Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Anda 16:29, 03 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja z moich nie mogę się doczekać niczego więcej niż pojedynczej łodygi. Nie przyrastają mi, a wręcz ubywają. Nie wiem co lepiej sadzić jesienią czy wiosną bo już jedno i drugie sadzenie wypróbowałam i dalej nie mam więcej niż miałam.


Moje się rozmnożyły, ale nie aż tak mocno. Sadzilam je kiedyś wiosną. W tym roku na białych miałam niestety poskrzypkę i juz po nich.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 18:56, 03 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Wpadam raz na jakiś czas i cofam się 50 stron, żeby być na bieżąco
Oj dzieje się, dzieje

Nie pamiętałam, że masz tyle hortensji bukietowych. Świetnie wyglądają na tle tego roślinnego gąszczu.
Śliczne dalie i kolekcja liliowców, moje poupychane po kątach.

Z powojem walczę na trójkąciku frontowym już kilka lat i niestety powój wygrywa.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 22:17, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Anda napisał(a)


Najchętniej trawy, ale inne rośliny tez potrafi wyssać Niektóre rośliny potrafią sie jednak dobrze obronić. Nie wiem, czy nawłoc do nich należy. Musiałabyś wypróbować

Będę zgłębiać o nim wiedzę Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:19, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Anda napisał(a)


Moje się rozmnożyły, ale nie aż tak mocno. Sadzilam je kiedyś wiosną. W tym roku na białych miałam niestety poskrzypkę i juz po nich.

Poskrzypkę mam niestety co sezon, nie powiem bo ładna, ale szkody czyni ogromne na liliach. Strącam jak ją widzę, ale nic więcej nie robię bo mam lilie w rabatach bylinowych, a tam chemia nie wchodzi w grę przez wzgląd na pszczoły i trzmiele.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:23, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
daszum napisał(a)
Wpadam raz na jakiś czas i cofam się 50 stron, żeby być na bieżąco
Oj dzieje się, dzieje

Nie pamiętałam, że masz tyle hortensji bukietowych. Świetnie wyglądają na tle tego roślinnego gąszczu.
Śliczne dalie i kolekcja liliowców, moje poupychane po kątach.

Z powojem walczę na trójkąciku frontowym już kilka lat i niestety powój wygrywa.

Hortensje mam w podwórku i na dużym ogrodzie w okolicach oczek. Chciałabym więcej i nieraz mam chęć posadzić, ale potem przytomnieję jak sobie przypomnę ile mam z nimi cięcia wiosną. Moje hortensje są już wyższe ode mnie i to cięcie jest mocno utrudnioneTylko te wzdłuż ścieżki mam niższe, myślę co posadzić do towarzystwa ogrodowym hortkom które mi podmarzają rokrocznie przy tej ścieżce, a miał być szpaler cud malina, no to ciągle czekam na cud, że nie zmarzną
Z powojem obawiam się, że to będzie przegrana sprawa w moim przypadku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:17, 04 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Świetna ta Twoja dolna łączka , bardzo kolorowa, super to wygląda.

A jeśli mówić o kolorach, to liliowce dają pokaz. Piękne są, chyba masz je w każdym możliwym kolorze
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 07:27, 04 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7999
Sylwuś liliowce u Ciebie piękne, jest co podziwiać bogactwo roślinne i zwierzyniec, zawsze coś do pooglądania łąka fest fajna
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 11:01, 04 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Agatorek napisał(a)
Świetna ta Twoja dolna łączka , bardzo kolorowa, super to wygląda.

A jeśli mówić o kolorach, to liliowce dają pokaz. Piękne są, chyba masz je w każdym możliwym kolorze

Sporo nakupiłam różowych odmian i kolejne w koszyku, ale stale się łamię czy zamawiać czy np cement kupićRemont ważniejszy więc jeszcze muszę z koszyka coś powyrzucać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:05, 04 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Monia81 napisał(a)
Sylwuś liliowce u Ciebie piękne, jest co podziwiać bogactwo roślinne i zwierzyniec, zawsze coś do pooglądania łąka fest fajna

Łąka dolna to był strzał w dziesiątkę na ten sezon przeczekania pod szklarnię, ale już sobie wymyśliłam, że jak szklarnię zrobimy to dookoła obsieję łąką właśnie, będzie szklarenka w łączce
W tym sezonie cieszą mnie gladiole i dalie w warzywniku, choć tym razem daliom wiele brakuje do moich poprzednich, wszystkie młodziutkie sadzoneczki Ale przynajmniej są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:10, 04 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Teraz floksy zaczęły motyle przyciągać

hyzop tylko e jednym miejscu rośnie

drzewa łapią jesień


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies