Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 09:32, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)


Ot i odezwałam się nie proszona

Sylwuś, bardzo się ciesze, ze się odzywasz nie proszona, rób to częściej, kiedy tylko masz ochotę
Cały ten nasz areał może kiedys sie zagospodaruje, ale na razie skupiamy się na tym co już jest. Mniej więcej w 2/3 długości działki jest trasa przejścia saren i innych zwierząt, obawiam się, że cokolwiek tam zostanie posadzone to nie przeżyje, wcześniej kilka brzózek zostało obskubanych do gołego, mimo, że zaraz obok jest las Na razie na części, ok 1/4, jest posiana koniczyna, widzę, ze sarnom podpasowała, bo często się stołują. Pomijam, że teraz jest tam rezydencja nornic i kreta, czasem mam wrażenie, że wejdę nogą i się zapadnę tak poszatkowane i podziurawione.

U Kondzia jest cudnie, ich pokoje mnie własnie natchnęły, żeby zrobić takie przejścia, pooddzielać tą długą przestrzeń. Co z tego wyjdzie to zobaczymy.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 10:33, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
W niedzielę poszliśmy na spacer, pogoda sprzyjała, w okolicy pełno jest zagajników brzozowych samosiejek, z daleka patrzyłam na jeden z nich i coś mi w nim nie grało, podeszliśmy bliżej i co się okazało?


z bliska widać wyraźniej


Wszystkie gałązki do wys. ok 3m obcięte przy pniu zostały same łyse pnie z kilkoma gałązkami na czubku. Wygląda to tragicznie, eM mi podpowiedział, że to pewnie pościnali Ci co robią miotły z brzozy i sprzedają na rynku. No ja rozumiem, ktoś chce zarobić ale takim kosztem? Smutne to...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 10:54, 24 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
mikina34 napisał(a)

Sylwuś, bardzo się ciesze, ze się odzywasz nie proszona, rób to częściej, kiedy tylko masz ochotę
Cały ten nasz areał może kiedys sie zagospodaruje, ale na razie skupiamy się na tym co już jest. Mniej więcej w 2/3 długości działki jest trasa przejścia saren i innych zwierząt, obawiam się, że cokolwiek tam zostanie posadzone to nie przeżyje, wcześniej kilka brzózek zostało obskubanych do gołego, mimo, że zaraz obok jest las Na razie na części, ok 1/4, jest posiana koniczyna, widzę, ze sarnom podpasowała, bo często się stołują. Pomijam, że teraz jest tam rezydencja nornic i kreta, czasem mam wrażenie, że wejdę nogą i się zapadnę tak poszatkowane i podziurawione.

U Kondzia jest cudnie, ich pokoje mnie własnie natchnęły, żeby zrobić takie przejścia, pooddzielać tą długą przestrzeń. Co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Jak będziesz korzystać z takich wzorców jak u Kondzia to na bank będzie cudny ogród
Tam gdzie te sarny zrób łąke kwietną, twoje oko ucieszy, a one będą moghły się zimą stołować.
Młode drzewka bez zabezpieczenia ilub ogrodzenia szans nie mają
U nas przed założeniem siatki leśnej sarny zjadły brzózki do korzenia.
Teraz się stołują na ugorze za siatką, ale są codziennie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:56, 24 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
No widzisz, jak nie sarny to człowiek zniszczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hanka_andrus 11:02, 24 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja myślę, że tym brzózkom nic nie szkodzi takie obcinanie. W takim gąszczu i tak nie miałyby światła i zamierałyby na stojąco, a tak jest szansa, że się uchowają.
Większe wygrywa, i silniejsze, a słabsze odpadają, jak to w przyrodzie.

I jest szansa, że trochę młodych pędów z boku też będzie. zobacz w lecie, jak pójdziesz na kozaki."
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Wendy79 11:17, 24 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ja też podzieliłam swoją działkę na pokoje, chociaż wtedy jeszcze niewiele wiedziałam na ten temat.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mikina34 11:25, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hanka_andrus napisał(a)
Ja myślę, że tym brzózkom nic nie szkodzi takie obcinanie. W takim gąszczu i tak nie miałyby światła i zamierałyby na stojąco, a tak jest szansa, że się uchowają.
Większe wygrywa, i silniejsze, a słabsze odpadają, jak to w przyrodzie.

I jest szansa, że trochę młodych pędów z boku też będzie. zobacz w lecie, jak pójdziesz na kozaki."

Pewnie masz racje Haniu, ale tak to smutno wygląda jak takie badylki sterczą :/ W poprzednich latach tego nie widziałam, widać ludzie się porządniccy zrobili i bardziej omiatają obejścia
A kozaki bywają całkiem fajne, tyle, ze miejscowi szybsi są
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 11:58, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wendy79 napisał(a)
Ja też podzieliłam swoją działkę na pokoje, chociaż wtedy jeszcze niewiele wiedziałam na ten temat.

Czyli idę w dobrym kierunku chodzę po wątkach, podpatruję to tu to tam i czegoś się nauczę U was większe przestrzenie w każdą stronę, można rozwinąć skrzydła
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:30, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pierwszą rośliną jaką kupiłam do ogrodu był berberys Helmond Pillar, potem był Red Pillar a potem już poszło Ostatecznie mam 9 odmian, bardzo je lubię chociaż wiem, ze są nosicielem rdzy traw. Rzeczywiście Trzcinnik Overdam chorował jak był posadzony przy tych żółto listnych, teraz rośnie tam miskant i jak na razie jest ok.

Helmond Pillar

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:35, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Red Pillar



Helmond (z lewej) i Red(z prawej) - w listopadzie są bardzo podobne

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies