Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:39, 05 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
mira napisał(a)


O i to super sobie powiedziałaś !


Sylwia czy młode magnolie się okrywa? znaczy koronę ?

Mireczko zależy jak młode. Ja kupowałam maleństwa maks 40cm wysokie to owijałam całe aż nie urosły tak przynajmniej powyżej metra wzwyż i trochę w szerz. Raz jednej na próbe nie okrylam i umarzła cała.
Ale u Ciebie zaciszniej niż u mnie.
W tym sezonie kilku już nie okrywam nawet na dużym ogrodzie, a w podwórku nigry też już nie, a nawet planuje po kwitnieniu od dołu ją podciąć troszkę, bo by sie za dwa lata po chodniku nie przeszło, a po co ma się wysilać w gałęzie, które i tak skazane na wycinkę to lepiej wcześniej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Figaro 16:01, 05 gru 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Jak czyscilas pole na ogrod to czym to robilas ? Wszystko recznie albo ?



Waclaw 16:37, 05 gru 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mireczko zależy jak młode. Ja kupowałam maleństwa maks 40cm wysokie to owijałam całe aż nie urosły tak przynajmniej powyżej metra wzwyż i trochę w szerz. Raz jednej na próbe nie okrylam i umarzła cała.
Ale u Ciebie zaciszniej niż u mnie.
W tym sezonie kilku już nie okrywam nawet na dużym ogrodzie, a w podwórku nigry też już nie, a nawet planuje po kwitnieniu od dołu ją podciąć troszkę, bo by sie za dwa lata po chodniku nie przeszło, a po co ma się wysilać w gałęzie, które i tak skazane na wycinkę to lepiej wcześniej


Wiosną kupiłem dwie magnolie. Chyba też owinę. Czym owijasz? I czy wkładasz coś do środka miedzy gałązki? Np. słomę, liście? Czy może tylko dół podsypać np kompostem? U mnie w podwórku raczej zacisznie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
popcorn 16:42, 05 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Czytałam kiedyś że magnolia lubi mieć ciepło w korzenie. Jak ma górkę z kompostu nad bryłą korzeniową to nie powinna zmarznąć. Myslę że coś w tym jest. Choć owinąć drzewka nie zaszkodzi... pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 18:10, 05 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Figaro napisał(a)
Jak czyscilas pole na ogrod to czym to robilas ? Wszystko recznie albo ?




Nie czysciłam. To było pole uprawne i jesienią zostało zaorane wiosna zgryzione i w to siałam trawę, a emuś wałował, zostawiliśmy tylko miejsce na trzy pierwsze rabatki, reszta powstawała potem metodą nakrywania włokniną lub zdejmowania darni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 05 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Waclaw napisał(a)


Wiosną kupiłem dwie magnolie. Chyba też owinę. Czym owijasz? I czy wkładasz coś do środka miedzy gałązki? Np. słomę, liście? Czy może tylko dół podsypać np kompostem? U mnie w podwórku raczej zacisznie.

Na korzenie sypnij kory lub liści, ale tak nie do samiuteńkiego pnia , tak z cm dwa odstepu zostawiam, a góre owijam agro zimową( ta grubsza, wiążę sznurkiem i tyle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:13, 05 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
popcorn napisał(a)
Czytałam kiedyś że magnolia lubi mieć ciepło w korzenie. Jak ma górkę z kompostu nad bryłą korzeniową to nie powinna zmarznąć. Myslę że coś w tym jest. Choć owinąć drzewka nie zaszkodzi... pozdrawiam!

Lubi ciepło w korzenie i w koronie osłonę od mroźnych wiatrów.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 18:15, 05 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Patrzę na te zdjęcia i nie po raz pierwszy pomyślałam, że macie chyba wszystkie rośliny jakie można mieć . Wiem, wiem, że to nieprawda, ale takie pierwsze wrażenie zawsze mi towarzyszy w Waszym ogrodzie. Nie ma co nakręcać się na przyszłość. Posłuchaj starszej koleżanki! Buuuzi!!!!
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 20:28, 05 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Słucham, słuchamI zawsze mi się buzia śmieje jak zaglądasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:46, 05 gru 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na korzenie sypnij kory lub liści, ale tak nie do samiuteńkiego pnia , tak z cm dwa odstepu zostawiam, a góre owijam agro zimową( ta grubsza, wiążę sznurkiem i tyle

No to pozostało mi jedynie owinąć bo na korzeniach jest spora warstwa kory.
Dziękuję za rade Sylwinko
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies