Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Monia81 07:23, 12 cze 2023


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Sylwuś łąka nabiera pięknych barw, cały ogród zachwyca zakupy kwasolubów fajnusie i posadzone, szybciutko miejscówki im wymyśliłaś myślałam o Was w piątek bo u nas burza niezła przeleciała, ale czytam, że Was ominęło, to dobrze.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 10:35, 12 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
JoannA napisał(a)
Sparceta siewna
Roślina wieloletnia z bobowatych.

O to super, dzięki
Czyli jest szansa, że zadomowi się jak łubiny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:37, 12 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kordina napisał(a)

Wujek google powiedział, ze to Esparceta siewna, niekiedy Sparceta przedplon przed zbożami, pewno z okolicznych pól przyszła wraz z ptakami

U nas rolnicy nie stosują przedplonu ani poplony, niezwykle rzadko poplon. Już na zimę stoją foliowe tunele bo w końcem lutego już sieją i wysadzają, a potem następne uprawy aż do zimy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:38, 12 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kasya napisał(a)
Zazdroszczę takiej ilości zachwycających piwonii

Piwonii mam nasadzone bardzo dużo, ale jeszcze nie wszystkie kwitną, większość była z kapersów sadzona. Jak się rozrosną to wtedy będzie festiwal
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:40, 12 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Monia81 napisał(a)
Sylwuś łąka nabiera pięknych barw, cały ogród zachwyca zakupy kwasolubów fajnusie i posadzone, szybciutko miejscówki im wymyśliłaś myślałam o Was w piątek bo u nas burza niezła przeleciała, ale czytam, że Was ominęło, to dobrze.

Monia u nas coś straszą od środy. Przypomnij mi na pv kiedy Was nie ma bo coś chcemy uplanować z tymi Wojsławicami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Krakus 13:26, 12 cze 2023


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
sylwia_slomczewska napisał(a)


Druga rabata to trawnik zakryty kartonami, zasypanymi liśćmi z drzew, trocin nie miałam, ale jak będę mieć to zasypię grubszą warstwą te kartony.

posadzona magnolia black tulip/ gennie, oczar Jelena i rodek.


Dołki większe zaprawione tak jak na poprzedniej rabacie
podoba mi się


no sposób z kartonami to muszę wypróbować... myslisz że zrębkami z dzew liscistych to możnaby zasypywać?
nowe rabaty fajnie wkomponowaliście...łąką na pewno na zywo lepiej wygląda jak faluje a wczoraj wiało wiec musiało być zjawiskowo...nawet sie przyznam że juz jechaliśmy na rowerach w te okolice ale musielismy zawrócic bo wiało strasznie i dzieciaki już nie dawały rade te młodsze no ale kiedys sie spodziewaj wizyty rowerzystow
____________________
Zielonym do góry...
sylwia_slomc... 13:34, 12 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Krakus napisał(a)


no sposób z kartonami to muszę wypróbować... myslisz że zrębkami z dzew liscistych to możnaby zasypywać?
nowe rabaty fajnie wkomponowaliście...łąką na pewno na zywo lepiej wygląda jak faluje a wczoraj wiało wiec musiało być zjawiskowo...nawet sie przyznam że juz jechaliśmy na rowerach w te okolice ale musielismy zawrócic bo wiało strasznie i dzieciaki już nie dawały rade te młodsze no ale kiedys sie spodziewaj wizyty rowerzystow

Możesz zrębkami zasypać, ja jeszcze jak będę miała trociny to też zasypię.
No akurat wczoraj to byś furtkę zobaczył bo nas nie było. Dzwoń przed przyjazdem bo my tam w różnych godzinach bywamy a czasem jesteśmy tylko nakarmić zwierzęta. U Agi wczoraj byliśmy akurat. Jeszcze planujemy Warszawę i Wojsławice, a też na razie bez dokładnej daty.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 16:14, 12 cze 2023


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
sylwia_slomczewska napisał(a)

Monia u nas coś straszą od środy. Przypomnij mi na pv kiedy Was nie ma bo coś chcemy uplanować z tymi Wojsławicami.


Poszedł prive

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gosialuk 20:10, 12 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Dziewczyny ja również dziękuję za nazwę tej sparcety. Nie słyszałam wcześniej o tej roślinie.
Sylwia daj znać na kiedy planujecie wypad do Warszawy. Rozumiem, że do Przypek?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 23:34, 12 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Gosialuk napisał(a)
Dziewczyny ja również dziękuję za nazwę tej sparcety. Nie słyszałam wcześniej o tej roślinie.
Sylwia daj znać na kiedy planujecie wypad do Warszawy. Rozumiem, że do Przypek?

Tak Gosiu do Przypek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies