Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:17, 01 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
tulucy napisał(a)
My dostaliśmy dziś SMS z alertu. O burzach.

Na dziś bardzo niebezpieczne prognozy są Oby popadało i nie narobiło szkód.
My na jutro na 95 % mamy zmówioną koparke do kolejnej partii mułu....ostatniej, którą da się usunąć sprzętem....resztę trzeba będzie łopatą wybierać i taczkami wywozić bo to już ścieżki, chata i rabaty...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:17, 01 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Basieksp napisał(a)
My też dostaliśmy alert 3 stopnia, burze, grad, silny wiatr
Trzymam kciuki by obyło się bez strat.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:25, 01 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Urszulla napisał(a)
U mnie zapowiada się noc deszczu, oby u Ciebie też coś się zmieniło.

Ula u nas w tej chwili 35 stopni już, i na dziś pełne słońce zapowiedziane, przyszły tydzień ma być chłodniejszy, ale bez deszczu dopiero może końcem tygodnia. Na dziś mamy alert 5 stopnia przed upałami...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
antracyt 12:32, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
sylwia_slomczewska napisał(a)

Martwi mnie to co się dzieje z roślinami bo ja piszę o tych moich astrach jesiennych marcinkach

Sylwia, ja niestety też
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mirka 13:20, 01 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula u nas w tej chwili 35 stopni już, i na dziś pełne słońce zapowiedziane, przyszły tydzień ma być chłodniejszy, ale bez deszczu dopiero może końcem tygodnia. Na dziś mamy alert 5 stopnia przed upałami...

W Warszawie też 35 stopni . Ja na razie w pracy ale po 17 pewnie się ugotuje zanik do kolejki dojdę
U nas wczoraj troszkę padało ie za wiele ale zawsze coś.
Komary i u mnie są tak jak pieszej jakieś malutkie i atakują dopiero wieczorem tak po 20.
Ciekawe co?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 13:45, 01 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Przyszły alerty żeby na noc zabezpieczyć przedmioty bo spodziewane burze z gradem, wiatrem do 130 km i braki prądu. Oby do rana dotrwać , niech podłej, ale tak normalnie ...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 13:55, 01 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
U nas podobnie, nawet centrum kryzysowe w gminie się zebrało, wójt ich wszystkich wezwał na naradę, niby są przygotowani, informowali, nie lubię takiej pogody, już siedzę jak na szpilkach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 14:34, 01 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
U mnie przeleciał niedawno szkwał z porządnym deszczem, trochę położył wysokie rośliny, ale to nic w porównaniu z dobrodziejstwem wody. Teraz słońce i błękitne niebo...
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 16:44, 01 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Basieksp napisał(a)
U nas podobnie, nawet centrum kryzysowe w gminie się zebrało, wójt ich wszystkich wezwał na naradę, niby są przygotowani, informowali, nie lubię takiej pogody, już siedzę jak na szpilkach

Muszę sprawdzić na stronie Gminy jak z wodą, całe szczęście mamy swoją studnię w ogrodzie, ale i w obecnym domu. Trawników nie podlewamy, usychają te co dopiero były siane, oszczędzamy wodę na rabaty.

Szczerze powiem denerwują mnie komentarze ludzi, że wszędzie susza, a ogrody się podlewa i w nich rośliny nadal są zielone. I nie mam na myśli mojego ogrodu, ale ogrody w ogóle i komentarze w TV i necie
Nikt się nie zastanawia jaki jest koszt roślin ile pracy włożonej w ogród i to ciągłej pracy. Nikt nie myśli, że te rośliny są siedliskiem wielu zwierząt, że produkują tlen, którym oddychamy, że oczyszczają powietrze ze smogu, że ochładzają otoczenie i wreszcie, że gdy pada to zatrzymują wodę na danym terenie.
Wybetonowali miasta bezmyślnie, a teraz ponosimy tego konsekwencje, tylko czemu ogrodnicy mają je ponosić?
Ja wiem, że wody drastycznie ubywa, że może braknąć do picia, ale roślin mi nie wolno podlewać, a w miastach kurtyny wodne się stawia i wodę leje, gdzie tu logika??? Niech sadzą drzewa zamiast betonu i to duże drzewa, a nie skarlałe szczepione to kurtyny nie będą potrzebne.

Ulało mi się, sorry.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:47, 01 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kordina napisał(a)
U mnie przeleciał niedawno szkwał z porządnym deszczem, trochę położył wysokie rośliny, ale to nic w porównaniu z dobrodziejstwem wody. Teraz słońce i błękitne niebo...

To też nie do końca komfortowa sytuacja gdy na taka rozgrzana glebę naleje wody, a potem grzeje ponownie. Łatwo ugotować korzenie roślinom, nam tak zrobiło rok temu po powodzi.
Ale super, że podlało, ja już też bez wzgl. na temp. i porę dnia bym chciała żeby podlało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies