Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Waclaw 08:22, 24 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
i u mnie słońce. Tobie również go życzę i umiarkowanego wiaterku
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 09:11, 24 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Tak czułam, że wieści nie będą dobre... Spadło tyle deszczu, że ziemia już go nie przyjmuje i wszystko pływa. Z internetem mam problem. I też po raz pierwszy zalało nam garaż wolnostojący, straciliśmy towar za dobrych kilka tysięcy, reszta do osuszania. Zapowiadają na następne dni ciepło i słońce. To dobrze, bo roboty w cholerę przed nami. Wy chyba będziecie czekać aż wody nieco opadną... W ten muł na razie nie ma co wchodzić bo będziesz tylko ryczeć. Ludzie wokół tyle upraw potracili... Musicie o rowy zawalczyć bo inaczej przy tych szaleństwach pogodowych to jak walka z wiatrakami. Sił życzę kochana, będziemy działać bo cóż innego pozostaje.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Nowa12 09:13, 24 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Waclaw napisał(a)
i u mnie słońce. Tobie również go życzę i umiarkowanego wiaterku


To fajnie macie. Na Śląsku od rana padało i cały czas pochmurnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Zana 09:30, 24 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Sylwia, bardzo, bardzo Wam współczuję.
Wierzę jednak głęboko, że wszystko odbudujecie, wy po prostu jesteście mocarni!.
Bardzo Was podziwiam za to z jaką pasją tworzycie to swoje miejsce na ziemi i wiem, że nie pozwolicie na to, aby stała mu się krzywda.
Mam nadzieję, że już nie pada. Dużo słońca życzę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 09:31, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
mira napisał(a)



No właśnie, ja też tak myślę choć wiem że pocieszanie się że gdzieś gorzej nie zmienia faktu że pracy będzie sporo - oby rośliny przetrwały

u Bogdzi grad ? - teraz? ostatnio malo mnie tu musze nadrobić

Nie w tym roku w ubiegłym chyba, ale dało wtedy u Niej do wiwatu, pamiętam jak dziś.
Nie chodzi mi o to, że ktoś ma gorzej i tym się pocieszam tylko bardziej o to, że są sytuacje w życiu o wiele trudniejsze niż to co nas teraz spotyka, a ludzie się nie poddają. A mnie wstyd bo jestem bliska poddania się właśnie.

A jeszcze eM mi uświadamia ile roboty nas czeka......tylko co ja teraz mam zrobić z taką ilościa mułu......
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:33, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Urszulla napisał(a)


Mam sąsiada co lubi beton. Możesz wybetonować- to głupi żart z mojej strony ale zawsze jakiś inny pomysł do obecnego.... żeby pozwolić rzece przepłynąć przez Twoj teren.

Straszne przeżycia, dobrze że nie zagrażające życiu. Bałam się dziś oglądać prognozę na przyszły tydzień.

Ula ja też się boję
Beton u nas odpada z różnych względów i estetyczne są najmniejszym problemem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:34, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Katkak napisał(a)
Sylwuś tak bym Cię przytuliła. Niech to wszystko będzie już tylko przykrym wspomnieniem.

Oj chciałabym. Niestety teraz dopiero trzeba stawić temu czoła....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:35, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kawa napisał(a)
Sylwia

ściskam mocno

Czuję.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:36, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
dana1s napisał(a)
Hej Sylwuś, u mnie się przejaśnia. Padało całą noc, a teraz wreszcie przestało. A jak u Ciebie?
Mam nadzieję, że nie pada i wszystko wraca do normy!
Buziaki

Danusiu przestało padac dopiero z pół godziny temu, całą noc lało, nie padało tylko lało, więc pewnie kolejna fala przeszła....nie mam siły by to oglądać.....a muszę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:40, 24 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Waclaw napisał(a)
i u mnie słońce. Tobie również go życzę i umiarkowanego wiaterku

Teraz to już sama nie wiem co lepsze, słońce ugotuje korzenie, wiatr zrobi skorupe nie przepuszczalna, nie wiem co z tym mułem robić, ani jak. Wczoraj nie mogliśmy bramy na duży ogród otworzyć bo jest jakieś 20 cm poniżej mułu który zatrzymała, siatka złapała całe swiństwo jakie woda niosła a to skolei zatrzymało muł, ledwie my się przecisnełiśmy, a o taczce nie ma mowy, zresztą teraz taczka to się utopi w tym mule całym kołem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies