Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Agatorek 15:12, 25 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ciemierniki masz bardzo dorodne . Pozostałe oznaki wiosny również cieszą oko .
Można już zaczynać żegnać się z zimą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 17:24, 25 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5306
Myślę, że już mrozów dużych ani śniegu nie będzie. Wiosna rozkręca się w każdym zakątku. Ciemierniki z roku na rok piękniejsze.
Ja tak miałam kiedyś obgryzione hiacynty na działce, a pod blokiem zauważyłam, że kawki bardzo lubią wydziobywać wystające żonkile. Nie ma się co tym przejmować.
Oczar ślicznie kwitnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 18:11, 25 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Ciemierniki masz śliczne Nie wiem, do jakiej szkoły cięcia należysz, ale te liście u Twoich możesz już wyciąć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 18:30, 25 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Sylwuś jestem na bieżąco -stale podziwiam prace remontowe i wszelkie ogrodowe fotki

brak weny w pisaniu i temu się nie odzywam zbyt często

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 20:27, 25 lut 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Nadrabiam tygodniowe braki
Nadgryzione tulipany mogą wkurzać ale wyobraź sobie jak mi,w maju, każdego dnia coś zjadało zawiązki ogórków.
Dobrze że ciemierników nie lubią gryzonie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 21:07, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Basieksp napisał(a)
No wiosenka pieknie się u Was rozkręca zawsze za mną chodził lepiężnik, on chyba potrzebuje dużo miejsca i wilgoci?

Ja mam tego variegatę. W ciągu 9 lat z pojedynczej rośliny jest tyle co na tym zdjęciu

czyli jakiś metr - półtora kwadratowy. Rośnie u mnie nad samym rowem, kilka razy był zmulony. Może to go powstrzymuje przed większą ekspansją...
dla porównania wydmuchrzyca piaskowa, która była wsadzona w podwójnej donicy w grunt, po pierwszym zamuleniu z niej uciekła i w teraz już chyba jakieś cztery lata z pojedynczej kępki zrobiła cztery metry kwadratowe. Musimy ją wykopać, ale nigdy czasu nie ma, no i nie wiadomo jak się do tych wykopków zabrać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:11, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Kordina napisał(a)

Miała być niebieska cebulica ale jeszcze mam nadzieję, że się pokaże. U mnie też jeszcze nie kwitnie. Popatrzyłam na stare zdjęcia cebulicy i mam z 18 marca w pełnym rozkwicie.

Też mam nadzieję, że się może przypadkiem zaplątały. Cebulki czasem ciężko rozróżnić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:18, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
ewsyg napisał(a)
Sylwia, u Ciebie wiosna na całego.

To taka wiosna przeplatana zima, dzisiaj parę razy gradzina padała, kilka razy cos tam posypywało, a pomiędzy deszcz kropił. Do tej zupy mocno wiało, żeby nie powiedzieć porywiście i robiło się coraz chłodniej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:19, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Basieksp napisał(a)


U mnie cebulica też jeszcze chyba nawet nie wyszła, ona trochę później startuje

Poczekamy zobaczymy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:21, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Kasiapod napisał(a)
Fajnie popatrzeć jak roślinki się budzą A ja nie mogę napatrzeć się na twoje ciemierniki, piękne

Bardzo lubię ciemierniki wszystkie, sieja mi się na potęgę i chyba one też mnie lubią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies