Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 15:30, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Basieksp napisał(a)


Wczoraj je podzieliłam i posadziłam taki pasek, zawsze w sezonie podziwiałam je u innych, i planowałam, planowałam, potem czas uciekał, a teraz się zmobilizowałam

One świetnie wyglądają w takich szpalerach rzędowych lub większej plamie W Wojsławicach można podziwiać całe pasy liliowcowe, choć tam to trudno wybrać, który najładniejszy
Ja na razie te nowe obserwuję jak przyrastają i jak kwitną. Jeszcze nie wszystkie pokazały kwiaty w tym sezonie, są odmiany, które kwitną dopiero jak zbudują kępę, a są takie co kwitną nawet pojedyncze rośliny. wybór jest ogromny, każdy znajdzie cos dla siebie. Ja prócz kwitnienia uwielbiam je za wczesny start i bardzo łatwe sprzątanie po zimie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:35, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Papugi jak upał odkryły, ze w kurniku od północy jest chłodniej i siedzą na grzędzie dla kur

lilie też kwitną choć sadzę co sezon nowe to wcale mi nie przybywa za sprawą nornic i innych gustujących w cebulach


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:39, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:43, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:46, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 15:57, 03 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ewo ja te trawy w mojej łące lubię. Mam kilka różnych gatunków( chyba) bo kwitną w różnych porach i kłosy różne mają, falują cudnie na wietrze, tylko ich proporcje w stosunku do bylin są jeszcze bardzo duże, a chciałabym odwrotnie
No i ta moja łąka przez to, że na żyznej glebie( choć wyjaławianej przez 5 sezonów)i brak koszenia w sezonie (bo kosimy dopiero zima przez wzgląd na bażanty ) jest wysoka. Większość kwiatów łąkowych nie osiąga takich rozmiarów jak nasza łąka. To co teraz w niej w sezonie kwitnie daje nadzieję na lepsze kwitnienia w kolejnych latach bo się będzie rozrastać. Ale są i rośliny, które wcale nie chcą rosnąć w tłumie. Będę dosadzać jeszcze to co już się sprawdziło byle jesień była bardziej obfita w wodę niż wiosna
Miscanty nie dostały ode mnie wody w tym sezonie ani razu, nawet się martwiłam bo dość długo nie było ich widać, dopiero ze dwa tygodnie jak ruszyły ostro w górę. Ale moja gleba gliniasta w głębszych partiach dość długo trzymała wodę i słońce mocno nie operuje bo spadek terenu ku północy

Ale ten szelężnik intryguje mnie. W jaki sposób pasożytuje? wiesz może? Skąd go wziąć? Jest w handlu?


Szelężnik opanowuje korzenie rośliny i wysysa to, co potrzebne do życia. U nas można kupić nasiona. To roślina jednoroczna, więc jeśli byś chciała ją utrzymać, trzeba dać się jej wysiać. Jeśli byś chciała się jej pozbyć, wystarczy nie dopuścić do kwitnienia, czyli ściąć przed rozkwitem albo wcześnie w czasie rozkwitu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:57, 03 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Przepiękne lilie. Moje w tym roku bardzo szybko przekwitły, za gorąco było.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:09, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Anda napisał(a)


Szelężnik opanowuje korzenie rośliny i wysysa to, co potrzebne do życia. U nas można kupić nasiona. To roślina jednoroczna, więc jeśli byś chciała ją utrzymać, trzeba dać się jej wysiać. Jeśli byś chciała się jej pozbyć, wystarczy nie dopuścić do kwitnienia, czyli ściąć przed rozkwitem albo wcześnie w czasie rozkwitu

Kurcze, a on tak oplata tylko trawy czy inne rośliny też? Z samosiewem byłby kłopot bo łąkę kosimy dopiero zimą to pewnie by się wysiał wcześniej. Muszę gdzieś poszukać wiedzy na jego temat w wolnej chwili. Gdyby tak nawłoć np wysysał to byłabym skłonna posiać go po całym ugorze sąsiada
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:11, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Anda napisał(a)
Przepiękne lilie. Moje w tym roku bardzo szybko przekwitły, za gorąco było.

Ja z moich nie mogę się doczekać niczego więcej niż pojedynczej łodygi. Nie przyrastają mi, a wręcz ubywają. Nie wiem co lepiej sadzić jesienią czy wiosną bo już jedno i drugie sadzenie wypróbowałam i dalej nie mam więcej niż miałam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 16:27, 03 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze, a on tak oplata tylko trawy czy inne rośliny też? Z samosiewem byłby kłopot bo łąkę kosimy dopiero zimą to pewnie by się wysiał wcześniej. Muszę gdzieś poszukać wiedzy na jego temat w wolnej chwili. Gdyby tak nawłoć np wysysał to byłabym skłonna posiać go po całym ugorze sąsiada


Najchętniej trawy, ale inne rośliny tez potrafi wyssać Niektóre rośliny potrafią sie jednak dobrze obronić. Nie wiem, czy nawłoc do nich należy. Musiałabyś wypróbować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies