Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:44, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kordina napisał(a)
Kolekcja tulipków naprawdę imponująca a mnie bardzo podoba się pomysł z zakątkiem ściany drewnianej z "drzewem" i karmnikami, czyj pomysł i kto wykonał? Przyznaj się

i te naturalne przegrody z bali też mi się podobają.




Dopiero dostrzegłam tego kogutka metalowego na zaporze z poprzedniej strony, świetny jest zrób mu jakiś portret proszę.

Pomysł mój, wykonanie wspólne z Emusiem....niestety po przebudowie przestanie istnieć, rośliny w podobnym układzie powtórzę na pewno, ale drzewa raczej nie będzie gdzie zamontować ponownie.....choć może spróbujemy, albo urodzi się nowy pomysł
Kogutek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:47, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
ElzbietaFranka napisał(a)



Jak przygotowaliśmy ziemię pod sianie trawnika wyciągałam czarne korzenie nie wiedziałam co to jest kilka taczek.
Na drugiej części las skrzypu fajnie to wyglądało.
Częste koszenie i wapnowanie dało rezultaty. Nie wolno dopuścić aby skrzyp zakwitł to takie kremowe świeczki.
Nie mam skrzypu na łące jedynie na rabatach się trafia i pod tujami.

Oczywiście, że teraz za późno na wapnowanie. Chociaż eM będzie wapnowal dzisiaj trawnik w jednym miejscu. Podlejemy i będzie dobrze.
Chmury ciężkie płyną po niebie deszczu Nina. Wczoraj trochę pokropiło.


Wapnowanie dużo daje.

Elu ja wapno dawałam przy przygotowywaniu tej rabaty, potem jesienią mączkę bazaltową i wiosną ponownie po trosze jednego i drugiego. No nic zobaczymy, w rabacie powalczę, w łące nie ma jak walczyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:49, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Urszulla napisał(a)
Sylwia,zadziwiający rocznik kinkietów, czrujące tulipany, nieustająca praca przy zaporach realizacje idą do przodu

Dziś ratowaliśmy Kącik zadumy koło zamulonego oczka. Bo bale po zamuleniu spróchniały i zaczynał się przechylać, na razie podratowane, ale przynajmniej dwa bale do wymiany, kolejne dwa obrośnięte różami pnącymi nie ma jak wymienić bo to 8 letnie róże. Actinidia po ubiegłorocznej powodzi padła na amen
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 22:49, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)


skrzyp niestety dostosowuje się do warunków glebowych, czyli rośnie tez na nie kwaśnej ziemi (np u mnie ).


Sylwia, bogactwo niesamowite cebulowych.
Skrzyp - wczoraj słuchałam u KB, że skrzyp nie lubi zbyt żyznej ziemi, wtedy jest mu za dobrze. Kwaśność ponoć niewiele do tego ma. Ale czy tak jest? ... nie wiem, u mnie wciąż się pojawia, ale zdecydowanie jest go mniej, głównie na wiosnę, potem jakoś odpuszcza.

sylwia_slomc... 22:51, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
kasiek napisał(a)
Rany jakie konstrukcje, no nie ma siły by takie działania nie dały rezultatu!
Ilość kwiecia powalająca, jak w botaniku

Kasiu teraz żeby się na drugą stronę przedostać, albo rozbieramy śluzy, albo skaczemy przez nieOby zdały egzamin bo utrudniają komunikację jakby nie patrzeć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 23:21, 14 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
sylwia_slomczewska napisał(a)



Sylwia, ależ masz tych cebulowych, tulipany piękne, a ten wygląda, jak piwonia.
Ja w tym sezonie nie nadążam, chwasty rosną za szybko.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rojodziejowa 23:25, 14 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Ten kogut jest świetny!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 23:34, 14 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4594
Rojodziejowa napisał(a)
Ten kogut jest świetny!!


potwierdzam, dlatego chciałam go zobaczyć bliżej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 00:22, 15 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Martka napisał(a)


Sylwia, bogactwo niesamowite cebulowych.
Skrzyp - wczoraj słuchałam u KB, że skrzyp nie lubi zbyt żyznej ziemi, wtedy jest mu za dobrze. Kwaśność ponoć niewiele do tego ma. Ale czy tak jest? ... nie wiem, u mnie wciąż się pojawia, ale zdecydowanie jest go mniej, głównie na wiosnę, potem jakoś odpuszcza.


To mój na żyznej rośnie bo u nas głównie trzecia klasa gruntu. A na tą rabatę przy przygotowywaniu dodatkowo poszedł obornik granulowany owczy i kurzeniec. Z kwaśnością może cos być na temacie bo początkowo pojawiał mi się na wrzosowisku, nie jakoś dużo, ale pojedyncze sztuki wyrywałam. Skrzyp i powój u mnie nie do pokonania, ale w chwili obecnej podagrycznik wychodzi na prowadzenie tak w podwórku jak na różance i teraz w łące też w dwóch miejscach sporo widzę - u mnie jest nie do pozbycia, jak nawłoć bo przychodzi od sąsiada. I na dwóch bylinowych perz.

Zazdraszczam Tym co mają ogrody otoczone innymi ogrodami lub budynkami i nic się im nie nasiewa z zewnątrz. U mnie obecnie mniszkowo. Kiedyś nie miałam wcale, ten akurat przywędrował od sąsiadki z łąki, też walczę, ale to walka z góry przegrana bo za siatką rok w rok pole dmuchawców. Obecnie u mnie też mimo koszenia co tydzień, one nawet przy samej ziemi potrafią się zrobić. Tak sobie myślę, ze ta nasza powierzchnia ogrodu mimo, że pozwala na wiele to jednak z pielęgnacją mocno nas ogranicza. W małym ogródku tych moich chwastów można się pozbyć raz, dwa i na zawsze, a u mnie jak nie w jednej części ogrodu to w następnej zaraz się pojawiają.
Zauważam też, że największymi siewcami chwastów są mrówki, naznoszą tych nasion i potem wschodzi to bez opamiętania. ale o dziwo rośliny szlachetne takie mrowisko wykończy w ciągu sezonu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:23, 15 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Alija napisał(a)

Sylwia, ależ masz tych cebulowych, tulipany piękne, a ten wygląda, jak piwonia.
Ja w tym sezonie nie nadążam, chwasty rosną za szybko.

Alu to tulipan lodowy. Pod taką nazwą go kupiłam dawno już i on we wczesnej fazie pąka wygląda jak lody
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies