Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Katkak 12:02, 20 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Sylwuś mimo sporej przerwy we własnym wątku u Ciebie jrstem na bieżąco. Kicia żal bardzo. Widzę, że babcia ba inspekcję wyszła. U nas wielkopomna chwila - wycięliśmy starą gruszę. Steasznie już chorowała i bardziej szpeciła niż zdobiła, ale okropnie pusto bez niej, a i ptaki gorzej będzie zimą obserwować. Ale pocieszam się myślą, że na wiosnę glediczię posadzę, taką jak ma Iwonka. Jak to z kartonami się robić, żeby pień szybciej się rozłożył?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:27, 20 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81932
Urszulla napisał(a)


Dla takich chwil motywacja do pracy rośnie. Podziwiam Was że odbudowaliście zniszczenia i ogród jest jak nowy
A piesa fajna
Jeszcze zostało odtworzyć największe oczko, placyk przy chacie i ścieżki w warzywniku, ale to już niwiele w stosunku do tego co było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 19:07, 20 paź 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Owoce Opuncji zostaw do wiosny one i tak odpadną
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 19:36, 20 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81932
Katkak napisał(a)
Sylwuś mimo sporej przerwy we własnym wątku u Ciebie jrstem na bieżąco. Kicia żal bardzo. Widzę, że babcia ba inspekcję wyszła. U nas wielkopomna chwila - wycięliśmy starą gruszę. Steasznie już chorowała i bardziej szpeciła niż zdobiła, ale okropnie pusto bez niej, a i ptaki gorzej będzie zimą obserwować. Ale pocieszam się myślą, że na wiosnę glediczię posadzę, taką jak ma Iwonka. Jak to z kartonami się robić, żeby pień szybciej się rozłożył?

Ale ile światła wpadnie do ogroduSą minusy, ale i plusy tej sytuacji. Glediczje są piękne, ale widziałam w botaniku w Krakowie jakie potężne z nich drzewa rosną, nie za blisko domu będzie? Bo wiesz docelowo na wycinke takiego drzewa będzie potem trudno zdobyc pozwolenie, chyba, że będziesz ciąć, ale czy wtedy nie straci wyglądu? Trzeba by Anitki zapytać
O tu mam fotke wprawdzie z mysla o Anitce i Iwonce robiłam, ale na pewno sobie zobaczą

tu eM dla proporcji porównania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:37, 20 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81932
pawel_snopek napisał(a)
Owoce Opuncji zostaw do wiosny one i tak odpadną

A nie wiesz czy one jadalne czy nie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 19:48, 20 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10256
Jak ktoś szuka pokrzepienia dla swoich zmysłów w jesiennej szarówce, niech szybko biegnie do Twojego kolorowego raju, tu znajdzie wszystkie odcienie poprawiające nastrój...tyle ciepła bije od Twojej kolorowej "wyspy" wśród pól...że pewnie widoczna jest z kosmosu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
eVka 19:52, 20 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sylwia, śliczny klimatyczny zagajnik brzozowy, taki prawdziwy!

Jestem w szoku jaka glediczję wielgaśna rośnie... Ale to chyba nie odmiana Sunburst? Bo piszą, że ona do 10 m rośnie.
____________________
Ania111 19:54, 20 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
sylwia_slomczewska napisał(a)






Witaj Sylwia
Twój piękny ogród ciągnie się bez końca
I taki zadbany ,
ja nie wiem jak ci się to udaje ,
Ale jest cudowny
____________________
Ania Spelnione marzenie
sylwia_slomc... 21:23, 20 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81932
Rumianka napisał(a)
Jak ktoś szuka pokrzepienia dla swoich zmysłów w jesiennej szarówce, niech szybko biegnie do Twojego kolorowego raju, tu znajdzie wszystkie odcienie poprawiające nastrój...tyle ciepła bije od Twojej kolorowej "wyspy" wśród pól...że pewnie widoczna jest z kosmosu...

Ale mi miło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:27, 20 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81932
effka napisał(a)
Sylwia, śliczny klimatyczny zagajnik brzozowy, taki prawdziwy!

Jestem w szoku jaka glediczję wielgaśna rośnie... Ale to chyba nie odmiana Sunburst? Bo piszą, że ona do 10 m rośnie.

Taki właśnie chcieliśmy by był
Nie wiem jaka odmiana
plakietka była taka


Wiesz jak jest z tymi wymiarami to jest szacunkowane na dziesięć lub ileś tam lat, a drzewa przecież stale rosną jeśli im się pozwoli i po tych 10 latach będą rosły nadal
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies