Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

gogo 00:51, 13 cze 2023


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Sylwia, spacer u Ciebie to jakbym była w raju, tak masz cudnie
Łąka gwiazdorzy
Nowe rabaty z kwasolubami wyszły super
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 00:52, 13 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Ja mam obawy, że i tak ta nazwę zapomnę, gdyby Gosia nie powtórzyła to bym się nie zorientowała, ze już przekręciłam ją

Powyrywałam dzisiaj niezapominajki z klonowej bo już zasychają, a gdybym tego nie zrobiła to bym nie wiedziała, że już takim siedliskiem mączniaka się stały, normalnie choć go nie widziałam za bardzo to oddychać się nie dało tak dawały grzybem
Mam nadzieje, ze nie posiały go jeszcze za bardzo po ogrodzie.... ech. Już wystarczy, że mimo oprysku jabłonie rajskie największe obie w grzybie całe kolejny raz już nie będę pryskała. Niektóre róże już plamistość dopadła, normalnie jakiś taki ciężki ten sezon u nas ogrodowo. Miałam szarpać chwast na rabatach, a skończyło się na ich podlewaniu, a i tak podlałam może jedną pięćdziesiąta albo i mniej. Nie wiadomo w co ręce włożyć. Ciąć by już trzeba to co wiosną opuszczone np. żywopłoty, ale jak ciąć gdy w grabowo bukowym gniazda z pisklętami są.
Jak przytnę to nie dość, ze wystraszę rodziców piskląt i mogą nie wrócić, to jeszcze odsłonięte gniazda łatwym łupem srok mogą paść
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:55, 13 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
gogo napisał(a)
Sylwia, spacer u Ciebie to jakbym była w raju, tak masz cudnie
Łąka gwiazdorzy
Nowe rabaty z kwasolubami wyszły super

Grażynko, może i wyszły super, ale co z tego gdy już drugiego dnia wszystkie rośliny były w powietrzu Rośliny podlewane, ziemia uprawiona, łatwo się kopie to ryj jak wściekłe.
a ja się wściekłam dzisiaj i do nor dostały trutkę, głęboko w korytarze by inne zwierzaki nie miały kontaktu z preparatem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 10:05, 13 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie wiem co to , ale od zeszłego roku też przyrosło, jeszcze jakby się chciało siać, to byłoby cudnie



choć może się sieje...



W Gdańsku taka roślinka jest na miejskich trawnikach, zawsze jak ją widzę, myślę żeby sobie ukopać do ogrodu), ale nasionka można zebrać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 14:22, 13 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Super ta różowa roślinka co Mirka zacytowała. Ciekawa jestem co to takiego.

czytam od tyłu i właśnie dojrzałam że Joanna już zidentyfikowała: Sparceta siewna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 14:27, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie Olę pierwszy raz jakiś grzyb dopadł. Pisałyśmy o niej kilka dni temu. dwa dni temu zaniepokoiły mnie liście na trawniku. Przyjrzałam się listkom, a tam czarne plamy grzybowe.
U mnie też ten sezon jakiś dziwnie wyboisty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 14:46, 13 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
mirkaka napisał(a)


W Gdańsku taka roślinka jest na miejskich trawnikach, zawsze jak ją widzę, myślę żeby sobie ukopać do ogrodu), ale nasionka można zebrać
ja się boję kopać żeby nie stracić, ale jak z bobowatych to szanse są, że się będzie nasiewała.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:47, 13 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
April napisał(a)
Super ta różowa roślinka co Mirka zacytowała. Ciekawa jestem co to takiego.

czytam od tyłu i właśnie dojrzałam że Joanna już zidentyfikowała: Sparceta siewna

Ja sobie w kajet zapisałam bo stałe przekręcałam na spartynę, a to bodajże trawa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:49, 13 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie Olę pierwszy raz jakiś grzyb dopadł. Pisałyśmy o niej kilka dni temu. dwa dni temu zaniepokoiły mnie liście na trawniku. Przyjrzałam się listkom, a tam czarne plamy grzybowe.
U mnie też ten sezon jakiś dziwnie wyboisty.
Pogoda w tym roku wybitnie grzybowa jest. Zastanawiam się czy kolejne jabłonki nie złapią, oby nie. Ale jak rwałam wczoraj niezapominajki to już mączniaka miały dużo, nie było go widać, a było w powietrzu czuć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 17:38, 13 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
sylwia_slomczewska napisał(a)
ja się boję kopać żeby nie stracić, ale jak z bobowatych to szanse są, że się będzie nasiewała.


Sylwia, jak będziesz zbierać nasionka to pamiętaj o mnie
Ona podobna trochę z kwiatostanu do verbeny hastaty
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies