Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

olciamanolcia 09:01, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
sylwia_slomczewska napisał(a)


zaczynała kwitnienie dolna łąka




Przepiekne!
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:02, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
sylwia_slomczewska napisał(a)





I tu też Moje piwonie już tylko liście maja ..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 10:15, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
GorAna napisał(a)
Sylwia wchodzę i zachwycam się pracą jaką wykonujecie, bogactwem roślin i kompozycjami kolorystycznymi
Mnie też deszcz omija, więc bardzo Cię rozumiem.

Aniu jak ta pogoda się nie zmieni to nam ogrody uschną na wiór, a na pogodę niestety wpływu nie ma takiego na już, bo to co się teraz z nią dzieje to niestety przez ludzi właśnie w sporej mierze, ale to był proces wieloletni( nie wierzę, że wcześniej nie zauważony)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:17, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
basia3012 napisał(a)
Sylwio, współczuję podlewania konewką. Ale jak susza to się podlewa i nie ma wyjścia. Żal patrzeć na więdnące rośliny.
U nas dzisiaj z 10 minut padało. Więc podlewanie odpadło.
Pozdrawiam.
Ale piękne te piwonie i goździki.

U nas niestety ominęło i poszło dwie miejscowości dalej, a szkoda bo taki normalny spokojny deszcz był. Do nas nie dotarł. Dziś od rana smażalnia z nieba, a najgorzej ma być jutro i pojutrze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:21, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Kordina napisał(a)
U mnie dzisiaj sążniście popadało i temperatura spadła - przyjemny oddech. Ogród nie wygląda żle w tej suszy, chyba że zdjęcia sprzed.
Jakie masz fajne piórkowane goździki w moim ulubionym odcieniu lekkiego fioletu.

Fotki z miesiecznym opóźnieniem prawie Te goździki mam po mojej drugiej babci, z Jej ogródka. Cudownie pachną. Jak się przypomnisz bliżej jesieni to Ci wyślę, teraz na upałach nie byłoby sensu. Urywa się gałązkę i do ziemi, łatwo się ukorzeniają. Goździk siny. Tylko musisz przypomnieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Zana 10:23, 29 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aniu jak ta pogoda się nie zmieni to nam ogrody uschną na wiór, a na pogodę niestety wpływu nie ma takiego na już, bo to co się teraz z nią dzieje to niestety przez ludzi właśnie w sporej mierze, ale to był proces wieloletni( nie wierzę, że wcześniej nie zauważony)


Proces jak najbardziej był przez naukowców zauważony JUŻ w latach 60-tych! Ale politycy myślenie i działanie mają ograniczone do długości trwania kadencji, niestety. To jest niewiarygodne jak przez krótkowzroczność i głupotę zmarnowano tyle lat.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 10:24, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Monia81 napisał(a)
U mnie też bez deszczu, a takie chmury szły... cudną masz tą piwonię, taka pełna, pamiętasz odmianę? buziaki

Monia ja ją kupiłam na Targach w Krakowie, niestety pan nie do końca wiedział co sprzedaje były tylko zdjęcia piwonii nie było nazw.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:25, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
olciamanolcia napisał(a)


Przepiekne!

Było zachwaszczone , ale żywe, teraz chwastów mam mniej, ale rośliny powiędłe, jak podleję wstają na jeden dwa dni, trzeba by lać od nowa, ale nie da rady co dwa dni lac tego samego bo co innego by uschło. Tydzień zajmuje nam podlanie całego ogrodu, co dzień inna część rabat.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:26, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
olciamanolcia napisał(a)


I tu też Moje piwonie już tylko liście maja ..

Moje też bo to stare fotki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:29, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Zana napisał(a)


Proces jak najbardziej był przez naukowców zauważony JUŻ w latach 60-tych! Ale politycy myślenie i działanie mają ograniczone do długości trwania kadencji, niestety. To jest niewiarygodne jak przez krótkowzroczność i głupotę zmarnowano tyle lat.

Ja myślę, że każdy zamykał oczy( nadal sporo osób tak robi)bo wygoda, biznesy ważniejsze.
Ja wiem jak nawet w mojej rodzinie starsi maja problem z zaakceptowaniem faktu, że wodę trzeba oszczędzać i zmienić nawyki. Że za 30 lat nie tylko może nie być się w czym umyć, ale i czego napić...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies