Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 10:02, 19 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)


Dziękuję kochana .

Polecam się
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 12:04, 19 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604
Nowa12 napisał(a)


Sylwia dobrze ci takie cięcie znoszą drzewka? Robisz to wczesną wiosną?
Trochę się boję bo to jest prawie połowa gałęzi czasem.

Nigdy problemów nie miałam. Teraz nie dawno ogoliłam graba koło chatki mocno od dołu, a jesienią wszystkie brzozy w brzeziniaku i modrzewie. Raczej pobudza to drzewka do wypuszczania kolejnych gałęzi. Za chwilę od dołu podgolę magnolie
Irenka w Miłkowie wszystkie drzewa mocno od dołu podcina
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 17:46, 19 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20437
mikina34 napisał(a)

Podzieliłam jakiś czas temu przetacznik i floksy, codziennie lekko podlewam, bo padły by na amen, a wczoraj po wieczór eM podłączył zraszacz, bo trawa schnie

Ja też podlewam czesto, bo mdleją sadzonki...już nic nie dzielę i nie przesadzam...teraz tylko będę pilnować podlewania...
Ja dziś kosiłam trawę i aż się kurzyło...ech..

Świdośliwy bardzo ładne i kwitnące
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 19:38, 19 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21884
Piękne świdosliwy nabyłaś.
Jabłonki spokojnie można podkrzesywać. Gałązki są jeszcze drobne, więc nawet ran nie trzeba smarować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 21:11, 19 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wiolka5_7 napisał(a)

Ja też podlewam czesto, bo mdleją sadzonki...już nic nie dzielę i nie przesadzam...teraz tylko będę pilnować podlewania...
Ja dziś kosiłam trawę i aż się kurzyło...ech..

Świdośliwy bardzo ładne i kwitnące

ŚŚ pięknie dziękują
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 21:13, 19 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne świdosliwy nabyłaś.
Jabłonki spokojnie można podkrzesywać. Gałązki są jeszcze drobne, więc nawet ran nie trzeba smarować.

Dziękuję Haniu zatem będą podgolone na święta
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 14:47, 24 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Zabieram się za tą rabatę jak pies do jeża, ale i tak mnie to czeka więc teraz na pewno będzie sto pytań do
Pierwsze, czy taki układ ma sens? Bo oczywiście uparłam się na te śś jak koza w kapuście , tam przed malinami będzie płotek je oddzielający (ciągle ktoś tam włazi i zadeptuje świeże przyrosty) i na jego tle ładnie by się prezentowały, tak myślę - to te białe czupiradła z lewej na czarnych nogach
Szerokość 5,40m


Koła to korony drzew (strzępek na środku, z lewej od góry jabłonka dolgo, klon nn, jabłonka Ola i klon brendywine. Na żółto linia rabaty (tak z grubsza)




Drugie: tu w kratkach pierwsza część rabaty - ambrowiec przesadzony, na jego miejscu j. Dolgo (żółte kółko) i wklejony drugi świerk (tez na żółto) cały czas niezidentyfikowany, może ktoś go rozszyfruje - str.99... i również na żółto zakończenie rabaty przy domu, bo tu jest ciąg komunikacyjny i poszerzenie w górę



I jak?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
TAR 15:12, 24 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7211
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nigdy problemów nie miałam. Teraz nie dawno ogoliłam graba koło chatki mocno od dołu, a jesienią wszystkie brzozy w brzeziniaku i modrzewie. Raczej pobudza to drzewka do wypuszczania kolejnych gałęzi. Za chwilę od dołu podgolę magnolie
Irenka w Miłkowie wszystkie drzewa mocno od dołu podcina


ja podkrzesuje grabka wczesna wiosna, modrzewie przy cieplej zimie juz w lutym ew. poczatek marca, brzozy w lipcu. magnolii nie tne wcale, bo na razie male sa i wszystkie madre ksiazki pisza, ze nie powinno sie ich ciac ozdobne jablonie, sliwy, lilaki tne zawsze po kwitnieniu. poza tym jestem fanka podcinania i przycinania dla rozkrzewienia w tym roku chce pozageszczac troche sosny, bo za szybko ida w gore. w nich nie wylamuje głownej świeczki a tylko kazda przycinam o polowe. fajne geste jezyki wtedy wychodza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 07:15, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Układ ma sens a szczegóły wyjdą jeszcze w praniu.
Żywopłot przed malinami ok.
Jakby się dało umieścić te śś po dwóch stronach bramy to byłoby super.

Jeszcze mi te dwa świerki przeszkadzają. Naprawdę bym je rozdzieliła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 09:46, 25 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)

Jakby się dało umieścić te śś po dwóch stronach bramy to byłoby super.

A wiesz, że pierwotnie je tak zaplanowałam? Tylko one mi giną zupełnie na tle dalszego planu za siatką, stąd pomysł na dwie w kupie na tle płotku nawet jakąś fotkę na roboczo cyknęłam... z której mało widać, poza bajzlem

Trzeba sobie wyobrazić, że z lewej strony nie ma drzewa (do przesadzenie), pęcherznice zmieniają miejscówkę, za plecami śś płotek





____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies