Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 21:23, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Magara napisał(a)
Sylwia, wiosna u Was na całego
Nie wiem kiedy ten rok przeleciał...


Szczerze powiedziawszy to też nie wiem kiedy on przeleciał. Uciekają te lata coraz szybciej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:33, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Martka napisał(a)


Sylwia, kto nadąży za Twoimi i ogrodu Twojego wyczynami? Te drzwi są dla mnie nowym widoczkiem, to do remontowanego domku?
Oznaki wiosny bardzo wyraźne i jednoznaczne, jest co pooglądać, ogromny już jest Twój oczar, ciemierniki - piękna kolekcja.
Trzymamy się myśli, że wiosna w natarciu a dowody są jednoznaczne!



Te drzwi to do warsztatu, obok jest nasza gospoda do biesiadowania z przyjaciółmi. Te budynki były remontowane w latach 2012-2015
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:36, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Agatorek napisał(a)
Ciemierniki masz bardzo dorodne . Pozostałe oznaki wiosny również cieszą oko .
Można już zaczynać żegnać się z zimą

Już bliżej wiosny niż dalejCiemierniki rosną już u mnie kilka sezonów, spodobało im się, więc zaczynam nimi sezon, nawet wcześniej niż krokusami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:42, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Gosialuk napisał(a)
Myślę, że już mrozów dużych ani śniegu nie będzie. Wiosna rozkręca się w każdym zakątku. Ciemierniki z roku na rok piękniejsze.
Ja tak miałam kiedyś obgryzione hiacynty na działce, a pod blokiem zauważyłam, że kawki bardzo lubią wydziobywać wystające żonkile. Nie ma się co tym przejmować.
Oczar ślicznie kwitnie.

Gosia ja jestem ciekawa czy te nagryzione tulipany będą jeszcze kwitłyPrzebiśniegi mi coś objada właśnie, odgryza pączki od łodyżki i tak je zostawia. Podejrzewam na poważnie bezdomne ślimaki, bo niestety, ale już się obudziły. A skorupkowce jeszcze pozasklepiane śpią.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Anda napisał(a)
Ciemierniki masz śliczne Nie wiem, do jakiej szkoły cięcia należysz, ale te liście u Twoich możesz już wyciąć

Ewo ja moim ciemiernikom wcale liści nie wycinam pozwalam im się schować pod nowymi młodziutkimi i usuwam dopiero w kolejnym sezonie jak już są suche i same od rośliny odchodzą. Wyjątkiem jest jeśli jakiś liść kładzie się na innej roślince i nie pozwala jej rozwinąć skrzydeł, wtedy wycinam ten pojedynczy liść, nic więcej. Te liście są nadal zielone i karmią całą roślinę do momentu zaschnięcia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:48, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Magleska napisał(a)
Sylwuś jestem na bieżąco -stale podziwiam prace remontowe i wszelkie ogrodowe fotki

brak weny w pisaniu i temu się nie odzywam zbyt często

Buziaki

Madzia rozumiem, wiem, pozdrawiam Kochana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:49, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Urszulla napisał(a)
Nadrabiam tygodniowe braki
Nadgryzione tulipany mogą wkurzać ale wyobraź sobie jak mi,w maju, każdego dnia coś zjadało zawiązki ogórków.
Dobrze że ciemierników nie lubią gryzonie

Wyobrażam sobie...
Całe szczęście, że są trujące
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 22:06, 25 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ewo ja moim ciemiernikom wcale liści nie wycinam pozwalam im się schować pod nowymi młodziutkimi i usuwam dopiero w kolejnym sezonie jak już są suche i same od rośliny odchodzą. Wyjątkiem jest jeśli jakiś liść kładzie się na innej roślince i nie pozwala jej rozwinąć skrzydeł, wtedy wycinam ten pojedynczy liść, nic więcej. Te liście są nadal zielone i karmią całą roślinę do momentu zaschnięcia.


Masz pewnie na myśli fotosyntezę? Stare liście są zielone, ale od momentu rozwinięcia się kwiatów nie robią juz fotosyntezy, są martwe. Po zapyleniu kwiatów listki otaczające kwiaty wytwarzają chloroplasty i przejmują uprawianie fotosyntezy.
Oczywiście, nie musisz ich wycinać jeśli nie chcesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 22:46, 25 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Ewo ale one jeszcze całe lato są zielone...a to znaczy, że chlorofil jeszcze działa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 22:55, 25 lut 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Sylwia, u Was jak zwykle bardziej zaawansowane oznaki wiosny. Kwiaty tych ciemnych ciemierników u mnie jeszcze przy samej ziemi.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies