Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Urszulla
20180531 063506

Dodany 18:35, 07 wrz 2019
Macham tylko przelotnie
sylwia_slomc...
Dsc03603

Dodany 20:37, 07 wrz 2019
Wacław jaki sliczny wierszyk nam się dostał Buziole
Hanuś dziękuję, bardzo nam miło
Ula odmachuję choc łapki już dzisiaj bolą bardzo
sylwia_slomc...
Dsc03603

Dodany 20:47, 07 wrz 2019
Łapki nas bolą bo dziś sporo roboty zrobiliśmy, ale nie pokażę bo jeszcze wszystko w aparacie, a teraz takie fajne programy lecą, że mi żal nie obejrzeć

Grunt, że podwórko znów choć trochę przed wodą zabezpieczone, o ile woda nie przyjdzie nim się grunt ułoży
Powstały też dwie pergole i zaczęta ścieżka, a ze starszym synem udało nam się z mułu odgrzebać obwódkowego węża z kostki za drewutnią.
Na koniec podlewałamtrawnik, który coś mimo tygodnia jeszcze nie wschodzi, a ta sama trawa co na mostku więc nie wiem o co kaman, o temperature może, ale nie jestem specjalistka od trawy więc nie wiem
Może też cos przypłynęło na chwast z mułem i takie skutek.....ale to już półtora miesiąca, więc chyba by już nie działało, a i wcześniejszą trawę by wypaliło???
No nie wiem. Podlałam, a po pół godzinie kropić zaczęło....jakby czekało aż podleję
Gosialuk
Dsc 0536

Dodany 23:08, 07 wrz 2019
To podziałaliście sporo. Ja dziś też.
Sylwia mam pytanie odnośnie astrów krzaczastych. Moje już drugi rok z rzędu łapią grzyba. Czy zmiana miejsca coś pomoże? Czy ty swoje astry pryskasz czymś na grzyba? Może ściąć je teraz i spalić?
A i chciałam zameldować, że siewki tawułek się przyjęły i rosną już całkiem ładnie, werbena hastata i wierzbówka kiprzyca też, nawet kwitną. Najgorzej ma się trojeść, coś jej mało i naparstnice - chyba posmakowały ślimakom.

Dodany 23:15, 07 wrz 2019
Gosiu moje na razie są ok, ale wiem, że one podobnie jak floksy lubią grzyba złapać.
Sprawdź czy nie mają zbyt mokrego podłoża, jeśli tak to dałabym w suchsze miejsce i ewentualnie miedzianem potraktowała, albo czym innym na grzyba, choć miedzian chyba najmniej przyroddzie szkodzi
Wiosna jak wystartują też bym popsikała i potem w sezonie jeszcze raz tak zapobiegawczo.
Może jeszcze Kondzia podpytaj bo Oni maja chyba największe doświadczenie z astrami
Trojeść raczej wolno przyrastała u mnie przez pierwsze dwa sezony
Ale naparstnice slimaki by polubiły? U mnie nie jadły dotychczas.....
AniazUroczyska

Dodany 01:48, 08 wrz 2019
Sylwio, pamiętam jak mówiłaś, że najlepiej roślinki rosną Ci z siewu. Pytanie: rzucasz w ziemię nasionka i już sobie rosą , czy je wcześniej stratyfikujesz?
zawitka
Hydrangeas

Dodany 07:58, 08 wrz 2019
Szmaragdowy już jesienny ale kolorowy błyszczy w nim czerwień Powiedz mi co to za roślinka ta czerwona--podłużne wiechy --- czy to szkarłat????? A czy jest możliwość zapisać się na nasiona????????
sylwia_slomc...
Dsc03603

Dodany 09:47, 08 wrz 2019 , edytowany o 09:48, 08 wrz 2019
AniazUroczyska napisał(a)
Sylwio, pamiętam jak mówiłaś, że najlepiej roślinki rosną Ci z siewu. Pytanie: rzucasz w ziemię nasionka i już sobie rosą , czy je wcześniej stratyfikujesz?
Aniu z roślin które już mam robią mi się samosiewy, a te co kupuję nasiona to wzruszam ziemię sypię nasiona, wbijam patyczek i już, od czasu do czasu podlać i tyle. Te co kupuję już nie stratyfikowałam nigdy wychodząc z założenia, że jeśli byłaby taka potrzeba to przeszły ją u producentaMogę się mylić ale tak robię. A i nie sieję w rządkach tylko rzutowo plamami, nigdy potem nie pikuję, jak wzeszło tak rośnie. Wyjątek dalie i warzywa wysiane w inspekcie wiosną. Te rzędem, a potem najmocniejsze siewki w miejsca docelowe w maju.
sylwia_slomc...
Dsc03603

Dodany 09:52, 08 wrz 2019
zawitka napisał(a)
Szmaragdowy już jesienny ale kolorowy błyszczy w nim czerwień Powiedz mi co to za roślinka ta czerwona--podłużne wiechy --- czy to szkarłat????? A czy jest możliwość zapisać się na nasiona????????

Tak to szarłaty Red Army, dostałam nasionka w ubiegłym roku od Danusi( Szefowej forum)
Jeśli zdążę zebrać nim się wysypią to jak najbardziej Już mam trochę nasion różnych do rozesłania, jedne więcej nie zrobią różnicy
Rumianka
Kwiat rumianku 300x225

Dodany 17:57, 08 wrz 2019
Zawitałam do Ciebie po dłuugiej przerwie...Ogród zachwyca jak zawsze i po obecnych zdjęciach nie widać, jak bardzo ucierpiał po ulewach...Jak Ty to robisz, że ogarniasz i ogród i forum, chociaż ogród masz 5 razy większy od mojego...No tak, ale masz więcej energii z racji młodszego wieku... Ogród pięknieje i rośliny coraz większe. Piesio uroczy...Pozdrawiam