Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Kasya 17:22, 24 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Czy sytuacja się juz poprawia ? U mnie juz w dzień nie padało
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sylwia_slomc... 18:11, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
hankaandrus_44 napisał(a)
Współczuję powtórnego nalewu/zalewu/. I tu by się przydał w gminie taki zbiornik na spływające wody z tych wzgórków. Ale to już inwestycja, a nie każdą gminę stać na to.
Ale do tych zbiorników tez porządne rowy i przepusty. Bo co się stało raz i drugi, może i trzeci i kolejny raz zdarzyć. Trzeba walczyć o swe grunty, w każdy możliwy sposób, razem z ubezpieczycielami murem stanąć przed urzędem.

Sylwio jestem z Wami, i trzymam kciukasy, a jakby co, to wołaj o nasionka i sadzonki , forum Ciebie wesprze na mur.

Haniu taka sama sytuacja jest na terenie całej gminy i sąsiedzkich, a nawet powiatu ProszowickiegoTaka ilość deszczu spadła.
Hanuś bardzo Wszystkim jestem wdzięczna za wsparcie, teraz wróciłam z ogrodu z szacowania szkody. Pan uznał wszystko, zobaczymy jak wycenią. Jutro czeka mnie liczenie roślin bo musze wszystkie zalane policzyć i ile jest w kępie też i jakiej odmiany ile, a w szystko to w mule do połowy łydki, ech. Ale dobre i to, może na nowe rośliny choć dadzą.
Aj ak nie to będę wołać, albo dzielić to co mam z innych części ogrodu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Kasya napisał(a)
Czy sytuacja się juz poprawia ? U mnie juz w dzień nie padało

Od południa nie pada, mrzy co jakiś czas. Wody nie przybywa i niby płynie już rowem, ale dookoła w tym w ogrodzie woda powyżej kostek stoi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Betka 18:58, 24 maj 2019


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Sylwia nie wiem co ci napisać?! Cześć ogrodu wygląda niepokojąco jednak spora część została w stanie takim żeby pocieszyć gospodarzy! Bardzo mi przykro szkoda mi wszystkich którym coś się dzieje nie dobrego! Jestem kochana z tobą i nie martw się proszę bo roślinki dadzą radę! Tulam cieplutko
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
sylwia_slomc... 19:14, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Beatko od tygodnia w wodzie stoją, nie wiem jak długo jeszcze dadzą radę....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 20:30, 24 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Sylwunia w ogrodzie przychodzi taki czas, kiedy załamujemy ręce i serce nam pęka, tracimy siły, ale takie jest życie nikt nie mówił, że będzie łatwo, musimy się zmagać z tym co nam się przydarzyło, a z żywiołem nikt nie wygra, natura musi sobie poradzić....najważniejsza rodzina i dom.. jak tam u Was bezpiecznie jest?

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
kasiek 20:32, 24 maj 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dadzą, zobaczysz...
W Bieżanowie Starym koło nas była masakra - nawet część szkoły Darii zamknięto bo uczniowie nie mieli jak dojechać. Najgorsze jest to że zbudowali tam gigantyczne zbiorniki retencyjne - nasz dzieci tam chodziły - i jak widać nawet one nie pomogły...
Ogromny żywioł, mam nadzieję że wycenią u Ciebie szkody wysoko i jeszcze szczęśliwa będziesz latać na zakupy Nosek do góry, wszyscy jesteśmy z Tobą
https://dziennikpolski24.pl/krakow-zlocien-i-biezanow-zalane-rzeka-serafa-wylala-zdjecia/ar/c1-14152691
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 22:10, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Agania napisał(a)
Sylwunia w ogrodzie przychodzi taki czas, kiedy załamujemy ręce i serce nam pęka, tracimy siły, ale takie jest życie nikt nie mówił, że będzie łatwo, musimy się zmagać z tym co nam się przydarzyło, a z żywiołem nikt nie wygra, natura musi sobie poradzić....najważniejsza rodzina i dom.. jak tam u Was bezpiecznie jest?


Agatko my bezpieczni, w gospodzie od naporu wody wylewka pęka, ściany siadają bo grunt rozmoczony, cegła się ze scian kruszy, ale krety tym razem to już żadnych szans nie miały. W jednym miejscu stajesz w mule a w innym bulgoce od tego. Niestety żadna dżdżownica też nie miała szans, z kompostownika całe dobro wypłukane wodą. Nie wiem czy ryby w oczku sa czy je porwało, ale do góry nogami nic nie pływa więc pewnie porwało, a i tak się nie uratują bo nawozy i opryski z pól też popłynęły z nimi
to mi uświadomił rzeczoznawca bo był szacować gdzieś u kogoś straty w stawie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:18, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
kasiek napisał(a)
Dadzą, zobaczysz...
W Bieżanowie Starym koło nas była masakra - nawet część szkoły Darii zamknięto bo uczniowie nie mieli jak dojechać. Najgorsze jest to że zbudowali tam gigantyczne zbiorniki retencyjne - nasz dzieci tam chodziły - i jak widać nawet one nie pomogły...
Ogromny żywioł, mam nadzieję że wycenią u Ciebie szkody wysoko i jeszcze szczęśliwa będziesz latać na zakupy Nosek do góry, wszyscy jesteśmy z Tobą
https://dziennikpolski24.pl/krakow-zlocien-i-biezanow-zalane-rzeka-serafa-wylala-zdjecia/ar/c1-14152691

Ale u Was mam nadzieję ok???U nas dzisiaj szkołę ewakuowałi podstawówkę i gimnazjum.
Ja ciągle się łudzę, że rośliny jakimś cudem przetrwają. Ktoś ma doświadczenie jak długo mogą w wodzie stać bez uszczerbku lub chociaż tak by się odrodzić???
Bo może jednak nie ma się co łudzić.....
Możliwe Kasiu.....ale ja z tych co się przywiązuja do człowieka, zwierzaka, rośliny w takim samym stopniu, przez to mam problem z rozstawaniem się i roślin nie wyrzucam.
Tyle je przed suszą rok temu ratowałam, a paradoksalnie wykończyć je może nadmiar wody i to on okazał się o wiele większym zagrożeniem niż susza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 06:55, 25 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sylwia, pytasz o rośliny- to zależy które. Nie ma jednej odpowiedzi. Część padnie na pewno, ale wiele powinno dać radę. U mnie był zalany, rozmoczony grunt po kilka miesięcy. Np. Z dwóch rosnących obok siebie leszczyn jedna przetrwała, druga uschła. Współczuję Ci Gleba będzie zanieczyszczona po powodzi
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies