Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 08:44, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wendy79 napisał(a)


Doczekałaś się

Oj tak, tak
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:13, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Monia81 napisał(a)


No coś Ty bić nie będę będę wpadać i jak będę mogła to też pomogę na początku myślałam, że ta moja działka to takie długie coś i zielonego pojęcia nie miałam jak się za to zabrać... ale dzięki pomocy dziewczyn udało się już zmienić dużo i wizualnie jak patrzę na swój wyłaniający się ogród czuję, że to już jest to uwielbiam te zawijasy, wysepki a z koszeniem nie ma najmniejszego problemu buźka

Jak zobaczyłam pierwszy raz naszą działkę zimą to prychnęłam do eM-a: "no chyba na głowę upadłeś, co ja tu będę korty tenisowe zakładać, czy jak" . Wiosną już mi się jawiła w innym świetle, ale też byłam sceptycznie nastawiona i powiem Ci, że gdyby nie to, że naprawdę była to duża okazja to nie wiem czy bym się zdecydowała. Teraz nie wyobrażam sobie nie mieć tego miejsca, o matko no serio nie wyobrażam sobie... Nawet jak wiem ile jeszcze pracy mnie czeka to już przebieram nogami żeby polecieć w plener
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:44, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wspominałam już, że u nas piach i kwaśno? No własnie, a przecież wymyśliłam sobie warzywnik, więc mogłam co najwyżej hodować szczaw , a tego pełno na okolicznych łąkach. Popatrzyłam u innych, że można zorganizować warzywnik w skrzyniach, niewiele myśląc (pamiętacie - krótki lont) zapodałam eMowi, ze ma mi przywieźć 6 takich skrzyń - bidulek nieopatrznie pochwalił się, że koło jego klienta jest skład i takie skrzynie - nadstawki do palet, ha! Przywiózł, prawie nówki sztuki, pomalował, żeby zabezpieczyć przed wilgocią, ja już zrobiłam resztę. Wyłożyłam od środka boki folią z naddatki na ranty, do spodu przyczepiłam siatkę na krety, taką czarną, plastikową i tadaaam

04.2017-05.2017
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:51, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Tak to wyglądało na początku


i moja wierna towarzyszka, nie odstępuje mnie na krok, byłotak gorąco, ze padła bidulka

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:34, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
To co widać za skrzyniami przy siatce to ligustr, obsadziliśmy dookoła granice działki, w sumie jakieś 300m, jak pomyślę ile posadziliśmy sadzonek takich po jedna-dwie gałązki co 20-30cm to mi się słabo robi . Zależało nam na tym żeby stworzyć jakieś ramy, ile się dało posadziliśmy tuje, ale na więcej nie było kasy. W tym roku posadziliśmy kolejne 60 tui wzdłuż dwóch boków siatki żeby przedłużyć to co jest, bo jednak ligustr nie daje takiej ściany zielni cały rok. Teraz maluszki musza gonić starszaki



A wykopanego ligustra podosadzaliśmy tam gdzie wypadł albo zwierzęta poniszczyły. Wymyśliłam też poprzedzielanie tego mojego pasa jakby przesłonami żeby stworzyć pokoje i optycznie skracać widok.

tu zaczątek przepierzenia


a taki mamy widok z końca działki aktualnie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 11:42, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
Tak to wyglądało na początku



Bardzo fajne te skrzynie.
Sugerowałabym jeszcze dołożenie na wierzch ścianek desek położonych na płask.
Nie tylko folia się schowa ale i przysiąść przy pieleniu będzie można
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:46, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)




Faktycznie zaczątek
Dobry kierunek myślenia, tylko większej skali potrzeba

Znasz wątek Sylwi - ranczo? Ona też miała taki pas startowy, w dodatku pod górkę.

Mogłabyś ściągnąć od niej ogólne zagospodarowanie terenu: przy domu część wypoczynkowa, później warzywnik a na końcu łąka niekoszona - piękna, ekologiczna i bezobsługowa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Mirka 11:56, 23 sty 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiesz co Monia, też mam posadzony żywopłot liściasty i wspominam sadzenie co 20 cm. Każdy dołek zaprawiałam bo u mnie też piach.
Jak często przycinasz ligustry?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
mikina34 11:58, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)


Bardzo fajne te skrzynie.
Sugerowałabym jeszcze dołożenie na wierzch ścianek desek położonych na płask.
Nie tylko folia się schowa ale i przysiąść przy pieleniu będzie można


Asiu, masz racje z tymi deskami , ale niestety za blisko je poustawiałam i byłby problem ze swobodnym dojściem nie mówiąc już o wjechaniu taczką . Mam taki mały stołeczek, jest moim niezbędnikiem w warzywniku

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:02, 23 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)


Faktycznie zaczątek
Dobry kierunek myślenia, tylko większej skali potrzeba

Znasz wątek Sylwi - ranczo? Ona też miała taki pas startowy, w dodatku pod górkę.

Mogłabyś ściągnąć od niej ogólne zagospodarowanie terenu: przy domu część wypoczynkowa, później warzywnik a na końcu łąka niekoszona - piękna, ekologiczna i bezobsługowa

Wątek Sylwii znam, oczywiścież wpadam często w odwiedziny i podglądam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies