Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

mira 00:22, 24 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Danusiu nie wiem czy się z tego mułu wygrzebiemy szybko. 15 cm swieżego mułu zostało na rabatach i boisku chłopaków, woda stoi po kostki w rabatach. Drzewka mają szyjki wysoko pod mułem, części roślin szczególnie wysianych nie odzyskam już, w tym szarłatów od Ciebie
W chacie wylało ponad podłogę, musimy wszystko wynosić, myć i suszyć. Kapliczkę koło altanki przewróciło, połamało róże i byliny.
ale sąsiedzi potracili uprawy całe.....

My musimy z mułu odgrzebać drzewka, byliny, ścieżki, kamień z rabat mam na trawnikach, korę też, ryczę dziś cały dzieńJak nie ja normalnie



Zajrzałam co u Ciebie - szukam zdjęć i znalazłam taki tekst - co poradzić przykro, oddech duży i trzeba będzie odgruzować tylko że na razie końca nie ma u mnie leje - ogród w wodzie - albo susza albo nadmiar - jedno pewne jeszcze przyjdą dobre ogrodowe dni - pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:24, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
ElzbietaFranka napisał(a)
Trzeba wszystko sadzic wyzej nawet jak zaleje to szybciej splynie. Donice zalane zawsze mozna postawic wyzej. .
Szkoda waszej pracy.
Wlasnie takie male potoczki, rzeczki sa najgrozniejsze.
U nas na wsi jest row melioracyjny w zeszlym roku byl wyschniety. W 2010 roku plynał szeroki na kilkadziesiat metrow po zalewal gospodarstwa.

Wspolczuje duzo pracy przed wami aby to wszystko doprowadzic do normalnosci.
Duzo slonca zycze

Pozdrawiam




To prawda bo są nieprzewdywalne zawsze i za każdym razem inaczej się zachowują
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:27, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
mira napisał(a)



Zajrzałam co u Ciebie - szukam zdjęć i znalazłam taki tekst - co poradzić przykro, oddech duży i trzeba będzie odgruzować tylko że na razie końca nie ma u mnie leje - ogród w wodzie - albo susza albo nadmiar - jedno pewne jeszcze przyjdą dobre ogrodowe dni - pozdrawiam

Oby przyszły szybko, bo mnie nachodzą myśli czy ten wysiłek ma jakikolwiek sens. A potem przypominam sobie grad u Bogdzi i sytuację Pszczelarni i....mi głupio, że tak myślę....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paniprzyroda 00:27, 24 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cóż pisać, jak żal i pracy, i roślin. Ale Ty twarda dziewczyna jesteś, dasz radę A tak naprawdę, to zdrowie najważniejsze, dbaj o siebie, ogród powoli ogarniecie. Pozdrawiam ciepło.
____________________
Dwa ogrody
sylwia_slomc... 00:29, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
paniprzyroda napisał(a)
Cóż pisać, jak żal i pracy, i roślin. Ale Ty twarda dziewczyna jesteś, dasz radę A tak naprawdę, to zdrowie najważniejsze, dbaj o siebie, ogród powoli ogarniecie. Pozdrawiam ciepło.

Najchętniej wycięłabym ten fragment ogrodu....ale się nie da
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 00:30, 24 maj 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oby przyszły szybko, bo mnie nachodzą myśli czy ten wysiłek ma jakikolwiek sens. A potem przypominam sobie grad u Bogdzi i sytuację Pszczelarni i....mi głupio, że tak myślę....



No właśnie, ja też tak myślę choć wiem że pocieszanie się że gdzieś gorzej nie zmienia faktu że pracy będzie sporo - oby rośliny przetrwały

u Bogdzi grad ? - teraz? ostatnio malo mnie tu musze nadrobić
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 00:43, 24 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)

Najchętniej wycięłabym ten fragment ogrodu....ale się nie da


Mam sąsiada co lubi beton. Możesz wybetonować- to głupi żart z mojej strony ale zawsze jakiś inny pomysł do obecnego.... żeby pozwolić rzece przepłynąć przez Twoj teren.

Straszne przeżycia, dobrze że nie zagrażające życiu. Bałam się dziś oglądać prognozę na przyszły tydzień.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Katkak 05:33, 24 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Sylwuś tak bym Cię przytuliła. Niech to wszystko będzie już tylko przykrym wspomnieniem.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kawa 07:53, 24 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Sylwia

ściskam mocno
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
dana1s 08:10, 24 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Hej Sylwuś, u mnie się przejaśnia. Padało całą noc, a teraz wreszcie przestało. A jak u Ciebie?
Mam nadzieję, że nie pada i wszystko wraca do normy!
Buziaki
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies