Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 16:34, 30 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21948
sylwia_slomczewska napisał(a)

na wiosne nadmiar dymki sadzę w łące to pewne



Dobranoc


Fajne
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 16:41, 30 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82595
Doranma napisał(a)
Jestem zaskoczona , że pysznogłówka u Ciebie zanika. Na mojej glinie jest ekspansywna! W ciągu kilku lat opanowała pół największej rabaty, wypierając inne byliny. Co prawda mam tylko taką zwykłą czerwoną, nieodmianową, która rośnie do ponad metra.
Pomidorów też nie obrywam ☺

Zobaczymy jak się zachowają te co rok temu sadzone, ale fioletowej to mi ledwo co zostało, a fajną kępkę miałam.

Co do pomidorów to wczoraj odkryłam czemu Oni tam nie tycza ich i nie podrywają. Przez to, że w inspekcie część została okazało się, że tam gdzie łodygą leżą na ziemi puszczają korzenie dodatkowe na całej długości, a te pędy co podrywamy idą pionowo w górę.

Wniosek 1 - pomidor zachowuje się jak kulkowana róża. A czym wiecej korzeni tym więcej substancji pokarmowych pobranych do wzrostu

Wniosek 2 - gdyby taki krak puścić poziomo po ziemi, a te odrosty wzdłuż łodygi poziomej otyczyć to mamy z jednej rośliny kilka tyczek pomidorów z owocami

bo całkiem na płasko to w naszym klimacie nie w tunelu raczej się nie uda bo złapią zarazę szczególnie w mokrym sezonie.
Wnioski poparte doswiadczeniem półsezonowym, ale myślę do sprawdzenia u innych jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:44, 30 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82595
Gosiek33 napisał(a)



bardzo mi się podobają - ratibida, co to za róża a ta ostatnia roślina to?



podpowiedź o czepianiu to było to, Joasia też dobrze skojarzyła

róża pnąca, bezimienna bo to z mojego pierwszego ogrodu 20 lat temu kupowana
Na ostatniej fotce werbena hastata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:47, 30 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82595
Urszulla napisał(a)


Fajne

I bardzo długo kwiatem zdobi, o wiele dłużej niż czosnki
Ciekawe swoją drogą czy ta ciemna cebula kwitłaby na biało czy na różowo......ktoś wie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 20:00, 30 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Twoje spostrzeżenia są jak najbardziej słuszne, pomidory łatwo się korzenią, można je rozmnażać przez sadzonki zielne. Dlatego sadzi się je dużo głębiej do gruntu, niż rosły w doniczce, by wydały jak najwięcej korzeni. Ja mam krzaki tylko pod gołym niebem i jeden leżący, bo wczoraj nie zdążyłam podwiazać, to zostawię taką gałązkę na ziemi i dam znać o efektach ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 21:15, 30 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82595
Doranma napisał(a)
Twoje spostrzeżenia są jak najbardziej słuszne, pomidory łatwo się korzenią, można je rozmnażać przez sadzonki zielne. Dlatego sadzi się je dużo głębiej do gruntu, niż rosły w doniczce, by wydały jak najwięcej korzeni. Ja mam krzaki tylko pod gołym niebem i jeden leżący, bo wczoraj nie zdążyłam podwiazać, to zostawię taką gałązkę na ziemi i dam znać o efektach ☺

O widzisz to super, będziemy mieć porównanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 21:22, 30 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Sylwuś masz jeszcze trawnik? Zawsze jak te moje kilka konewek noszę to myślę o Was
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 21:31, 30 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82595
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Sylwuś masz jeszcze trawnik? Zawsze jak te moje kilka konewek noszę to myślę o Was

Gosiaczku tu gdzie chłopcy mieli bojsko to mam prawie susz z mułem, ale wyżej jeszcze się zieleni. Moja trawa nigdy nie była podlewana więc z mieszanek posianych w różnych częściach ogrodu w zależności od stanowiska różne odmiany traw sie zadomowiły i generalnie radzą sobie nawet nie najgorzej. Do tego ratuje mi trawę północne nachylenie zbocza, u sąsiadki na południowym wyschła już na wiór, ale po deszczu pewnie odbije
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 21:44, 30 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A z mojego trawnisia robią się stepy skermańskie. Deszczu ani widu, ani słychu
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 21:47, 30 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Wiem że trawy nie podlewasz dlatego zapytałam U mnie placki suche.Szkoda że nie wiesz gdzie jaką siałaś trawę bo ciekawe która radzi sobie najlepiej
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies