Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:51, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
anpi napisał(a)
Sylwia, u Was jak zwykle bardziej zaawansowane oznaki wiosny. Kwiaty tych ciemnych ciemierników u mnie jeszcze przy samej ziemi.

Aniu u nas ciut cieplej jednak, do tego w podwórku osłonięte, ściany budynków nocą ciepło oddają. Na dużym ogrodzie tylko przebiśniegi i krokusy, tawlina i leszczyny na razie startują Aaaa zapomniałam o kalinie i wawrzynku Ale one zawsze tak wcześnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 08:07, 26 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo ale one jeszcze całe lato są zielone...a to znaczy, że chlorofil jeszcze działa.


Sylwio, nie będę się kłócić, nie jestem biologiem Przekazuję tylko to, czego dowiedziałam się na wykładzie hodowcy Helleborus. (Tu emotka z rozłożonymi rękoma ) Jeśli chloroplasty umierają, to chlorophyl już nic nie zdziała. U nas po zimie zalegają w niektórych miejscach liście laurowiśni i też są zielone, mimo, że już od paru miesięcy leżą na ziemi.
W każdym bądź razie Twoje ciemierniki wyglądają pięknie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 09:29, 26 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339
Piękne ciemierniki Fajnie że się sieją bo drogie w sklepach strasznie. U mnie też masa nowych siewek, zobaczymy ile przetrwa.
Będziesz miała czas na brachytrichę? Bo jak miną obecne mrozy to będę kopać. Już sporo zielonego puściła.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 09:42, 26 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Anda napisał(a)


Sylwio, nie będę się kłócić, nie jestem biologiem Przekazuję tylko to, czego dowiedziałam się na wykładzie hodowcy Helleborus. (Tu emotka z rozłożonymi rękoma ) Jeśli chloroplasty umierają, to chlorophyl już nic nie zdziała. U nas po zimie zalegają w niektórych miejscach liście laurowiśni i też są zielone, mimo, że już od paru miesięcy leżą na ziemi.
W każdym bądź razie Twoje ciemierniki wyglądają pięknie

Też nie jestem biologiem Ale skoro te liście ładne to nie wycinam, nie mam takiej potrzeby, a roślinom to chyba służy. Przynajmniej tak wyglądają
Dzięki, że dzielisz się swoją wiedzą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:44, 26 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
April napisał(a)
Piękne ciemierniki Fajnie że się sieją bo drogie w sklepach strasznie. U mnie też masa nowych siewek, zobaczymy ile przetrwa.
Będziesz miała czas na brachytrichę? Bo jak miną obecne mrozy to będę kopać. Już sporo zielonego puściła.

Nawet jak nie będę miała to znajdę Dzięki, że pamiętasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 10:42, 26 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10354
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja mam tego variegatę. W ciągu 9 lat z pojedynczej rośliny jest tyle co na tym zdjęciu

czyli jakiś metr - półtora kwadratowy. Rośnie u mnie nad samym rowem, kilka razy był zmulony. Może to go powstrzymuje przed większą ekspansją...
dla porównania wydmuchrzyca piaskowa, która była wsadzona w podwójnej donicy w grunt, po pierwszym zamuleniu z niej uciekła i w teraz już chyba jakieś cztery lata z pojedynczej kępki zrobiła cztery metry kwadratowe. Musimy ją wykopać, ale nigdy czasu nie ma, no i nie wiadomo jak się do tych wykopków zabrać


To, aż tak dużo miejsca nie zajmuje, ładny jest taki nakrapiany, musiałam sobie go obejrzeć zobaczę może się na niego skuszę, jednak u mnie jakieś oczko wodne by się przydało, zawsze ten pomysł, od czasu do czasu powraca
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:26, 26 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Basieksp napisał(a)


To, aż tak dużo miejsca nie zajmuje, ładny jest taki nakrapiany, musiałam sobie go obejrzeć zobaczę może się na niego skuszę, jednak u mnie jakieś oczko wodne by się przydało, zawsze ten pomysł, od czasu do czasu powraca

Gdybyś Się zdecydowała to się podzielę sadzonką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 13:32, 26 lut 2023


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Widze że szalejecie remontowo - super to wychodzi,niesamowicie klimatycznie! A łazienkę w domu też robicie?
Ciemierniki jak zwykle u Ciebie na sterydach - boooskie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 15:10, 26 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
kasiek napisał(a)
Widze że szalejecie remontowo - super to wychodzi,niesamowicie klimatycznie! A łazienkę w domu też robicie?
Ciemierniki jak zwykle u Ciebie na sterydach - boooskie

Łazienka będzie na części, którą będziemy dobudowywać w miejscu stodoły
Dzięki Kasiu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 17:14, 26 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10354
sylwia_slomczewska napisał(a)

Gdybyś Się zdecydowała to się podzielę sadzonką


Ok a jak zrobić się trochę cieplej, to daj znać, to podeślę Ci tą kotula, pokazywałam ją u siebie jako mech ogrodowy, dziewczyny podpowiedziały mi, że to jest kotula, roślina zadarniająca jakby co to daj znać chciałaś ją na rabatę leśną.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies