Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Waclaw 22:37, 07 gru 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Z wielką przyjemnością oglądam retrospekcję.
Tym bardziej, że za oknem szaro-buro.
Zdjęcia z nieszczęścia pominąłem. Chcę w pamięci gromadzić jedynie wspaniałe obrazy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:38, 07 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Gardenarium napisał(a)


Tutaj prześlicznie wycieniowane jest

Lubię bardzo tą rabatę jak kwitną bodziszki i szałwie w duecie z różami
U mnie na rabatach miszung kolorystyczny Jak zakładałam to pory roku jeszcze tak nie szalały pogodowo i kolory nastepowały po sobie, teraz nigdy nie przewidzę co kiedy zakwitnie, często sie kwitnienia nakładają na siebie. Teraz też mam jeszcze np. kwitnącą ostróżkę w ogrodzie i na razie z mrozu nic sobie nie robi bo pod drzewami nad rowem kwitnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 22:38, 07 gru 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

One z moich obserwacji nie lubią przesadzania...powodem jest pewnie palowy korzeń.

Tak, to z powodu korzenia. Jedynie małe siewki przeżywają. Na szczęście jest ich sporo.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:40, 07 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Waclaw napisał(a)
Z wielką przyjemnością oglądam retrospekcję.
Tym bardziej, że za oknem szaro-buro.
Zdjęcia z nieszczęścia pominąłem. Chcę w pamięci gromadzić jedynie wspaniałe obrazy

Ja też wolę te pełne życia kadryAle do tej pory mamy w ogrodzie miejsca, które się na odgrzebanie jeszcze nie doczekały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:43, 07 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Waclaw napisał(a)

Tak, to z powodu korzenia. Jedynie małe siewki przeżywają. Na szczęście jest ich sporo.

Tak sieją się i to na spore odległości od rośliny matecznej bo nasionka jak dojrzałe strzelają aż miło

Wszyscy, którzy zamawiali u mnie w tym roku nasiona raczej sie ich doczekają, bo pozbierałam tylko wysyłka pewnie po Nowym Roku. Mam nadzieję, że o wszystkich nasionach pamiętałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:39, 07 gru 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Sylwia, piękne podsumowanie roku
jak jeszcze kiedyś będzie mi się wydawało, że już mi się nie chce nic robić w ogrodzie, bo chwasty, bo nie rośnie jak trzeba, bo nie ma planu albo inne "bo" - wtedy sobie przypomnę Waszą retrospekcję i walkę z naturą, walnę się w głowę i ruszę do zadań
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwonka 07:21, 08 gru 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Sylwia ty to jesteś rakieta, początek grudnia i już podsumowanie, nic tylko brać przykład kochana A tak nawiasem mówiąc, to trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno było tak kolorowo...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
gosika67 14:54, 08 gru 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Takie widoki lubię.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
sylwia_slomc... 15:52, 08 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Magara napisał(a)
Sylwia, piękne podsumowanie roku
jak jeszcze kiedyś będzie mi się wydawało, że już mi się nie chce nic robić w ogrodzie, bo chwasty, bo nie rośnie jak trzeba, bo nie ma planu albo inne "bo" - wtedy sobie przypomnę Waszą retrospekcję i walkę z naturą, walnę się w głowę i ruszę do zadań

Tak trzymaj, a jak mi się nie będzie chciało to też mnie walnij
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:53, 08 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Iwonka napisał(a)
Sylwia ty to jesteś rakieta, początek grudnia i już podsumowanie, nic tylko brać przykład kochana A tak nawiasem mówiąc, to trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno było tak kolorowo...
Już tych kolorów w ogrodzie jak na lekarstwo, u nas głównie brązy zielenie i żółty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies