wyprzedaż i niektóre po 10 zł można kupić . Myślisz że takie kłącze kiedy może zakwitnąć?

Za taką cenę warto, moim zdaniem potrzebuje ok dwóch sezonów na kwitnienie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies