Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:16, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Doranma napisał(a)
Irysom syberyjskim też nic nie będzie A tego jałowca to może przywiąż do jakiegoś palika - powinien się wyprostować. I głowa do góry!

Dzisiaj cały dzień byłam głową na dół skierowaną bo najpierw muł myłam z wykładziny


a potem pod spodem i z desek pod nią


pod deskami jest tak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:22, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Em przed moim myciem szpachelka drapał muł

wszystko z chaty do gaspody wyniesione, kiedy wróci na miejsce nie mam pojęcia


A w gospodzie kolejne peknięcia wylewki są

podnieśliśmy na łatach legary do góry by wyschły i one i błoto pod nimi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poppy 23:29, 25 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Sylwio, przytulam, mocno, bo nie wiem, co powiedzic, moze tyle, ze wiem, co przezywasz, bo tez doswiadczylam.
Spokojnie, wdech, wydech, jakos to przeciez bedzie, bo przeciez musi, zawsze jest.
I najwazniejsze, nikomu z Was nic sie nie stalo, jestescie w jednym kawalku, razem, reszta sie jakos powoli ulozy, ogrod tez, zwlaszcza taki ukochany jak Wasz.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zakrecona 23:30, 25 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Sylwia, no muszę napisać, że to bardzo przykre jak się widzi moc działania natury w tak pięknym ogrodzie

Będzie dobrze, ja w to wierzę, bo jesteście razem w swojej pasji i się wspieracie. Zawsze po chudych czasach przychodzą tłuste

Głowa do góry, pozdrawiam ciepło!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwia_slomc... 23:31, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
mułu naniosło tyle, że pierwsze stemple donic znalazły sie pod nim


rozkopaliśmy u siebie i u sąsiadki by wode spuszczać do rowu, sączy się , ale nie ubywa bo z wyższych części ciągle napływa nowa

starszy syn wiadrem wynosił muł z mostku w najwieksze doły, ciężar okropny, trening miał dzisiaj w naturze, a nie hantlami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:37, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Sztuką okazało się postawienie takiej babki z mułu bo z wiadra za chiny ludowe nie chciał wyjść mieliśmy muł wszędzie w nosie, we włosach, w oczach....

z pustym łatwiej się wracało

tak to wyglada po wyczyszczeniu

potem z Emusiem most mocowali do drzewa, zeby kolejna fala go nie porwała, linka stalowa w osłonie, mam nadzieję utrzyma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:42, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Potem Em mocował na miejsce stemple, ktore maja zabezpieczać przed zabieraniem kamiena z rabaty nad rowem. tym razem zostały gwoźdźmi krokwiowymi przybite do gruntu, oby to coś dało, bo te belki ratowały ogród w piątek za pierwszą falą przed zalaniem.


schody z mułu odgrzebali na ile się dało


marny efekt przynoszą te nasze wysiłki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:50, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Doczyściłam deski na ile się dało
Młodszy wyskrobał trochę błota z kostki przed chatką, reszte trzeba czekać aż wyschnie


tak po dzisiejszym dniu wyglada trawnik pod gospodą

a tak na dużym ogrodzie
jak dobrze wyrobiona.....pulpa


i tylko ten smród snujący się po ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:51, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Poppy napisał(a)
Sylwio, przytulam, mocno, bo nie wiem, co powiedzic, moze tyle, ze wiem, co przezywasz, bo tez doswiadczylam.
Spokojnie, wdech, wydech, jakos to przeciez bedzie, bo przeciez musi, zawsze jest.
I najwazniejsze, nikomu z Was nic sie nie stalo, jestescie w jednym kawalku, razem, reszta sie jakos powoli ulozy, ogrod tez, zwlaszcza taki ukochany jak Wasz.

I co ja moge odpisać....ja to wszystko niby wiem, ale tak trudno teraz w to uwierzyć....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:53, 25 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Zakrecona napisał(a)
Sylwia, no muszę napisać, że to bardzo przykre jak się widzi moc działania natury w tak pięknym ogrodzie

Będzie dobrze, ja w to wierzę, bo jesteście razem w swojej pasji i się wspieracie. Zawsze po chudych czasach przychodzą tłuste

Głowa do góry, pozdrawiam ciepło!

To u nas te tłuste się chyba w tym roku skończyły czy jak.....bo jak to wytłumaczyć, ciężki sezon mieliśmy rok temu, ale ten to już jest tragiczny....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies