Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

vita 19:02, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lecimy dalej z podsumowaniem



Jaka to róża?
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:51, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Anna_ogrodniczka napisał(a)
O jak pięknie
Sylwia widać ze w tym samym momencie wspominamy lato piękne lato cudowne widoki w Twoim ogrodzie

Nasze było po mega suchej wiośnie, wiele roślin miało spóźnione kwitnienia w tym różeA niektóre kwitły wcześniej jakby chciały zdążyć nim w ziemi skończy się woda.
Jabłonie praktycznie nie mają wilków w tym roku, tylko jedna w podwórku. Reszta poszła w paki kwiatowe, chcą wydać jak najwięcej owoców i nasion by przetrwać. Tak to rozumiem, to efekt zbyt małej ilości wody w ubiegłym sezonie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:51, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Sylwia a przypomnij mi jak nazywają się czerwone kwiaty na pierwszym zdjęciu z jukami

Miałam je kiedyś ale mi zniknęły musze zakupic pieknie wyglądaj

Monardy inaczej pysznogłówki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:52, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Joku napisał(a)


Bardzo mi się ten obrazek podoba. Masz ładne zestawy kolorystyczne.

A dziękuję pięknie, cieszy mnie, że Ci się podobają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:54, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kasiapod napisał(a)
Sylwia róże są zachwycające i mogę sobie tylko wyobrazić ich zapach, który pewnie ciągnie się przez cały wasz ogród
Ogród kipi świetnie dobraną kolorystyką roślin, po prostu jest pięknie


Kasiu zapach u róż jest dla mnie bardzo istotny, generalnie u kwiatów w ogóle. Z róż mam może ze dwie co nie pachną, a tak to wszystkie mega pachnące
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:59, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
vita napisał(a)
Ale cuda pokazujesz Jak dochować się takich trytom??? Super zdjęcia. Też tak mam, coś mega kwitło, coś się działo w ogrodzie i gdyby nie obejrzenie zdjęć, poszłoby w zapomnienie.

Trytomy mam posadzone nad brzegiem suchego strumienia, na takim jakby wale usypanym z tego co wybraliśmy tworząc koryto. To im ratuje w zimie korzenie, nie podlewane wcale nawet w najgorszej suszy, nie nawożone wcale bo raz miałam w podwórku, nawiozłam i padła Rosną w szmacie z agrowłókniny zasypanej kamykiem rzecznym. Rosną w pełnym słońcu, ale na stoku nachylonym ku północy. Wiosną wycinam tylko martwe liście lub końcówki, nigdy nie obcinam w całości jak to się robi z trawami.
Jest trochę zabawy z tym ich oczyszczeniem, ale to jedyne co w ciągu całego sezonu z nimi robię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:03, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
vita napisał(a)


Interesująca fotka hortensji, co to wszystkich rozczarowała po tzw. wielkim wejściu. Bo to hortensja?

Tak to pink Annabell i szczerze nie czuję się nią rozczarowana, rośnie w głębokim półcieniu pod jabłonią i brzozami i cudnie romantycznie tam wygląda , a dodaje zwiewności i lekkości dzięki tej delikatności kwiatostanów Nawet myślałam o dokupieniu jeszcze ze dwóchAle stacjonarnie na razie nie trafiłam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
vita napisał(a)


Jaka to róża?

To pnąca róża, silna, zdrowa - Parenian Blue
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 22:13, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Sylwia! Parenian Blue! To róża, której nazwy nie zapisałam kupując, teraz o nią pytają
Dzięki serdeczne, a hortka pink Annabell ma coś w sobie, obie to wyczuwamy
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:24, 01 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
vita napisał(a)
Sylwia! Parenian Blue! To róża, której nazwy nie zapisałam kupując, teraz o nią pytają
Dzięki serdeczne, a hortka pink Annabell ma coś w sobie, obie to wyczuwamy

To już wiesz co masz
Oj ma zdecydowanie, masę delikatnego uroku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies