Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla 18:35, 07 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Macham tylko przelotnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 20:37, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Wacław jaki sliczny wierszyk nam się dostał Buziole
Hanuś dziękuję, bardzo nam miło
Ula odmachuję choc łapki już dzisiaj bolą bardzo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:47, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Łapki nas bolą bo dziś sporo roboty zrobiliśmy, ale nie pokażę bo jeszcze wszystko w aparacie, a teraz takie fajne programy lecą, że mi żal nie obejrzeć

Grunt, że podwórko znów choć trochę przed wodą zabezpieczone, o ile woda nie przyjdzie nim się grunt ułoży
Powstały też dwie pergole i zaczęta ścieżka, a ze starszym synem udało nam się z mułu odgrzebać obwódkowego węża z kostki za drewutnią.
Na koniec podlewałamtrawnik, który coś mimo tygodnia jeszcze nie wschodzi, a ta sama trawa co na mostku więc nie wiem o co kaman, o temperature może, ale nie jestem specjalistka od trawy więc nie wiem
Może też cos przypłynęło na chwast z mułem i takie skutek.....ale to już półtora miesiąca, więc chyba by już nie działało, a i wcześniejszą trawę by wypaliło???
No nie wiem. Podlałam, a po pół godzinie kropić zaczęło....jakby czekało aż podleję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 23:08, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
To podziałaliście sporo. Ja dziś też.
Sylwia mam pytanie odnośnie astrów krzaczastych. Moje już drugi rok z rzędu łapią grzyba. Czy zmiana miejsca coś pomoże? Czy ty swoje astry pryskasz czymś na grzyba? Może ściąć je teraz i spalić?
A i chciałam zameldować, że siewki tawułek się przyjęły i rosną już całkiem ładnie, werbena hastata i wierzbówka kiprzyca też, nawet kwitną. Najgorzej ma się trojeść, coś jej mało i naparstnice - chyba posmakowały ślimakom.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 23:15, 07 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Gosiu moje na razie są ok, ale wiem, że one podobnie jak floksy lubią grzyba złapać.
Sprawdź czy nie mają zbyt mokrego podłoża, jeśli tak to dałabym w suchsze miejsce i ewentualnie miedzianem potraktowała, albo czym innym na grzyba, choć miedzian chyba najmniej przyroddzie szkodzi
Wiosna jak wystartują też bym popsikała i potem w sezonie jeszcze raz tak zapobiegawczo.
Może jeszcze Kondzia podpytaj bo Oni maja chyba największe doświadczenie z astrami
Trojeść raczej wolno przyrastała u mnie przez pierwsze dwa sezony
Ale naparstnice slimaki by polubiły? U mnie nie jadły dotychczas.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 01:48, 08 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Sylwio, pamiętam jak mówiłaś, że najlepiej roślinki rosną Ci z siewu. Pytanie: rzucasz w ziemię nasionka i już sobie rosą , czy je wcześniej stratyfikujesz?
zawitka 07:58, 08 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Szmaragdowy już jesienny ale kolorowy błyszczy w nim czerwień Powiedz mi co to za roślinka ta czerwona--podłużne wiechy --- czy to szkarłat????? A czy jest możliwość zapisać się na nasiona????????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
sylwia_slomc... 09:47, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
AniazUroczyska napisał(a)
Sylwio, pamiętam jak mówiłaś, że najlepiej roślinki rosną Ci z siewu. Pytanie: rzucasz w ziemię nasionka i już sobie rosą , czy je wcześniej stratyfikujesz?
Aniu z roślin które już mam robią mi się samosiewy, a te co kupuję nasiona to wzruszam ziemię sypię nasiona, wbijam patyczek i już, od czasu do czasu podlać i tyle. Te co kupuję już nie stratyfikowałam nigdy wychodząc z założenia, że jeśli byłaby taka potrzeba to przeszły ją u producentaMogę się mylić ale tak robię. A i nie sieję w rządkach tylko rzutowo plamami, nigdy potem nie pikuję, jak wzeszło tak rośnie. Wyjątek dalie i warzywa wysiane w inspekcie wiosną. Te rzędem, a potem najmocniejsze siewki w miejsca docelowe w maju.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:52, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
zawitka napisał(a)
Szmaragdowy już jesienny ale kolorowy błyszczy w nim czerwień Powiedz mi co to za roślinka ta czerwona--podłużne wiechy --- czy to szkarłat????? A czy jest możliwość zapisać się na nasiona????????

Tak to szarłaty Red Army, dostałam nasionka w ubiegłym roku od Danusi( Szefowej forum)
Jeśli zdążę zebrać nim się wysypią to jak najbardziej Już mam trochę nasion różnych do rozesłania, jedne więcej nie zrobią różnicy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 17:57, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Zawitałam do Ciebie po dłuugiej przerwie...Ogród zachwyca jak zawsze i po obecnych zdjęciach nie widać, jak bardzo ucierpiał po ulewach...Jak Ty to robisz, że ogarniasz i ogród i forum, chociaż ogród masz 5 razy większy od mojego...No tak, ale masz więcej energii z racji młodszego wieku... Ogród pięknieje i rośliny coraz większe. Piesio uroczy...Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies