Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:48, 25 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dorotko wspaniała fotorelacja i cudowne zdjęcia
Uwielbiam patrzeć na nasz ogród cudzymi oczyma
Wtedy widzę lepiej co jeszcze do poprawy, a co już zadowala
Czas spędzony z Wami bezcenny, baterie naładowane, wczoraj posadzone dary. Irysy zadołowane w wózek i czekają na rabatę za donicą bo bramki już nie ma, a hosty podzieliłam każdą na 4 i rosną nad rowem i przy nowym oczku
Koło dzisiaj zamontowane, ciasta zjedzone, winko czeka na kolejne spotkanie, a narzędzia w użyciu będą wkrótce, brytfanna z rojnikami znalazła lepszą miejscówkę, babcia ma zapowiedziane, że tego się nie podlewa bo ma mieć sucho....mam nadzieję zapamięta i nie podleje bo biedne roslinki sucho mają
Dzisiaj już eMuś podziałał z płotkami przy ścieżce i jest lepiej, ale foty nie mam, zrobię to wstawię, ja odnowiłam przegrodę kapilarną wokół oczka, ile błota wyrzucilam spod kamyków to moje, ale może już przestanie uciekać woda po zalaniu, muł został i uciekała
Młodszy furtke pomalował i koło, a ja wode lałam na rabaty 4 godziny, a podlałam tylko maleńką część tego co potrzeba. Jutro w podwórku koniecznie muszę jeśli nie popada.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:55, 25 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dorota123 napisał(a)
W domku jest cała różnorodność, mnie bardzo spodobała się dziergana na szydełku.... co to właściwie jest?




Obrusik, a na drugiej scianie firana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:58, 25 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
romaya napisał(a)
Zdjęcia widziane innym okiem to rewelacja! Dorota123, czuję się, jakbym spacerowała po rancho

Sylwia, dziękuję za wizytę i kciuki Oba Twoje wątki czytuję pasjami (powódź ostatnia mnie zmroziła). Dajesz nadzieję, że jak się chce, to można. Podziwiam ogrom pracy i piękny ogród!

BTW, czy znasz sposób na pozbycie się powoju polnego? Doprowadza mnie do rozpaczy na "różance". W trawniku go znoszę Szczawiku też ścierpieć nie mogę...


ale mi miło czytac takie słowa, cieszę się, ze komuś te moje doświadczenia ogrodowe mogą byc pomocne

Szczawik w zeszłym sezonie pieliłam prawie z pensetą, a i tak mam go znowu i to w nie małych ilościach, powój nie wiedzieć czemu róże ukochał najmocniej, u mnie to samo obrywam jak tylko wychodzi ile dam rade nim oplecie rośliny, bo jak oplecie to już odpuszczam odplątać nie idzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poppy 12:14, 26 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z roku na rok widok się zmienia


Wiadomo, ze sie zmienia, ale ta otwarta przestrzen, pola i zielen po horyzont, a po srodku Twoja wstazka ogrodowa, jak oaza. Eh, tesknie za tym.

Edit, za szybko poszlo.

Z trawa sprobuj rozwiesic siatke na patykach,taka, do ochrony przed szkodnikami, dosc nisko nad ziemia, albo stara firanke, przetestowane, dziala

Spotkanie sie Wam udalo
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Doranma 14:26, 26 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Świetna relacja, obejrzałam z przyjemnością ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Magleska 15:02, 26 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Macham w ten upalny dzień obejrzałam relacje wszelakie i fotki Twoje śliczne
Postaram się do końca tygodnia wkleić kilka fotek ,ale musi się ochłodzić ,bo nic mi się nie chce ....ech co za pogoda - albo leje ,albo tak upalnie ,że mam dość
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 15:18, 26 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Poppy napisał(a)


Wiadomo, ze sie zmienia, ale ta otwarta przestrzen, pola i zielen po horyzont, a po srodku Twoja wstazka ogrodowa, jak oaza. Eh, tesknie za tym.

Edit, za szybko poszlo.

Z trawa sprobuj rozwiesic siatke na patykach,taka, do ochrony przed szkodnikami, dosc nisko nad ziemia, albo stara firanke, przetestowane, dziala

Spotkanie sie Wam udalo

Fajny pomysłTylko teraz przy tych upałach to nie ma sensu siać kolejnej, poczekam aż się schłodzi i chyba partiami będe teraz siac i podlewać może łatwiej dopilnuje, kret mi znowu ryje na dole, i w podwórku, normalnie walka z wiatrakami o trawnik
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:20, 26 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Doranma napisał(a)
Świetna relacja, obejrzałam z przyjemnością ☺

Dorotka piękne zdjęcia zrobiła i Ona zawsze wie jak światło pracuje....ja się jeszcze nie naumiałam, ale drążę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:21, 26 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Magleska napisał(a)
Macham w ten upalny dzień obejrzałam relacje wszelakie i fotki Twoje śliczne
Postaram się do końca tygodnia wkleić kilka fotek ,ale musi się ochłodzić ,bo nic mi się nie chce ....ech co za pogoda - albo leje ,albo tak upalnie ,że mam dość
Buziaki

Ja dzisiaj miałam przymusowy wyjazd do miasta, myślałam, że się w Busie zagotuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 19:33, 26 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko wspaniała fotorelacja i cudowne zdjęcia
Uwielbiam patrzeć na nasz ogród cudzymi oczyma
Kawał roboty zrobiliście, a jak pomyślę o tym Twoim podlewaniu to aż mi Ciebie bardzo żal. 4 godziny nosiłaś wodę do ogrodu, pewnie na siłowniach nie wyleją tyle potu co podczas pracy w ogrodzie w taki upał.
Za miłe słowa bardzo dziękuję.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies