Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:12, 02 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:15, 02 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gardenarium napisał(a)
Niezły festiwal. Ja dziś dwa liliowce kupiłam, bladofioletowy jakby,,, drugi pomarańczowy mocny.

Większość to zakupy z zeszłego roku jak się rozrosną będę rozsadzać po ogrodzieNa razie na rabacie przy ognisku i nad rowem się mieszczą, ale już wiem, ze one największą robotę robią w masie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:16, 02 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basieksp napisał(a)
Nieważne, czy już je pokazywałaś, śliczne są i fajnie się je ogląda a ja dziś przesadzałam moje liliowce na bardziej widoczne miejsce, bo miałam je po katach pochowane, postanowiłam je przeprosić i trochę lepiej o nie zadbać

Na pewno się odwdzięczą To jedne z moich ulubionych bylin Może nawet najbardziej ulubione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:17, 02 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kordina napisał(a)
Wybrałam moich faworytów z tego bogactwa oszałamiającego, są przepiękne:











Z tych zeszłorocznych prawie połowa jest pachnąca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:18, 02 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
tulucy napisał(a)
Przepiękne te liliowce. Uwielbiam.

Ja też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 23:58, 02 sie 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ale masz dużo odmian pięknych liliowców Moje pomału jakoś przyrastają, ale część w tamtym roku przesadzałam, to pewnie też dlatego.
Obie łączki ładne. Moją opanowuje skrzyp i to jest nie fajne
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 10:13, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
anpi napisał(a)
Ale masz dużo odmian pięknych liliowców Moje pomału jakoś przyrastają, ale część w tamtym roku przesadzałam, to pewnie też dlatego.
Obie łączki ładne. Moją opanowuje skrzyp i to jest nie fajne

Aniu ja że skrzypem walczę na placyku z ogniskiem i na wrzosowisku z wozem, a mimo to mam wrażenie, że jest go z roku na rok więcej. Podagrycznik wlazł mi w róże, masakra bo pcha się dalej w rabatę, co dziwne wcale nie pcha się w trawnik gdzie jest koszone, to by znaczyło, że obrywanie liści go powstrzymać, a tak się nie dzieje, dziwne. W podwórku w miejscu gdzie ziemia była ruszona w tym roku przy fundamencie, objawił się nagle powój w ilości dywanowej i uparł się pożreć róże. Moje róże są ode mnie sporo wyższe, a i tak do samej góry dotarł w kilka dni dosłownie. Jak się tego pozbyć kiedy korzeni się mega głęboko, a odrasta z kawałeczka? Musiały nasiona kilkadziesiąt lat być Zakopane w ziemi, chyba od czasów budowy domu. Teraz jak ruszyliśmy i wyszły na światło przypuściły atak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 10:42, 03 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na pewno się odwdzięczą To jedne z moich ulubionych bylin Może nawet najbardziej ulubione


Bo też te Twoje są wyjątkowo piękne, sama bym chętnie powiększyła kolekcję, zwłaszcza o pachnące. Jak dotąd spotkałam tylko te żółte, pająkowate pachnące (Liliowiec żółty) - które jeszcze pachną?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 11:09, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Mgduska napisał(a)


Bo też te Twoje są wyjątkowo piękne, sama bym chętnie powiększyła kolekcję, zwłaszcza o pachnące. Jak dotąd spotkałam tylko te żółte, pająkowate pachnące (Liliowiec żółty) - które jeszcze pachną?

Jest bardzo dużo pachnących odmian. One nie pachną tak jak lilie, że zapach rozchodzi się po całym ogrodzie, ale jak wsadzić nos to pachną przyjemnie i wyczuwalnie bez problemu. Chyba, że jak się rozrosną i tych kwiatów dużo to wtedy może je czuć z daleka, nie wiem nie mam sprawdzone bo dopiero mają jeden sezon. W Sadzawce jest duży wybór tych pachnących i fajny podział w wyszukiwaniu U mnie kolejne czekają w koszyku Docelowo mocno ogród zaliliowcuję bo nie mam z tymi roślinami żadnych problemów jak na razie. A są cudne i ceny coraz bardziej przystępne nawet tych wyfikanych odmian Teraz się sporo pojawiło Polskich odmian z Polskimi nazwami Są odmiany powtarzające kwitnienie jak róże, są obficie kwitnące, są wysokie, są niskie, o różnorakim kształcie i wielkości kwiatów, są długo kwitnące np od maja do października( tych nie mam sprawdzonych jeszcze) i odmiany kwitnące nocą, te mam i trochę żałuję bo nie nacieszę się nimi na razie wcale, ale owady zadowolone
Przy każdym liliowcu jest opis jakie ma cechyŁatwiej się wybiera
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 11:25, 03 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na pewno się odwdzięczą To jedne z moich ulubionych bylin Może nawet najbardziej ulubione


Wczoraj je podzieliłam i posadziłam taki pasek, zawsze w sezonie podziwiałam je u innych, i planowałam, planowałam, potem czas uciekał, a teraz się zmobilizowałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies